Detská kolika a rektálna rúrka

bamboocha14
12. nov 2014

moja mesacna bambulka ma koliku,nafuknuta,neprdka a place,brusko ju boli zrejme ...
viete mi prosim poradit,moje prve dieta a ja uz pomali placem snou ...
Davam jej kvapky espumisan ale jej zrjeme nerobia dobre a tak jej davam teraz COLIPREV za 14eu.neviete nejaku lacnejsiu verziu ale hlavne ucinnu.
Mate skusenost s rektalnou rurkou ? hovorila o nej pediatricka.

zdena12345
13. nov 2014

mi sme mali to iste a zacalo to asi v 2-3 tyzdni byt take ozaj hrozne.
davame kvapky sab simplex- su na predpis a doplatok 1e- inak je to skoro to iste co espumisan len koncentrovanejsie. 10-15 kvapiek pred krmenim
probiotika- probiofix - 10e 6kvapiek rano
cvicenie zakazdym ked sa prebaluje, kolienka k telicku, nechat ho pokopat...
bola som proti rurke ale lezali sme v nemocnici a tam ked to sestricka videla supla rurku a bolo po probleme. maly sa ukludnil, pekne spinkal 4 hodiny...som urcite za po skusenostiach... davame ju doteraz. zo zaciatku vzdy vecer poriadne vyprdet, vykakat aby dobre spinkal. celkovo sme tak davali 4-5xdenne ked sa natahoval a krical. postupne som zaviedla ze iba vecer- potom nam spinka teraz aj 6-7 hodin🙂 nenavykol si na to. je schopny sa vykakat aj sam, len je vzdy pri tom mrzut, krici...aj hodinku dve je taky mrzuty. ale cez den mi to nevadi.
masirovat brusko sa nam nedalo lebo akonahle sme sa dotkli bruska, hned mal krce
teraz ma 4 mesiace a davame:
sab simlex 2xd
probiofix 4x tyzdenne a ked doberieme uz koncim
rurku kazdy vecer

zvedavka13
13. nov 2014

Ja síce deti nemám, ale moja segra ich má 5 a rektálnu rúrku považuje za "zázrak". Použila rúrku, pocvičila nožičkami, pouvolňovala a deti boli v pohode... len treba opatrne zavádzať, použiť veľa krému.

zdena12345
13. nov 2014

a este doplnim. rady v style nejedz to a hento lebo to bude naduvat maleho sa mi absulotne neosvedcili. nejedla som uz skoro nic a aj tak dulo- naviac aj mna. este sa mi stracalo mlieko- takze tudy cesta neviedla. jem teraz uplne vsetko co mi zaziada a hotovo🙂 radili mi ze aby som si aj ja davala espumisan a tudle, nic sa nedialo. najlepsie pomohla rurka a travenie maleho sa muselo same zvyknut ze musi nieco robit. chce to cas a zopar prebdenych noci:( ale urcite bude lepsie. preslo mu to akokeby same ked mal 2,5-3 mesiaca
drzim palce malickej nech sa netrapi🙂

katarina247
13. nov 2014

Nám sa osvedčil infacol, rurku sme používali skoro vždy inak preplakal celý deň, teplá plienka na bruško a cviky s nožičkami. Keď už nič nezaberalo na ruky a hopsat na fitlopte toto ho ukludnilo. Držím palčeky nech to zvládneš a maličkej sa uľaví.

bubchen86
13. nov 2014

Nam sa osvecilo toto 🙂 Vytlaci sa pol tuby do zadocku a malinky sa pokaka do 10min. a to poriadne 😝 Tu naokolo to pouzivaju vsetky maminky ktorych babatka sa nevedia vykakat 🙂 Nasmu to niekedy trva aj tyzden a minule sa uz fakt trapil, bol nepokojny a tlacil...tak sme mu to supli do zadocku a do 10min.sa pokakal a spokojne prdkal s usmevom na tvaricke 🙂 Proste len sme tomu pomohli 🙂 No a este sa nam osvecili rascove cipky od Wala 🙂

iskricka55
13. nov 2014

Bez rurky by sme tie "krute" casy asi neprezili super vec, niekedy ani ta uz nepomohla museli sme aj stlacat pri tom brusko aby nieco vyslo ale inac najucinnejsia z tych vsetkych metod a kvapiek a neviem coho

maca_p
13. nov 2014

@bamboocha14 zlepsovak na nobelovu cenu 🙂 , hoc moja kolegyna povazuje moje deti za chudiatka, ze im to mater davala... 😝
je to vec vec nazoru...

mata90
13. nov 2014

@bamboocha14 ahoj, nám espumisan nezaberal vôbec a tak nám doktorka poradila probiotiká infants dophilus pre deti do 5 rokov to je taký prášok, ktorý sa rozpušťa v tekutine, toto jediné nám zaberalo, po polhodinke po podaní sa dietatko ukludnilo a bolo dobre, a to sme mali hrozne koliky

zuzuolej
14. nov 2014

ahoj, nam zabral na koliku coliprev, vsetko co som skusila pretym - bezvysledne

bamboocha14
autor
14. nov 2014

Dakujem Vam krasne za rady
Tie kvapky coliprev jej krasne zabrali,pekne sa mi vyprdkala,vykakala a bolo uz dobre.a tie espumisan uz nechcem vidiet.urcite jej nespravili dobre
kupili sme aj tu rektalnu rurku,kremik pupik,masirujeme brusko a cvicime podla vasich rad a dobre je,ulavilo sa jej.
teraz ale skusame sab simplex kvapky miesto tych coliprev tak duuufam ze budu oki a ked nie tak kaslat na peniaze.musela sa len nadychat vzduchu pri papani a preto ju nafuklo , bo nic take nejem co by jej mohlo uskodit.
a neskusali ste robit nejaky odvar ? napriklad s fenikom ? neviem ci to mozu taketo malinke babatka.alebo cajik.

iskricka55
15. nov 2014

Este som zabudla kazdy den sme davali rascovy odvar z drvenej a mletej rasce aj s mliekom som to obcas zamiesala, doktor mito poradil fehiklovy caj sme tiez par x mali skus ten rascovy ak by bolo zle inac to xce cas do 3-4mesiacoch to urcite prejde a potom zas pridu zubky 🙂 ale tie niesu take strasne jak koliky tak drzte sa, nech to cim skor prejde 😉

domca3333
21. nov 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

byvala spoluziacka je prvorodicka a tento problem, si prave vyziera... chudinka
stretavame sa pomenejlebo malu ma stale bolavu nervoznu... a tiez uzivaju coliprev-ky a je spokojna, ako zacali skoro hned zmena!
zlepsuje sa ked uz nieco zaberoie treba sa toho drzaaaat 🙂 😉