Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dcérka ochorela deň pred odletom. Čo teraz?

csina
20. júl 2012

Ahojte, dnes v noci sa nám malá budila s plačom, už som tušila, že je to predzvesť choroby.. V priebehu dňa sa sťažovala na bolesť a štípanie v hrdle, začína sa jej plniť nos, teplota zatiaľ 37,5 °C... Váham čo teraz, na pohotovosti nás určite vypoklonkujú, sobota pred nami a večer letíme.. Aké lieky nabaliť? Máte niekto skúsenosti s lekármi v Andalúzii?

hradnapani
20. júl 2012

@csina skus napisat @strapco13 je ORL lekarka, snad ti pomoze, kedze nemate uz vela casu a laikom sa takto spoza obrazovky radi tazko. Inak, toto je moja nocna mora, ze mi dieta ochorie tesne pred dovolenkou, tak prajem skore uzdravenie.

strapco13
20. júl 2012

@csina no dieta s nadchou a lietadlo..je trosku problem..pretlak moze zaniest infekciu do usi a to je nic prijemne
preplach nosa, nosne kvapky proti opuchu, daj antihistaminika
so sebou..nosne kvapky, mukolitika, antitusika /kedze nevies ci sa nevkluje kasel z toho/, bez antihistaminika by som nesla, odsavacku soplikov, lieky na teplotu a bolest

terina25
20. júl 2012

@csina no, ja som min.rok riešila čosi podobné.až na to,že to bol úraz.synovi spadla na hlavu zo skrine hlinená váza,ktorá sa rozbila úúúúúúplne na ,,mraky,, Bola to riadna šupa.syn mal vtedy 14 mesiace.Strašne plakal a ja s ním.stalo sa mu to okolo 11.00 a mali sme letieť v ten istý deň večer okolo 19.00.tak som volala hneď pediatrovi,že čo teraz.predsa len ,mohol mať aj otras mozgu.a ten mi povedal,že ho mám pozorovať,či nezvracia,či nie je ospalý a pod.a že vraj nie je dovod,prečo zrušiť dovču. našťastie mu nič nebolo.mal síce na hlave hrču,ale to bolo to jediné - chvalabohu.ale tiež mi bolo všelijako cestovať s ním. no a ako na potvoru ,nám na dovči obe deti ochoreli,tak sme museli ísť tam k lekárovi.nemali ani teploty,len kašlali.prešlo im to až keď sme sa vrátili. a vraj tak ich telo reagovalo na zmenu prostredia - keďže sú obaja alergici,tak sa vraj takto ,,prečistili,, od hlienov.a chvalabohu, celý rok boli zdraví.

ja by som jej hneď ,,nasadila,, aspoň homeopatiká.nimi nič nepokazíš. a šla by som aj na tú pohotovosť -radšej ísť,ako neísť. a čo zabaliť?určite niečo proti teplote - to ,čo jej bežne dávaš aj doma, niečo na hrdlo - nejaký sirup -veľmi dobrý je jeden homeopatický sirup ,ale ako na potvoru si teraz nespomeniem na názov 😖 a ja si vždy beriem aj čípky rectodelt a samozrejme kvapky do nosa. podľa mojho názoru by jej to pri mori malo ,,poľaviť,, držím palce.

xlucia
20. júl 2012

@terina25 stodal??

janinah
20. júl 2012

@csina stalo sa mi to,dcéra ochorela,ocko lekár ju "naliekoval" a letelo sa 😉 v mieste pobytu pri mori choroba zázračne zmizla 😉 tá dcéra mala vtedy 6r. a teraz má 18 a je v Andalúzii celé leto, mala zdrav. problém /črevná chrípka/ tak som zisťovala možnosti lek. pomoci-pohotovosť,podľa toho čo som zistila tam nie je žiadny problém,ošetria,úroveň vysoká 😉

terina25
20. júl 2012

@xlucia áno presne ten som myslela 😉

csina
autor
21. júl 2012

ďakujem všetkým za komenty.. zatiaľ sa to rapídne nehorší, zatiaľ ani nelepší... vyzerá to na zadnú nádchu, takže najväčší strašiak budú pre mňa tie uši, ako písala @strapco13 ... preventívne som nabalila aj Burow kvapky, do nošteka máme tiež, od teploty a bolesti mám sirup Nurofen a čípky paralen, solmucol na rozpustenie hlienov, a fenistil kvapky... neviem či bude dobré, ale nabalila som aj Echinaceu sirup na podporu imunity, len na ten krk nemám nič... 😒

sisaha
28. júl 2012

@csina tak ako ste to nakoniec zvladli?

csina
autor
2. aug 2012

parádne @sisaha ... ako sme došli k moru.. po chorobe ani ťuk.... sem tam trošku ráno posmrkala a to bolo všetko... niet nad zmenu vzduchu.. 🙂 😉

sisaha
2. aug 2012

@csina super 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli