Dieťa mi zvracia

nikita002
13. okt 2016

ahojte maminky potrebovala by som radu maly mi zvracal ale 5 krat dnes boli sme u lekarky nic nam nedala len mineralku ze ma pit a horky caj a suchare piskoty alebo rozok suchy len sme bez teploty neprehana nas len je taky ospaly teraz sa momentalne hra ....co mi este mozete poradit ...hovorim u lekarky sme boli

dominika6
13. okt 2016

@nikita002
Nic nech sa z toho vyspi zajtra bude fit..jest nemusi..len pit cistu vodu

nikita002
autor
13. okt 2016

@dominika6 poraili mi coca colu ze .....lekarka mi nic nedala len ze ma pit a troska rozka spapal

dominika6
13. okt 2016

@nikita002
Moze coca colu na odgrgnutie...ale staci len 1dcl...a prwd spanim nech nic neje..daj ho spinkat a sleduj v noci

nikita002
autor
13. okt 2016

dala som mu cajovu lyzicku mi poradili ....a zjedol ten rozok no zatial nic nevracal .....aj si poobede pospal ale hodinku....

dominika6
13. okt 2016

@nikita002
Mohol len nieco tazke zjest...ak by to bolo vazne mal by krce a teploty

nikita002
autor
13. okt 2016

dufam bol aj urieknuty tek sme ho zmili

hennicka
13. okt 2016

mne jedna dr. raz povedala že je dobré dať 1/4 kinedrylu s troskou vody, že to pomaha zastaviť a pozor na dehydratáciu, mne jedno poobede dcera zvracala 7x a skončili sme na infuzke behom pár hodin. a pit je najlepsie dávať po troške, lyžičkou alebo s tou striekačkou od liekov aby to nevyvrátil

nikita002
autor
13. okt 2016

@hennicka a tu coca colu mozem ci este aj ten kinedril???

janka.l
13. okt 2016

Ak už nevracia a je čulý nemusíš mu dávať nič, len vodu po malých dúškoch.

moni244
13. okt 2016

Jaj, jasne, to je urieknutim, uz nemusis sledovat, ked ste to vyriesili.

Uz mu nic nedavaj, ked uz nezvracia, troska jedla zjedol, udrzal, fajn, len vodu po troskach a nech sa z toho vyspi. Naco lieky, zbytocne mu zatazis zaludok

bebinka74
13. okt 2016

My sme nali ten isty problem minuly rok a hned sme utekali na pohotovost. Tam nam poradili, ze po podlednom zvracani nejest a nepit cca 3 hodiny a potom ponalicky po lyzicke neochuteny cierny caj a piskotiky ale tiez zavat s jednym, pocjat 5 min a potom pokracovat ak dietatko nezvracia. Ziadna cola, slane tycinky a hlavne nie VODU, ta je na zaludok strasne tazka.

bebinka74
13. okt 2016

A hlavne na druhy den dietku, masko na vode, suche zemiaciky a suche rohlicky. Drzte sa, urcite sa z toho rychlo dostanete. 😉

nikita002
autor
13. okt 2016

@bebinka74 no ja som dala colu a uz sa nam grga 🙂 ale zjedol len pol rozka ......zajtra dame tiez len rozok a na obed uvarim len taku zeleninovu polievku

nikita002
autor
13. okt 2016

@moni244 zjedol pol rozka a vypil za dve lyzicky coly grglo sa nam konecne a pijeme vodu ......

moni244
13. okt 2016

@nikita002 polievku by som nedavala skorl

nikita002
autor
13. okt 2016

@moni244 ok a co take ???

moni244
13. okt 2016

@nikita002 ved ti to sem uz pisalo

nikita002
autor
13. okt 2016

@moni244 boze ozaj uz som mimo 🙂 dufam ze bude dobre 🙂

katikaba
13. okt 2016

Dobry je aj kulisek a piskoty,tekutiny davat po lyzickach

nikita002
autor
13. okt 2016

@katikaba uz som dala colu a papa rozok ..a dala som mu put mineralku tak dufam ze cez noc bude ok

dominika6
13. okt 2016

@nikita002
Moze aj varenu ryzu,piskoty,vyzivu,suchare,...staci len minimum jedla

nikita002
autor
13. okt 2016

@dominika6 dala som mu colu v pohode a zjedol rozok avisiel von ☹ ☹

dominika6
13. okt 2016

@nikita002
Uz mu nic nedavaj..
Nech ide spat..🙂

nikita002
autor
13. okt 2016

@dominika6 takze uz nic len vodu troska????ach boze nech je uz rano ☹

ali08
13. okt 2016

@nikita002 Dru tyčinky sú dobré a ak máš dieťa väčšie mne Dr.poradila originál Coca colu. Nechať vybublinkovat a dá vypiť ale iba trochu.

dominika6
13. okt 2016

@nikita002
Ak bude v noci smadny tak len glg vody alebo cierneho caju bez cukru...
Preventivne ho v noci sleduj ako mu je alebo si ho mozes nechat spat pri sebe ak by chcel grcat

nikita002
autor
13. okt 2016

@ali08 coca colu som dala bolo ok len som mu dala rozok a to som nemala .....dufam ze v noci to zvladnem ......od vody nevracia len ked zje nieco ☹ ☹

lili007
13. okt 2016

Nám doktorka okrem piškótov doporučila napríklad tyčinky čo bolo fajn na odpútanie pozornosti a zasýtenie žalúdka.
Pre rehydratáciu je dobrý prášok "Kulíšek" ktorý sa rozrobí vo vode a doplní do tela stratené minerály.

nikita002
autor
13. okt 2016

@lili007 dnes sa mu len voda udrzala papal rozok ale isiel von ..ak prespi celu noc tak zajtra mu skusim dat nieco ...pije

mom311
13. okt 2016

@nikita002 my sme mali pred tyzdnom nieco podobne. Bez teploty a inych priznakov len zvracanie. Akurat,ze 20-30 min predtym ako zacal zvracat,tak spadol z odrazadla,tak sme isli na pohotovost a tam hned,ze otras mozgu. Lezali sme 4 dni na kramaroch zbytocne,lebo to bola vraj viroza,ktora mu rozdrazdila zaludok. Podstatne pre buducnost je,ze ak dieta zvracia,tak nesmie 2-3hodiny od ukoncenia zvracnia ani jest a ani pit! Ani dusok alebo lyzicku. To je prve co vam povedia na pohotovosti,lebo vraj sa zaludok musi ukludnit a az potom po lyzickach. Malemu uz bolo skoro dobre,tak som mu dala slepaci vyvar s mrkvou a varene zemiaky a po zobudeni sa opat povracal,takze odporucam velmi opatrne s jedlom aj zajtra. Osvedcilo sa mi,ze nevygrcal len to,co si sam opytal na jedenie. Tak sa ho skuste opytat,ze co by chcel a ci ma na nieco chut a podla toho skusit trosicku. U nas boli TOP banany. Museli sme ho krotit,aby ho nezapieklo. 😄 A inak asi vcera bolo v spravach,ze vo velkom sarapati nejaky rotavirus medzi detmi. Aj kolegov maly pred par dnami mal presne to iste. Drzim palce nech je zajtra lepsie.