Deti autisti - problém s rečou

23. apr 2023

Mamičky, tie ktoré máte deti - autistov, majú aj rečové problémy alebo nerozprávajú vôbec? Kedy Vám začali rozprávať? Mám 3 ročného syna a okrem pár základných slov nepovie nič. Je možné, že sa mi ešte rozrozpráva? Rozumie inak všetko čo mu poviem, len nerozpráva ešte. Bojím sa, že nebude rozprávať 🥺

kacena4
23. apr 2023

kazdy autista ma aspon min. problem s recou treba to riesit cez klinickeho logopeda

zuzuliennka1
23. apr 2023

ries cim skor logopeda, spec. pedagoga, vsade sa dlho caka, ked mas teraz 3r syna, budes rada, ked dostanes termin o pol roka najskor.
moj syn zacal mat vlastnu rec, hatlaninu, az teraz - ma 5,5roka
doteraz mlcal, ani zakladne slova, ani blabotanie, nic

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1mina
23. apr 2023

@evamarek77 prepacte zacal chodit do skolky ked mal necele tri rocky uz ?

autor
23. apr 2023

@evamarek77 Ake ockovanie to bolo prosim, ak mozem vediet?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rachel36a
23. apr 2023

To je velmi individualne...nas zacal rozpravat v 4 rokoch prve slova, v 5 rokoch vety...kkamoskina dcera ma 15 a nerozpráva vobec, a to rozpravala ked bola malicka

andrejka1974
23. apr 2023

Moja do 2 rokov rozprávala reagovala na meno a potom prestala a už nezačala a to ma už 11 rokov ,ale je to individuálne ale veľa autistov nerozpráva vôbec

deti95060810
23. apr 2023

až 50 perc. autistov nerozpráva vôbec... psychol. Zuzana Maštenová

fanyke
23. apr 2023

Synovec do 4r nerozprával, potom boli na delfinoterapii a vtedy začal. Teraz má 6 a hovorí vo vetach, nie ešte úplne čisto ale rozpráva aj odpovedá.

xsuzannex
23. apr 2023

Moj ked mal 3 roky este nerozpraval.. teraz ide mat 7, rec je cista, zrozumitelna. Len je tam porucha pozornosti a porozumenia..

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnasnazilka
24. apr 2023

my sme trojjazycna rodina, takze sme cakali dlhsie, ci sa rozrozprava.. v troch rokoch sme zacali riesit logopeda, ORL... potom sme ORL vymenili (podla prveho doktora ked zareagoval na meno, tak pocuje dobre..) no a ten druhy lekar nas odporucil na operaciu. vybrali nosnu mandlu, vysali tekutinu za bubienkom a zacal skladat vety prakticky hned. sluch nie je este 100%, ani rec este nie je tip-top, ale neda sa to ani porovnat.

autor
24. apr 2023

Môj sa ani nepýta na WC, stále nosí plienky. Niekedy povie, že robil kako, ale až keď je už pokakaný. Cikať sa tiež ešte nepýta.

henka123123
24. apr 2023

@anonymnasnazilka kde sye boli na orl?

anonymnasnazilka
24. apr 2023

@henka123123 v zahranici, nezijeme na SR..

luccija
24. apr 2023

A teda máš potvrdené, že je autista či máš iba obavy?ja poznám dievčatko, ktoré sa rozrozprávalo v 5 r, ale veľa s ňou pracovali teraz má 6,5 r a na pár zvláštnosti by si si to nevšimla.Vie povedať čo chce, kde bola viac opakuje to isté napríklad celé anglické vety z rozprávky popri hre, spieva si po anglicky.za 2 r veľký posun.Ale logoped, terapie špeciálna skolka

autor
24. apr 2023

@luccija Zatiaľ nemá potvrdený autizmus, ale mám obavy

luciazahornadska
7. máj 2023

Naša dcérka má detský autizmus. Do 3 rokov nerozprávala vôbec, potom začala rozprávať prvé slová. Teraz bude mať 5 rokov - dokáže si vypýtať, čo potrebuje, dokáže vyjadriť svoje pocity, potreby, niekedy sa jej podarí povedať aj 2-3 slovné spojenie. 🙂 Väčšinou sa ale vyjadruje jednoslovne. Netreba strácať nádej. 🙂