Detské dioptrické okuliare

peterek414
25. apr 2013

Ahojte .Mam dcerku ktora ma 3 roky aj 7 mesiacov a minuli tyuden sme boli na ocnom a povedali ze bude nosit az 7 dioptrie a bojim sa ze ako to zvladne ci ich aj bude nosti alebo bude strajkovat a este nevie niekto kolko sa doplaca za prve dioptricke okuliare lebo ja netusim a na druhy tyzden v stvrtok ideme ocnej a predpise nam okuliare.dakujem ....Eva

renab
25. apr 2013

@peterek414 okuliare aj sklá si budete platiť celé (teda poisťovňa hradí iba smiešnu sumu, už neviem cca 10 eur). a čo sa týka nosenia, možno budete prekvapení, čo mám kamarátky, čo mali deti s takými veľkými dioptriami, tak keď im dali okuliare, deti ich nedali dole z nosa. konečne videli. a to boli ešte čosi mladšie.

renab
25. apr 2013

tak ako som sa dočítala, tak poisťovňa dopláca neskutočných 4,30 eur/rok pre dieťa do 18 rokov. 😒

peterek414
autor
25. apr 2013

@renab a neviete kolko asi stoja take okuliare aj s ramom aj sklami?????Ja to nemozem nikde najst a ide ma s toho porazir 🙂

terezka1947
25. apr 2013

@peterek414 v kazdej optike su ine ceny...u nas to bolo oklo 8 eur-plast+tvrdenie=1 sklo....ale su aj rozne vrstvy a viem,ze nad 6 dpt je ina cena,trochu vyssia,lebo budes potrebovat stencenie....skus obist viacere optiky...

helika77
25. apr 2013

no ja som kupovala "lacnejšie "okuliare a stáli ma 36eur po zľave z poisťovne,a sklá po zľave ma stáli 20 eur jedno takže 76eur spolu,a to ešte neboli stenčené,len odľahčene.Nieje to lacná záležitosť. 😉

renab
26. apr 2013

@peterek414 detské rámy na okuliare sa u nás dajú kúpiť od 25 eur vyššie. všetko záleží na tom, aké si vyberiete sklá. myslím však, že pod 50 eur sa nedostanete. 😒

briketa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
briketa
26. apr 2013

a zvrchu aj zospodu maju na tom silikone mriezkovanie, na obr. to nevidno, tym sa vetra a okuliariky sa nikdy nerosia.

zabazabazaba
26. apr 2013

@peterek414 ahoj moj maly ma dioptrie 4 a kupovali sme prve dioptrie 3,5, poistovna fakt hradi malo tie nas vysli okolo 60 eur aj s tensnim sklom, no a o rok som kupovala nove so 4 dioptriami, lebo isiel do skoly ramy mal poskrabane tak sme kupovali s titanovymi ramami su aj odolnejsie, skla stensene vysli nas 100 eur a to nam este hovorila keby sme chceli skla viac stensit tak by nas to vyslo omnoho viac.

peterek414
autor
26. apr 2013

@zabazabazaba dobre ranko tak kolko vas stali cele okuliare aj s tensenim prosim

zabazabazaba
26. apr 2013

@peterek414 take lepsie 100 eur aj ram aj sklo stensenie a tie s obycajnymi ramami okolo 60 eur aj so stensenim. este viem, ze pre male deticky je dobre davat take gumove ramy aby sa im nerozbili tie okuliare, ale tie neviem kolko stali. Cena okuliarov sa tak pohybuje od 60-100 eur, ale aj viac, treba obehat optiku a tam sa opytat. a to jej az teraz zistili take silne dioptrie?

peterek414
autor
26. apr 2013

@zabazabazaba ano az teraz je to zistili ked nad doktorka poslala na ocne tak povedali naprv 8 dioptri a vcera ked som tam bola snou tak uz len 7 dioptrii ale na lave ocko vidi trosku lepsie...a ako nech mi poistovna povie kde mam na to zobrat ked oni nie su schopni ich preplatit sak sa sa plati poistovna no jje to chrapunstvo ch jaj

sashabb
26. apr 2013

@peterek414 daju sa kupiť aj do 50€ len problem je s dioptriami. Čim väčšia dioptria, tym vyššia cena. Pri "vašej" dioptrii by som rozmýšlala nad operáciou. Viac by som sa tym zaoberala, navštivila by som viacero lekárov a konzultovala.

peterek414
autor
26. apr 2013

@sashabb ale sak je to male dieta a uz operaciu to racej bude platit okuliare a nie pod skalpel!!!!!!!!!!!!

terezka1947
26. apr 2013

pri takom malom dietati nie je este mozna operacia...resp. pochybujem,ze by sa nejaky lekar do toho pustil...ocko sa este vyvija...ine by bolo pri skuleni,atd...bohuzial,poistovna doplaca strasne malo ☹ aspon pre deti mohli nechat vysie doplatky...

sashabb
26. apr 2013

@peterek414 nevadi že je to male dieťa, ma veľmi veľkú dioptriu. Kamarátky malá bola na operácii ako škôlkarka keď mala niečo cez 3roky. Teraz má síce tiež okuliare no oveľa menšiu dioptriu.
Určite to stojí za viac vyšetrení, osobne by som sa neuspokojila s jednym vyšetrenim u jednej Dr.

janka1
30. jún 2013

tak sa pridavame k tym co majuokuliarky🙂 my mame +1 na prave ocko a lave iba sklo ...3 tyzdne sme hlaali nejaky normalos ram a konecne sme nieco aj nasli 🙂 aj cena bola celkom prijatelna 36eur za vsetko 🙂 v stredu ideme pre ne , tak som zvedava ako si maly zvykne 🙂 drzim vam vsetkym palceky 🙂

majkapatko
24. júl 2013

Tak, aj my sa o chvilu pridame k detickam s okuliarikmi, maly uz nejaky ten mesiac skuli, tak sme dnes boli u ocnej.... Ze vraj v Stupave je dobra detska optika, len ako som tak pozerala na nete, je ich tam viac. Tiez som sa mohla opytat na nazov.... Dufam, ze maly bude okuliarky nosit a niekde ich nerozbije. Pri jeho aktivitach bude dobre, ak mu vydrzia aspon pol roka.... 😎

sonia2010
17. sep 2013

@peterek414

@helika77
@briketa
@zabazabazaba
@janka1
@majkapatko
ahojte mamičky. aj my cca od mája nosíme okuliarky. dr. nám namerala až 5dioptrií, ale na začiatok nám dala 3ky. teraz pôjdeme na kontrolu, tak asi nám už zvýši dioptrie. bola som z toho veľmi nešťastná. malému aj trochu uteká očko. zo začiatku ich nechcel nosiť, stále ich dával dolu, no už si trochu zvykol. vybrala som mu také s Mickey mausom, lebo to je jeho obľúbenec a dúfala som že ich možno tak lepšie príjme.spolu nás vyšli 65e, no malý na nich už 3 alebo 4krát odhrýzol tie silikónové cuplíčky ( na čom okuliare sedia na nose) a raz tak spadol že sa mu jedno sklíčko rozbilo a rám pokryvil, takže už aj s opravami navyše nás stáli dokopy cca 85e. ako si zvykli vaše detičky?

sonia2010
17. sep 2013

Dávidko v okuliarikoch 🙂

peterek414
autor
17. sep 2013

moja dcerka bude mat 4 roky a nosi okuliare 3 mesiace ma nosit 8 dioptrie ale dali jej zatial 5 dioptrie a mame ist na kontrolu....nas okuliarky vysli na 70 eur...a Zvykla si na ne v pohode zo zaciatku male manire ze ich nechce ale potom uz pohode uz si ich kazdy den rano zobere bez toho aby som jej musela nieco povedat...iba ked sa hra s brachom tak sa stalo ze ked lezala na zemi na boku tak jej Adrianko sadol na hlavu a spravil jej s nich Večko ale isli virovnat nastastie 🙂)))

gretocka
17. sep 2013

ahoj nosime od troch rockov, od prveho dna ich prijal uplne v pohode - hovori, ze s nimi lepsie vidi. Ram sme vyberali spolu, dali sme mu moznost vyjadrit sa k tomu, co sa mu paci. Mame na jednom ocku 2,5 a na druhom ocku mame 5 do plusu.
No a teraz po druhej kontrole mame za ulohu na dve hodinky denne aj prave ocko preliepat. S tym bojujeme trosku viacej, ale snazim sa vzdy najst nejaku motivaciu.

janazba
28. nov 2013

@janka1 Ahoj,v akej optike ste boli?

janka1
28. nov 2013

@janazba Optika Saša, Zuzkin park, Košice 😉

domitobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilianka1199
4. dec 2013

@domitobi pekne okuliare, kde ste ich zohnali? , dik 🙂

domitobi
4. dec 2013

@lilianka1199 lux optika 🙂

ihned13
14. apr 2014

@peterek414
@sashabb nie vsetky ocne chyby sa daju odstranit operacne, takze ked sa jedna o vrodenu ocnu chybu, okuliare sa nozia cely zivot, a ked nechcete aby dieta malo tazke skla na nose treba radsej dat plastove a odlahcene, nech to stoji co to stoji, je to naozaj rozdiel vo vahe okuliarov, ale zasa kazdy podla penazi ako sa citi, ja hovorim z vlastnej skusenosti, nosim okuliare od 6r a ked zacali robit plastove a odlahcene to bolo pre mna vyslobodenie od tazkych sklenych skiel. radim cim najlahsie tym lepsie aj pre dieta. kedze to caka aj moju malu 2,5r nakolko zdedila ocnu chybu nebudem ani vahat a nikdy by som jej nedala tazke sklene skla nech to stoji co to stoji. moj nazor 🙂

sashabb
14. apr 2014

@ihned13 a ja som niekde písala niečo ohladne ťažkych skiel? lebo nechápem tvojej odpovedi.

ihned13
14. apr 2014

@sashabb prepac to bolo tak vseobecne, lebo ked su okuliare sklene tak su lacne a ked su plastove tak su drahe, bolo to myslene tak, ale skludom to ignoruj, sorry