Posledné dni mám ťažké depresie a myšlienky na samovraždu

1. sep 2023

Prepáčte za vylev. Ale ja už nevládzem. Posledné dni mám ťažké depresie a myšlienky na samovraždu. Nič ma nebaví, nič. Pohádana som s mamou aj mužom a mám pocit že aj moje dieťa ma neľúbi ☹️😢

jenny224
1. sep 2023

Neospravedlňuj sa a vyhľadaj pomoc, najlepšie odbornú. Hoci aj cez infolinku na začiatok. Linka Nezábudka 0800 800 566

zmrzlinka2021
1. sep 2023

Treba si zavolať sanitku, toto je veľmi vážna vec

stellarstar
1. sep 2023

Obleč sa, nechaj dieťa chlapovi, zober si mp³ alebo tel daj si sluchátka a choď na dlhú prechádzku. Samovraždou sa nič nevyrieši

autor
1. sep 2023

@zmrzlinka2021 nebolo by to zneužitie sanitky?

hladamematku
1. sep 2023

Linka pomoci

hladamematku
1. sep 2023

Môžeš dôjsť na psych. aj pešo. To že máš také myšlienky nemôžes za to jeho nerovnováha v mozgu, určite vyhladaj odbornú pomoc

jenny224
1. sep 2023

Naozaj zavolaj Linku dôvery, mám s nimi osobnú skúsenosť. Rozpovieš, o čo ide a povedia a nasmerujú ťa na ďalšie kroky.

autor
1. sep 2023

@jenny224 linka dôvery nie je určená pre malé deti ktoré majú problémy?

nafka0483
1. sep 2023

Nie, pre deti je linka detskej istoty. Linka dovery je pre kazdeho, mam skusenost v okoli ze velmi pomohli. Zavolaj, riesenie existuje, pomoc je dostupna.

betulinka1
1. sep 2023

Prvy krok si spravila. Vies, ze mas problem. To je zaklad. Ak je to velmi zle, kludne zavolaj na 112, oni ti povedia co dalej. Ci ti odporučí linku alebo poslu sanitku a ta ta zoberie na psychiatriu. Je sviatok, potom vikend, cakanie na psychiatra je 3-4 tyzdne, cize v pripad rýchlej pomoci ti neostáva nic ine ako o tu pomoc zavolat. Ak nie v pondelok chod za obvodnou, nech ti nieco na rýchlo predpise alebo pomoze vybavit rýchlejšiu pomoc.

autor
1. sep 2023

@hladamematku mám teraz také zle obdobie v rodine, pohádana s mamou, muz je v poslednom čase riadny nervak. Do toho všetkého sa mi vrátili spomienky z môjho otrasného detstva

jenny224
1. sep 2023

Vôbec nie 🙂 To číslo, čo som ti hodila vyššie je teda Linka dôvery Nezábudka a je to pre všetkých, nie pre zvlášť deti, tie majú inú. Veľmi milá pani mi profesionálne poradila, vypočula 🙂

deti95060810
1. sep 2023

autorka nemáš doma niečo na ukľudnenie?mala by si mať pri takýchto stavoch...daj si predpísať aspoň u obvodnej - kým sa dostaneš k psychiatrovi...
Neurol, Lexarin a pod.

autor
1. sep 2023

@deti95060810 neviem ani čo môžem brať lebo mám malé dieťa ktoré dojčim

autor
1. sep 2023

@jenny224 ďakujem. Skúsim im napísať

nafka0483
1. sep 2023

Ake stare je dietatko?

bloger
1. sep 2023

Môžeš sa obrátiť aj na IPčko. Si vzácna a potrebná. A dieťa ťa určite tiež ľúbi.

karolinakr
1. sep 2023

Nemaš popôrodnú depresiu?

3009
1. sep 2023

Máš popôrodnú depresiu. Okamžite to rieš. Volaj linku dôvery alebo 112.

autor
1. sep 2023

@nafka0483 9 mesiacov

autor
1. sep 2023

@bloger som pozerala aj IPcko, ale oni sa venujú mladým ľuďom, predpokladám tak tínedžerom a ja mám dávno po 30tke

autor
1. sep 2023

@bloger a dieťa má potrebuje len keď je hladné alebo chce spať. Inak skôr dáva prednosť svojmu otcovi

autor
1. sep 2023

@karolinakr
@3009 som 9 mesiacov po pôrode, myslíte že je to popôrodné depresia?

Modrý koník
1. sep 2023

Ahoj,

je nám naozaj veľmi ľúto, že prežívaš náročné životné obdobie. Prosím navštív naše “Opýtaj sa nás", kde sa venujeme pomoci používateľkám, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Podrobnosti nájdeš na tomto odkaze: https://www.modrykonik.sk/faq/faq-index-potrebujem-pomoc-v-nudzi/ .

Držíme ti palce a prajeme veľa síl!
Modrý koník - Sprievodca tehotenstvom a materstvom

bloger
1. sep 2023

Tak ale samovražedné myšlienky nemajú len mladý. Podľa mňa pomôžu každému. Prajem veľa síl.

nafka0483
1. sep 2023

Kontaktuj ktorukolvek linku - na ziadnej ti neodmietnu pomoct. Vypocuju a mozu ta nasmerovat dalej. Nevahaj.

kikaaa03
1. sep 2023

Viem ako sa cítiš. Zažila som to. Skús zavolať na linku dôvery alebo len napíš. Pomôže to uvidíš. Dieťa ťa veľmi potrebuje veď si jeho maminka ♥️.

karolinakr
1. sep 2023

https://www.krizovalinkapomoci.sk/
Ja si myslim, že kludne to môže byť aj popôrodná drpresia

sonnenshein
1. sep 2023

Autorka, chapem ako sa citis, prechadzala som si podobnymi pocitmi ako Ty.
Ries to. Depresia je sposobena biochemickou nerovnovahou, nemozes za to, ako sa citis, je to choroba ako kazda ina. Prechadzka Ti v pripade depresie nepomoze, rovnako ako by nepomohla cukrovkarovi.
Viac ako 5 rokov sa liecim, a citim sa zase sama sebou.

luccija
1. sep 2023

Kľudne Ta môže muž zobrať na centrálny príjem zavolajú psychiatra, alebo Ta hospitalizuju neboj sa a hlavne to rieš.Moze to byt z únavy, hormóny z kojenia...zaliecia Ta a budeš zase v poriadku.Neodkladaj to jeden deň môže byť lepší, ale treba lieky.