Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
13. mar 2010

avojte,tak dnes som si zas potesila srdiecko a aj babke,kupila som nam kabelky a sebe este botky na jar 😅
malej som na oblecenie nic take nevybrala,ale babka jej chce kupit balonacik a k tomu elastacky ma a gumaciky,bude peknucka 😉

mirulienka
13. mar 2010

ahojte zienky 🙂
sasulec, joj taa bude ale fesna 🙂 a mama s nou 😀
aj ja by som isla nieco kupit mojej "baculke", ale taka som este nejaka odrezana od sveta, ze aj sa mi chce aj nie do obchodov... najlepsie, keby mi to niekto doniesol domov 😉 pacilo by sa mi to, bolo mi to dobre a este aj lacne 😀 😀 😀
baby ja som zostala taka tucna po porode... nic neobleciem a stale chodim v jednych tehotenskych nohaviciach...hanba, fuj...

no aj napriek tomu vam zelam kjaasny vikend 😵

mcoya
14. mar 2010

Ahojte mamicky,

blue dakujem, takze maly to zvladal super, no uvidime ako na lietanie zareaguje moj maly. Inak nam na kardiu povedali, ze lietanie by srdiecku nemalo robit ziadne problemy. Tak som rada, ze nebudeme obmedzovani v cestovani. 🙂
Inak to je super, ze Jack vie aj anglicky aj slovensky, tie deticky to vobec nevnimaju ako cudzi jazyk. Osobne poznam tiez bilingvalne deticky a je to super, normalne prepinaju cudzi jazyk so slovencinou, podla toho, kto sa im ako prihovori.
My sa AJ budeme ucit zatial len z basniciek, mame taku super knizku, kde je cast versiku po slovensky a v tom je zakomponovane slovicko v AJ. 😉

Sicinka, napisala som Ti IP, ak budes mat cas, tak mi prosim Ta odpis. ok. Budem Ti velmi povdacna. A drzim palce tvojmu malinkemu, aby ste dobre dopadli na kontrole.

mcoya
14. mar 2010

Sasulec, aj ja sa tesim, ked malemu nieco nove kupim, niekedy viac ako on. Hlavne pri hrackach, ja sa uplne tesim, ze ako sa s tym bude hrat, ake je to perfektne a on to potom popozera a ide sa hrat so svojimi "starymi" hrackami. Nastastie sa k tomu potom vrati, i ked mame zopar takych kuskov, co ho vobec nezaujali 🙂

Mirulienka, ja som tiez mala na zaciatku pocit izolovanosti, ale neboj to prejde casom. Mne pomohlo chodit s malym von na prechadzky do mesta a tam som stretavala znamych a bolo mi veselsie. Lebo ja som dost "kolektivna" osoba a ked som zostala sama doma, bolo to na zaciatku dost deprimujuce a to som sa este naviac bala o maleho. Ale ako vravim, resp. pisem, casom to preslo a teraz si to velmi uzivam 🙂)).

mcoya
14. mar 2010

Sasu, pozrela som si to aj ja, pekne vecicky si vybrala, kocanda to bude cez leto. Pozrem aj ja malemu nieco. 😉. Naposledy som si dala poslat veci z UK nextu, su super ale nevyslo to najlacnejsie 🙂

sasulec
14. mar 2010

ja si myslim,ze v tromto bonprixe sa daju super vecicky objednat,len kupujte veci s cislom kt. ma momentalne,lebo minule som tam volala,bala som sa ci jej to nebude male,mali tam cislovanie podla vysky a obvodu hrudnicka a pasu a potom az priliz velke cislo,ale ta pani povedala,ze je to nemecke cislovanie oproti nasmu zhruba o cisielko vacsie,tak do leta bude akurat.. 😉
a postovne je celkom dobre, ak to objednavas v ramci sk resp. z bonprix.sk
som objednavala teraz po raz,ale segra si objednavala na seba a s kvalitou bola spokojna,tak som zvedava.. 😅

misicka455
14. mar 2010

Ahojky holky, zdravím při neděli.My pořád v nemocnici v Motole. Zítra bychom se měly dozvěět kdy půjdem na angioplastiku akatetrizaci. Tak snad to bude co nejdřív a Verči na chvilku uleví srdíčku a nebude v dohledné době potřeba to řešit operativně 😉

blue04
14. mar 2010

Misicka....drzieme s jackom velkeeeeeeeeee palce.
Viem,ze je to velmi tazke,ale potrebuju nas a musime vsetko zvladnut uz len pre deticky,aby boli silnejsie.

ja som bola na vikend u nasich,trochu som si spravila take lezaro...len v sobotu som vybehla na veceru s kamaratkou.....nemohla som spat z toho ako sme sa dozrali 😉
Este rano som bola plna 😀 ...........

sasulec
14. mar 2010

Miska myslime na teba 😉
Drzkam palceky a zajtra daj vediet ak sa bude dat.. 😉

sasulec
15. mar 2010

Ahoojte,kde sa mi tulkate?
pekny aj ked ufucany dnik prajem.. 😉

misicka455
15. mar 2010

Ahojky, tak zatím tu byl doktor , ale termín zatím nemají špekulují o druhé polovině týdne. Ach jo a já bych tak ráda už to měla zítra za sebou 😒

blue04
15. mar 2010

to ti verim...najhorsie je toto cakanie ☹

lusilia
15. mar 2010

Ahojte srdiecka, tak som tu po sto rokoch aj ja, aj mi veru trvalo, kym som vas precotala. Vitam nove maminy, Mirulienka, Ty si z MA, my tam zaciname konecne byvat, tak by sme sa mohli aj niekedy stretnut a malickej drzim moc palce, je to velka bojovnicka, ked musela toto vsetko zvladnut a potom este aj ta infekcia, no vsetko dobre dopadlo 😉
Misicka aj Vam drzim palceky, to cakanie pozname vsetky, je to velmi stresujuce, povedala by som az na psychiatra, aspon ja som sa tak citila, ale bude dobre a vsetko to urcite zvladnete 😉

Baby zasa sa vratim k ockovaniu, ale co hovorite na kliestovu encefalitidu? ja nad tym dost uvazujem, kedze u nas je aj velky vyskyt kliestov

sasulec
15. mar 2010

Misi ja viem co je to cakat, ja cakam uz rok a pol ☹
lusila a co na to ockovanie vravi pediater,skus sa spytat aj v nemocke na kardio,ci to nemoze nejak ublizit,rozhodne by som to prebrala s doktormi,vsetkymi,teda aj kardio?? 😕

lusilia
15. mar 2010

no dneska ideme k obvodnej, tak sa jej na to opytam a ked tak zajtra tam je nasa dr z kardia, tak cinknem aj jej, ale hadam oblizit by to nemalo, no neviem, uvidime co povedia odbornici...

sasulec
15. mar 2010

no ja len, ze som vcera videla v spravach jak vraveli, ze kolo olova obsahuje vakcina na sezonnu chripku..
ziadne ockovanie nieje bez rizik,preto sa reba informovat, ci je nutne,ak nie netreba to prehanat,ale ak ano a naozaj to schvali hlavne aj kardio,tak potom neni o com.. 😉

bambi09
15. mar 2010

ahojte 🙂
dlllllho som tu nebola,mali sme akčné dni 😝 😝 😝
vítam nové tváre v téme 😵 😵 😵 😵 a teda píšete statočne 😅 😅 😅
sasu,presne,očkovanie si treba premyslieť,my máme len povinné a nič iné neplánujem,aj to povinné by som prijala,keby nebolo povinné 😖 😝 😝 😝
tak babuľky,držte sa 😵 😵 😵 raz vás aj dočítam 😅 😅 😅

macka01
15. mar 2010

ahojte,dievčatá,tiež som to pozerala,sasu,ide o ortuť,ktorá spôsobuje vznik autizmu,diabetes,rôzne poškodenia mozgu,...hrôza,povinné očkovania deti majú ale všetko ostatné odmietam.Teraz nás čaká 5 ročné očkovanie,dosť sa obávam.
Tak vy sa už začínate parádiť na leto?? 🙂 No nás zasa zasypal sneh,nepreženiem,ked poviem,že tu máme dobrých 20 cm 😠 😝

sasulec
15. mar 2010

macka uuuf ☹
nam sa dnes tak vseliako slnieckovo-zmraka,ale fuuka jak o dusu,tak snad uz len nanafuka aj k nam sneh..
inak vcera v pocasi vraveli,ze vietor utichne a od stredy krasnych 12 st. jaaj kiezby!
a v piatok na juhu 17 tak zaplat Pan Boh aj za 15 stupnikov.. 😉

macka01
15. mar 2010

no to vieš,tento náš studený sever 😝 o 15 môžme len snívať.Tu sa bude lyžovať ešte aj na veľkú noc 😒 namiesto oblievačky sa vyváľame v snehu 😀 😀

sasulec
15. mar 2010

fajn,aspon neminiete hektolitre vody 😉
a sibaci nedostanu po vajci,ale po guli 😝 😀

bambi09
15. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 skôr po guliach 😅 😅

sasulec
15. mar 2010

tak tak..bambi 🙂

sasulec
15. mar 2010

bambi a mozno.. ako ktoryy 😝 😀

lusilia
15. mar 2010

no baby, tak ste ma zasa zneistili, ja som tiez neci nadsena ockovaniami, tiez mame len zakladne, no ideme uz k tej dr., tak som zvedava co povie, ta mi zacne zasa o tej prasacej, ale to ju zrusim, to urcite nechcem....

sasulec
15. mar 2010

lus na prasaciu sa nedavajta.. 😕 😅 maximalne keby uz je to veeelmi akutne a vidim,ze sa to moc rozsiruje,adala by som sa ja a aj babka,teda moja mama s kt. zijeme,ale malej by som to nedala..
aj blue dava len na sezonnu chripku,to ma aj odporucene,ale nie na prasaciu 😕

sicinka
15. mar 2010

Ahoj holky, jak se mi u prcka blíží vyšetření na kardiologii, začínám být lehce paranoidní. On už cca měsíc stojí, plazí se obchází nábytek atd... Ale pokud vykonává nějakou fyzickou námahu, tak strasně funí, je zadýchaný jak po sportovním výkonu. Nemodrá, nemá problémy s dechem. Od doby co se takto více pohybuje začal více spát přes den tak 3 . 4 hodiny. Je to normální, nebo se tak mohou projevovat nějaké problémy se srdíčkem? Oni mě všichni uklidnují že fetální echo měl ok, na druhou stranu u mě přišli na srdeční vadu až po záchvatu.

sasulec
15. mar 2010

sicinka,moze mat selest kedze si aj ty mala isty problem,ale to by zistili,moze to vyplivat aj od niecoho ineho,je vela moznosti..
hlavne sa nestresuj,nepomaha to tebe ani drobcovi,snad to nebude nic vazne tfuj tfuj pre stastie 😅

blue04
16. mar 2010

sicinka.....moj maly spaval 3-4 hodiny denne a vecer o 7 bol uz zase v posteli a spal az do rana do 7.....ono sa to zmenilo ked mal zo 2 roky...zacal chodit spavat neskor ale cez den spaval dobre 3 hodiny.neviem ci je to srdieckom alebo nie,lebo u nas kazdy rad spava a pospava dlho 😀
Myslim pokial nie je zamodraly,tak by som to az tak neriesila,ale ak si myslis,ze to zadychavanie nie je v poriadku,tak by som ziadala dalsie vysetrenie.
Mas niekoho v okoli s kym by si to dychanie mohla porovnat?