Dieťa po očkovaní skoro vôbec neciká

zuzanajamriskova
19. okt 2013

ahojte potrebujem sa poradiť čo robiť....v stredu sme sa boli očkovať.....všetko prebehlo v poriadku......teplotu nemal ani vo štvrtok...no všimla som si že pomenej papá....a vôbec nechcel piť.....v piatok to pokračovalo no všimla som si že skoro vôbec neciká....z piatka do soboty vypil v noci dve fľaše mlieka tak ako vždy no ráno bola plienka len trošku mokrá....dnes nechce zase ani piť a ani papať....do obedu mal ešte ktomu všetkému aj uplne vodavú stolicu....neviete nejaké rady ako ho donútiť piť...skúšala som už asi všetko...čaj...vodu so sirupom....džúsi rozne a nič....poradíte my ničo močopudné? mohol by urologický čaj? Viem že my väčšina napíšete že som už dávno mala isť k dr....no som sama s detičkami mm je v práci a doktorku mám 8 km daleko tak som si povedala že to odsledujem dnes večer mm príde domov tak ak by sa to nejak nezlepšilo určite zajtra pojdeme ....dakujem za každú radu .....

cerez
19. okt 2013

@zuzanajamriskova Aj keď to nechceš počuť, nedá mi to nenapísať. Ísť k doktorovi. Ide o malé dieťa a nechávať takúto vec na zajtra je hazard. A ten ti nestojí za to. Dehydratácia je veľmi nebezpečná. Skús ešte zobrať striekačku a nasilu vstreknúť do pusinky.

zuzanajamriskova
autor
19. okt 2013

@cerez ni že to nechcem počuť ja to viem že som mala isť len sa nedalo....preto prosím o rady ako mu aspo na teraz pomôcť ...aby sa napil....vycikal.....

sense
19. okt 2013

aj ked mas lekarku daleko , aj tak by som sla pre istotu hned k lekarovi ako pise @cerez , obzvlast ak ma este aj vodnatu stolicu....a uz vobec by som nedavala neico mocopudne, co by ho mohlo dehydrovat este viacej....neviem ake stare je to dieta ked skusas aj vodu so sirupom, ale ak mas pocit ze malo cika a pije, nukaj mu kazdu chvilu vodu a nejlepsie len vodu, ziaden caj, stavy a ani sirup, len vodu....
a dehydratacia u malych deti je dost nebezpecna....nasa ked mala nieco take sme jej museli davat elektrolyti....

ajka80
19. okt 2013

ja by som odporucala kuliska-rehydratacny roztok. cim skor.

maznacik007
19. okt 2013

@zuzanajamriskova nepises kolko ma maly mesiacov... treba ho donutit pit ... striekackou kludne aj s tou z nurofenu .., lyzickou proste dostat do neho co najviac vody ...
urologicky caj v ziadnom pripade to by to len zhorsilo ...

ja sa obavam ze skoncis tak si tak na infuzkach v nemocke ... sleduj pocet stolic zapisuj si to aj vzhlad aby si vedela povedat lekarovi, mozes skusit mrkvovy odvar, ryzovy odvar ... a nutit nutit nutit pit ...

zumeli
19. okt 2013

nam sa toto stalo, ked bol maly (18m) naposledy chory-soplavy...aj teplotoval trosku...a tiez ako na potvoru malo pil, mohla som ho nukat, kolko som chcela... plienka bola pocikana tak maximalne 3x za cely den...doktorka povedala, ze ma cely metabolizmus spomaleny a ze mam ako prve vylucit suche pecivo a susienky a namiesto toho mu davat stavnate ovocie a zeleninu, aby doplnil mineraly...a ono sa to fakt po nejakych 2-3 dnoch upravilo.

marcelatje
19. okt 2013

@zuzanajamriskova vymysli ako sa dostaneš k lekárovi ...... hospitalizácia by nebola to pravé orechové keďže máš ďalšie detičky 😕 no ale dovtedy podávať rehydratačný roztok Kulíšek, ak nemáš urob si ho doma:
1/2 vody
1 lyžička soli
3 lyžičky cukru
tekutiny podávaj striekačkou, pokús sa čo najhlbšie, ale nie do hrdla len tak bokom akoby do líčka. Striekaj 1-2 ml viac nie aby nevypľúval. Píš si každý mililiter a snaž sa priblížiť k optimu = ak má dieťa napr. 9 000g malo by vypiť 900 ml
Ak pokračujú hnačky nasaď dietu, prikladám informačný leták ktorý mi dali v nemocnici. Píše sa že pre deti od 1r ale my sme mali 10 m a postupovali sme podľa neho.

kveta
19. okt 2013

Este chvilu vahaj a bude aj na lekara neskoro. U nas stacilo pol dna v takomto stave, aby drobec skoncil na infuzkach. Takze to ries s lekarmi, nie na konikovi.

awalancha3
19. okt 2013

kazdy nežiaduci stav po očkovani treba nahlasit.... aby sa to zaznamenalo ako neziaduci ucinok......to je jedna vec, druha vec.... rozmyslaj logicky, ak dieta malo pije, tak ma malo tekutin v tele a nasledne malo cika... co sa stane ked mu das nieco mocopudne? Vynutis si, aby sa z tela zozbierali posledne zasoby tekutiny....... a pripravis dieta o ne... a dosledokK... dehydratacia, nevolnost, krce, šok... a dalej uz ani nepisem......
A este jedna vec, aj keby som deti mala dat susedke na jeden den, alebo zaplatit opatrovatelke a chore dieta vziat na chrbat a odslapat tych 8 km, tak to bez vahania urobim.... (mimochodom 8 km sa ti zda vela a daleko?)......A nezamienaj si pojmy.... nadpis prispevku nemal byt, ze dieta necika (ved nema z coho), ale dieta nepije. Nutne treba zistit, ci nejde o vaznejsie poskodenia po ockovani.....Ja by som už nemeskala, a keby to malo trvat aj teraz vecer a zbadas malatnost, krce a podobne, volat sanitku...Drž sa, určite ťa to trápi, my tu nie sme na teba zlé, len chceme pomôcť, aj ked je tvoje dieta pre nas cudzie, cítime spolupatrčnosť a chceme mu pomoct....