Detské mrle u 7 mesačného

14. máj 2022

Ahojte, dnes som malemu v stolici nasla bieleho cervika. Volala som aj sestricke tak v pondelok zavolam doktokre a mi da nejaky recept. Mate niekto skusenost ? Je to bezna vec ?

zdenka11081983
14. máj 2022

Do pondelka by som ja nečakala. To co je čakať do pondelka s mrlami?? Aspoň parazitex sirup mu kúp a daj a ja by som v lekarni u prosila a doniesla v pondelok recept. By som chcela vidieť tu sestričku akoby 2 dni cakala s červíkmi v zadku.. Z tohto ja mam inak hruzu, zažila som to ako dieťa, moja mama sa hanbila, lebo však čo si pomyslia.. Nechala ma tak a to bolo strašne. Mala som hnačky plne mrli. U mňa vermox povinná výbava lekárničky. A parazitex raz do roka kura. Je to z detstva moja nočná mora.

bajka16
14. máj 2022

No u detí je to bežná vec avsak to neznamená že príjemná...chudatko určite nečakať do pondelka. Ja by som ani nespala keby viem že môj syn má mrle a nemožno s tým do pondelka hýbať 🤦🏻‍♀️

lukina20
14. máj 2022

Mna by zaujimalo, ze co je to za sestricku, ze vas necha 2 dni cakat… ze v pondelok zavolajte dr po recept.
Zhanala by som recept okamzite, aj kebyze mam vyvolavat a dozadovat sa ho na pohotovosti a duplom pri takom malom babatenku.

autor
14. máj 2022

@zdenka11081983 tak akoze nechcem mu sama nasadzovat neviem ake lieky… doteraz som si cervika nevsimla a coked ich mal uz dlhsie lebo bol aj nervozny ale pripisujem to zubom zw mu idu, a viem ze to je neprijemne, sama mam zlatu zilu a svrbi to riadne a mrlami som si tiez ako dieta presla… a ja teda vermox v lekarnicke nemam lebo je na recept a nevedela som ze to budem musiet mat pre pripad nudze … ale pojdem do lekarne zajtra a kupim nieco ale tak radsej pockam a zjem ja cesnak alebo co lebo kojim tak mozno nieco pomozw

zdenka11081983
14. máj 2022

Parazitex je sirup na voľný predaj. Vermox bohužiaľ na predpis. Ja si vzdy od doktorky pýtam, kazdy rok. Mame mačku. Pravidelne odcervena ale aj tak. Doktorka nikdy nenamietla a dá mi, preto vždy mám.

luccija
14. máj 2022

Pri dnešných e receptoch nerozumiem prečo Ti už niečo neposlala

ivana.natasha
14. máj 2022

No ja teda neviem, ale ja by som normálne do pondelka počkala. Pri tak malom dieťati by som neordinovala sama nič.

zdenka11081983
14. máj 2022

A ozaj nevšimla som si ze 7 mesačný. Prepáč, ja ze 7 ročný. Chápem. Na letáku je od 2 rokov vermox. Tak s takýmto babom by som letela na pohotovost. A neverím, že bude ma službukonajúca doktorka s tým problém.

autor
14. máj 2022

Ze som sa vobec trepala na konika pytat si radu, a tu mamicky sa idu zbesniet ked neletim na pohotovost … ved nema vajicka okolo konecnika ani nemal 100 cervikov. Nasla som jedineho jedneho , nic ine mu nie je .. do pondelka nie je 10 dni a nebojte nechcem to zanedbat ani mi to nie je jedno ale teraz nezalarmujem celu nemocnicu ore jedneho cervika preboha

staronova
14. máj 2022

Vecer natri nahrubo avirilom alebo sudokrěom konecnik. Ja som tak bola s rocnou dcerou a veru ma vypoklonkovali bez ošetrenia.

zdenka11081983
14. máj 2022

Nehnevaj sa, ja som to myslela v dobrom. Ja jednoducho z tohto mam traumu. Z detstva. Mne sa to vracalo. Preto som v tomto opatrná. Moja dcéra mala ako 3 rocna. Skoro skončila na infekcnom. 5 dni mala hnačky. Intenzívne. Stery čisté, stolica nenašli nič. Az 5 den sme v serbliku našli mrle. Cize vyšli po 5 dňoch hnacie. Doktorka bola zrovna u nás doma, vypisovala nám už lístok na infekčné. Neverila, ked to videla. Len preto som ti napísala. A vajíčka v okoli konečníka nevidíš voľným okom. Drzim Vam palce.

nikpa
14. máj 2022

Kúp mu voľnopredajné lieky. Neviem si predstaviť ako musí 7 mesačne dieťa trpieť keď sa cez plienku nevie poškriabat, chúďa. Ja by som hneď ráno utekala do lekárne.

larazivago
15. máj 2022

Mňa zaujalo, že to má 7 mesačná... Treba zvýšiť hygienicky štandard, a asi pre liečiť aj ostatných v domácnosti.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka11081983
15. máj 2022

@mamula20 raz som čítala, co písal jeden muž na diskusii. Slovak. Ze ma mrle 25 rokov. Vkuse. Má ženu, dieťa, hygienu až prehnanú. Vermox uz nepomáha, ani žiadne protiparazitne kúry. Bol aj na nejakej špeciálnej črevnej sprche vo Viedni. Písal, ze po káve z neho doslova vypadávajú. Ze jeho doktorka, mu už povedala, ze je "na zjedenie"... Písali mu tam, ze v LM je nejaký parazitolog známy.. Pre mňa tiež zvláštne, ze 7 mesačne.. To sa nakazilo od člena rodiny. Treba preliečiť všetkých.

autor
15. máj 2022

@zdenka11081983 manzel s tym ma casto problem aj ked bol maly, ja som to mala raz ale tiez ako 10 rocna … inak len zlata zila , rady na zlatu zilu? Po poorode mi vysla a do dnes tlacim s bolestou stolicu

zdenka11081983
15. máj 2022

Tu ti radu neviem dat, mne vyšla tiež. Chvíľu je pokoj potom zas. Tam asi treba ist k proktolog ovi. Co ja sa tiež zdraham ist. No raz tam budem musiet ist. Manžel nemá cukrovku??mrle ľúbia cukrovkarov. Nech muž skúsi ten parazitex

autor
16. máj 2022

No ostala som sokovana dnes od doktorky som nedostala ziaden liek lebo vraj su az od 1 roka, no a teraz co mam mu dat? Fakt sama naordinovat mu liek ???? Ci co mam robit ? Dali mi take naplaste na konecnik ze sa to zalepi tam a co potom ako? Jak moze doktor ma odpinkat a nedat mi nic na mrle .. ze do roka sa nedava nic.. poradte mu

staronova
16. máj 2022

Mrle sa vraj mnozia cez vajicka, ktore kladu v okoli konečnika. Ak nalepis naplast, alebo potrieš nahrubo kremom budu mať sťažené množenie. Skus to, nejde o život. Viem je to hrozne zistenie, ze moje male dieťa ma toto, ale su oveľa horšie choroby. Ber to s nadhladom, určite to prejde.

zdenka11081983
16. máj 2022

Fuha... Ja by som sa opýtala na názor iného pediatra. U mňa mama neliečila, mala som hnačky plne mrli. Všetko šlo von. Si to dodnes pamätám.

lukina20
16. máj 2022

ja by som sla na infekčné na pohotovost. a po vylieceni ihned zmenila pediatria.

deginko
16. máj 2022

Ahoj,moja dcéra tiež mala prvý raz mrle ako 7-8mesacna..a dr normálne predpísal vermox...takže nechápem prečo ti ju takto nechá vytrapit...ďalšia vec je,že teraz má dcéra 5,5roka...ale mrli sa doteraz nezbavia...pravidelne každé 3 mesiace sú nazad...preliecili sme vermoxom,zentelom,pyrvinum z nemecka...vyprali vyžehliť dezinfikovali,sladké v Tom veku nevidela ani oblúkom a mrle sa dookola vracajú..hygiena je až prehnaná...už viac robiť nevieme ...a stále sa vrátia...podporovali sme liečbu patazitexom,vermophyt..iné kury.nič nepomáha...lieky ,,zaberu,, vždy na to 2-3mesacbe obdobie...resp majú iba útlm ...a ideme dookola

nttnnt
16. máj 2022

@deginko chuda male jak je to mozne, ziaden doktor vam nezistil pricinu preco sa jej stale takto vracaju sak snad po tolkych liekoch musia vykapat...ja si pamatam ze ked sme mali mrle tak mama nam dala chlieb s maslom a navrchu kopu nakrajaneho cesnaku..neviem vzdy to nejako zabralo

deginko
16. máj 2022

@nttnnt nie nič sa nezistilo.. dôvod,že je to dieťa a sama sa reinfikuje stále...preto sa vracajú..samozrejme,cesnak, kapusta všetko sme skúšali ..len ten problém je v tom,že ona ani po podaní liekov či už vermox alebo zentel absolútne nikdy tie mrle v stolici nevykaka zo seba von ..ja môžem do nej list kapustnicu aj cesnak dávať kazdy deň..ale von z nej nevyjdú...proste nevykapu...ani raz sa ešte nestalo,žeby ich po liekoch vykakala...a v ritke svrbí stále

nttnnt
16. máj 2022

@deginko a ju len svrbi ritka ci obcas aj nejakeho vykaka? ze mate dôkaz ze ich ma lebo teraz neviem z tej odpovede lebo zadok vie dobre svrbiet aj pri kvasinkach

deginko
16. máj 2022

@nttnnt nevykaka absolútne nikdy...svrbí ju riťka...dáme dolu gate dám ju na štyri roztvorim riťku...zasvietime baterkou..a krásne ich vidíme...pekne sa nám podarilo aj odobrať mrl priamo z ritky na vatovu tyčinku a odniesť dr na vyšetrenie...to ma najviac hnevá,že ich nikdy nevykaka..ani s liekmi ani bez liekov proste furt sú v nej

zdenka11081983
16. máj 2022

@deginko akoby som čítala o sebe ako decko. Neskúsis doktora Pravdu z Liptovskeho Mikuláša. Daj do googlu. Vraj je skvelý parazitolog. Ja som napr presvedčená ze som z mrli dostala v 11 rokoch autoimmune ochorenie stitnej zlazy. Citala som štúdiu, ze keď sú v organizme premnozene môžu sa usidlit aj tam. V pľúcach, pečení, vsade v organizme. Vermox napr nepôsobí v krvi. Len v čreve.

deginko
17. máj 2022

@zdenka11081983 už som si s ním pár krát písala,aj n dal dávkovanie..len mojej dr sa to zdalo veľa a nechcela mi toľko zentelu predpísať,že ona si to nevezme na triko...ale asi budem musieť k nemu osobné,aby to predpísal tak ako treba.

autor
17. máj 2022

@deginko od soboty som ziadneho cervika v stolici nenasla, no maly je uplakany nenormalne cely den chce byt len primne ale to asi mu idu zuby ja neviem .. som uz z toho sem tam na prasky… a zisitili sme ze manzel tiez momentalne sa trapi s mrlami , to vzdy ma ked zje strukovinu , zacne ho nafukovat svrbiet ho oci a toto ma ,par dni berie parazitex a je v poriadku potom . Tak zrejme vieme od koho to maly ma, ale ja nechapem jak nemoze nieco existovat pre dieta pod 1 rok ked to raz chyti preboha

staronova
17. máj 2022

Manzel nech si sem tam da cely strucik cesnaku