Depresia v 14 rokoch?

boris8883
21. aug 2019

zdravim mam 14 rokov a uz 2 dni mam taky problem ze vecer mam depresiu :( nic ma nebavi a iba rozmyslam nad zlymi vecami, niekedy aj placem

cecilia68
21. aug 2019

@belbel Pobavila veru, pani "psychologička" 🙂

bubalea
21. aug 2019

To je ok, že si si takéto veci pokúpil ale podľa mňa keď budeš takto pokračovať tak za chvíľu už budeš kupovať každý jeden vítamín a neviem čo všetko len aby si liečil choroby, ktoré ani nemáš. Treba si to dať nejako doporiadku v hlave, uvedomiť si, že si zdravý

h_petra
21. aug 2019

@kittykat22 14 rocny clovek si nemoze ist kupit orechy, magnezium a B komplex? Aj na toto sa vztahuje zakonny limit ako na alkohol a cigarety?

h_petra
21. aug 2019

@cecilia68
@lula313
Netvrdim, ze tento prispevok nie je vymysleny, mozno ano, mozno nie, ale vase odpovede su od veci.
Tesne pred 14timi narodeninami som zazila epizodu depresie a OCD, cuduj sa svete, zacalo to dokonca cez prazdniny, potom tesne po 20tke sa to zopakovalo.
Takze ocakavat, ze v 14tich je to len z nudy a pod. je fakt od veci.

veronikaszabova
21. aug 2019

Na zaklade tvojich tem - navstiv s mamou pediatra nech ti da papier psychologovi. Nie je normalne, aby si sa tak sledoval a vsetko riesil.
V tvojom veku mas lietat s kamosmi po vonku, blaznit sa, nie googlit priznaky chorob.

https://www.modrykonik.sk/forum/search/?q=Boris...

tumira
21. aug 2019

depresia to podla mna nie je. to je nieco co proste nedokazes ovplyvnit, su to chemicke procesy v mozgu a to neprichadza len vecer. ty len podla mna prilis premyslas nad vecami, bojis sa toho co bude, evidentne teda z zdravotneho hladiska

lula313
21. aug 2019

@h_petra pozri si jeho témy, to je z nudy. Kto už len má čas sledovat, či ho pichá v nejakom znamienku a kde sa mu aká virazka porobila a keď má problemy, nech ide k doktorke.

h_petra
21. aug 2019

@lula313 clovek s nabehom na OCD napriklad ma cas sledovat kde ho co picha

lula313
21. aug 2019

@h_petra vidis, v jeho veku som počas prázdnin musela vygruntovat celu domácnosť a navarit večeru, až potom som mohla ist s kamarátkami von, nemala som čas sa venovat hlúpostiam.. aj keď boli na nás rodičia v tých časoch prísnejší, nikto nebol na antidepresivach. Nemyslím, že je v poriadku, čo za generáciu to teraz vyrastá..

h_petra
21. aug 2019

@lula313 ako som uz pisala, pred 16timi rokmi som mala epizodu OCD a depresie. A ver mi, ze vygruntovat domacnost by mi nepomohlo.
Evidentne si to nevies ani predstavit...bud rada a nespochybnuj

tripetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tripetta
21. aug 2019

@cecilia68 A ty nemáš potuchy, ako sa on cíti. Asi tak. Trochu vľúdnosti nezaškodí. Je jedno, či je príspevok vymyslený. Ale tieto komenty tu sú vizitkou mamičiek, ktoré by sa mali chovať ako dospelé, nie ako detský troll.

23121974
21. aug 2019

Už zase ty??? 🙊🙈

boris8883
autor
22. aug 2019

@kittykat22 b komplex som mal doma a znamienka som si mohol ist vysetrit s mamou

majah212
22. aug 2019

@boris8883 povedz o tom mame, porozpravajte sa a pokojne zajdite (aj spolu) za psychologom - porozpravate sa, odporuci ti mozno nejake terapie a uvidis ze bude dobre. mnoho dospelakov po urcitom vypätom období ma epizódy, ze sa zacnu upínať na svoje zdravie, sledovat sa a pod. - casto to byva psychikou. Vitaminy v rozumnej miere nie su na skodu, avsak netreba vsetko prehanat 🙂