• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Diagnóza od neurológa. Vysvetlí mi ju niekto?

Mohli by ste mi prosím vysvetliť lekár.správu môjho trojmesačného synčeka? Po distokii ramienok pri pôrode mal perinatálnu asfyxiu a bol oživovaný. Správa zo sona mozgu: "Koronárny rez na frontálne rohy. Frontálne rohy sú asymetrické. V pravo je roh cípovitý, naväzuje naň anechognna zona 5,6mm. V centre imponuje ako cavum speti pellucidi.ň 3, komora bez diltácie, gyrifikácia nie je pravidelná, skôr atypická. Periventikulárne početné hyperechogenity. V parasagitálnom reze atypické členenie bočných komôr na frontálny roh vpravo nasadá anechognne ložisko 5,6 mm. Záver: Atypické členenie bočných komôr s periventikulárnou maláciou l.dx.frontálne." Veľmi sa o neho bojím. Bude mať nejaké postihnutie? Ďakujem
10. feb 2016 o 16:40  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanik88 absolutne netusim co to tam ti doktori vedia popisat,als verim ze vsetko bude v poriadku.My ideme teraz na kontrolu o 2tyzdne uz teraz nespavam ze co mi povedia
10. feb 2016 o 22:32  •  čaká bábätko, termín má v auguste 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nealko To poznám ten strach, čo zase zistia a len dúfam, že konečne povedia, že je všetko v poriadku. Malý sa narodil síce až v 37.týždni, ale od pôrodu som stále v strese. My máme o dva týždne kontrolu na neurológii a už sa desím výkladu správy zo sona. Celkom ste šikovný, my ešte ani len hračky do ručičiek nechytáme, ale džavoce pekne aj ma vníma. Nebyť toho nešťastného pôrodu a lekárskych správ, ani by som nepovedala, že je niečo v neporiadku. Asi sa ukludním, až keď mi malinký nastúpi do školy a všetko bude dovtedy v poriadku
11. feb 2016 o 16:20  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janickadr @erni Dobrý deň, mohli by ste mi prosím vysvetliť lekár.správu môjho trojmesačného synčeka? Po distokii ramienok pri pôrode mal perinatálnu asfyxiu a bol oživovaný. Správa zo sona mozgu: "Koronárny rez na frontálne rohy. Frontálne rohy sú asymetrické. V pravo je roh cípovitý, naväzuje naň anechognna zona 5,6mm. V centre imponuje ako cavum speti pellucidi.ň 3, komora bez diltácie, gyrifikácia nie je pravidelná, skôr atypická. Periventikulárne početné hyperechogenity. V parasagitálnom reze atypické členenie bočných komôr na frontálny roh vpravo nasadá anechognne ložisko 5,6 mm. Záver: Atypické členenie bočných komôr s periventikulárnou maláciou l.dx.frontálne." Veľmi sa o neho bojím. Bude mať nejaké postihnutie? Ďakujem
11. feb 2016 o 17:53  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ajojte tak sme boli dnes na kontrole toho mozgu a vsetko sa upravilo ma zdravy mozocek ;)
26. feb 2016 o 15:25  •  čaká bábätko, termín má v auguste 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je skvelá správa, teším sa s Vami a želám Vám už len krásne chvíle bez stresov so synčekom :slight_smile:
26. feb 2016 o 17:02  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanik88 dakujem vam krasne,uz som taka kludna konecne.Ale sla som tam s takym strachom ze som sa cela triasla.Ale ked som pocula vsetko je v poriadku netreba uz ani kontrolu padol mi kamen zo srdca.A vy ste ako dopadli?
26. feb 2016 o 19:24  •  čaká bábätko, termín má v auguste 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nealko Super, velmi sa tesim. Niet nad zdrave dieta a stastnych rodicov. :slight_smile:
26. feb 2016 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nanik88 prečo si sa neopytala doktora?nato sú tu a ty aby si sa pytala. Môj syn pred 4rokmi prekonal encefalitídu a ver mi keď som mala pred sebou správu z magnetickéj rezonancii prvé čo bolo kopec otázok a potom doma Google. Určite by som nevydržala čakať a pýtať sa na MK žien ktoré poväčšinou ani nevedia čo sú to latinské názvy v záznamoch.inak tebe aj dieťatku držím plače nech všetko dobre dopadne
26. feb 2016 o 19:39  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ali08 ďakujem, nuž zrejme preto, lebo na sone mi doktorka spomínala len tú cystu, o ktorej som už vedela a všetko ostatné, čo popísala do správy som zistila až doma a ujo Google mi s tým prekladom tiež nepomohol.
26. feb 2016 o 22:46  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nealko Verím Vám, naštastie je to za Vami a treba to hodiť za hlavu a tešiť sa už len na všetko pekné, čo Vás so synčekom čaká. My sme boli včera u doktorky, pochválila malinkého, že je s ním spokojná, len pre istotu nám predpísala detskú gymnastiku na ručičku, inak cystu budú ešte sledovať a o dva týždne nás čaká ďaľšie sono, tak som zvedavá, ako to tentoraz dopadne.
26. feb 2016 o 22:54  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanik88 ak by to bolo niečo vážne určite by ti to povedali.mne keď Dr.oznamil herpeticka encefalitída nikdy som o tom nepočula a Dr.mi len vysvetlil že je to zápal mozgových blán ostatné mi pomohol ujo Google a slovník.neboj všetko bude ok. Aj náš Dr uistoval že bude všetko ok detský mozog sa rýchlo mení obnovuje.
27. feb 2016 o 20:53  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je síce peknè, žiaľ je trošku niečo iné študovať si na googli všetko podstatné o konkrétnej diagnóze ako si skúsiť poskladať podľa latinského opisu nálezov, o aký problém by sa mohlo jednať a na odpovede od doktora si treba počkať pár týždňov na termín. Na sone vám nikto nebude robiť súkromne školenia, keď na chodbe čaká ďaľších 10 mamičiek s bábätkami, ktoré treba vyšetriť do hodiny. A v tom časopriestore, keďže vám to nedá od zúfalstva spávať, snažíte sa hľadať odpovede skutočne všade - aj tu, hlavne, keď si prečítate pár príspevkov a vidíte, že sa tu z času-načas predsa len objaví niekto, kto sa tomu aspoň trošku rozumie. Dúfam a modlím sa, aby sa to upravilo, všetko sa uvidí až časom a treba to ešte sledovať.
27. feb 2016 o 21:13  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,prosím vás pekne vysvetlí mi ju niekto?
Usg mozgu:komorový systém primeranej veľkosti aj tvaru,subependymalna hyperechogenita bilat,F-P, na okcipitalne rohy BK viac vpravo nasada oblacikovita hyperechogwnita. Biela hmota periventrikularne bez c PVL.
SAP a IHR echoprazdne ,šírka V norme.Pri placi zachyteny pohyb v BK bazalne-ako zaklope ,viac vľavo.
HOH-36.2 -v norme.
Ďakujem vám vopred:confused:
1. apr 2016 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ingalelo oblacikovita hyperechogenita
1. apr 2016 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mohli by ste mi prosím vysvetliť našu správy zo sona? Dcerka bude mať 6 mesiacov o týždeň.narodena s modrou maskou. Fr. Rohy prim sirky, hyperechogenna konturacia, 3 a 4 komora bpn, SAP a gyrifikacia prim.....môže to znamenať mentálne postihnutie? Dakujem
4. apr 2016 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. apr 2016 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dobrý den, jsem 32tt a dr. zjistil rozšíření postranních mozkových komor 22mm. Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, co to vlastně znamená , co me čeká, a jakej to může mít dopad na moje dite? Jsem odpbjednana do FN Motol, ale nevim co mě čeká..Moc děkuji za odpověď
22. apr 2016 o 13:57  •  čaká bábätko, termín má v júni 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “na žiadosť pisateľky komentára sa komentár zmaže”
1. dec 2016 o 09:56 • lazika
Poprosim Vas o pomoc,,,mag.rez.nalez T1W sag,T2W sag,STIR sag.,T2W tra,,,,dakujem velmi,,vobec neviem co to znamena,,,,Dakujem
12. dec 2016 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nevie niekto nahodou, co znamena skratka MN?
20. júl o 00:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, neviem, ci to tu este funguje.
Prosim vas, vedel by mi niekto vysvetlit, co u 5 mesacneho chlapceka znamena neurologicky nalez na sono "pretrvavaju periventrikularne hyperechogenity P-O bilat, III. a IV. komora nerozsirena
Dakujem
26. júl o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok