Dieťa sa sťažuje na bolesť kolena a kríva.

simca666
2. jan 2020

Ahojte, moj 2,5 rocny syn sa v utorok v noci zobudil s placom, ze ho boli kolienko. Stazoval sa aj rano, plakal, krival, nevedel dostupit na nozku. Vzali sme ho na urgent, tam sice krival, ale nejavil znamky bolesti. Ked sa ho doktorka pytala, tak dokonca ukazal druhu nozku, nie tu, co mne doma. Pohyblivost oboch noziciek bola dobra, bol kludny, neplakal, ked ho vysetrovala. Kazala nam natierat ibalgin gel+nurofen od bolesti, ale nozka boli stale. Teda nie nonstop, ale kazdy den sa stazuje, najviac rano a vecer pred spanim. Zajtra urcite pojdeme na urgent znova, nakolko snes sme boli u pediatricky a zistili sme, ze neordinuje. Len by som chcela vediet, ci s tym niektora mate skusenost. A plus sa mu vyhodilo nieco ako afty v puse, moze to spolu suvisiet? Dakujem za precitanie aj za vase rady, prip.skusenosti

janettdamian
2. jan 2020

pozri rastové bolesti u detí, afty a koleno asi nebudú mať súvis

ryba_rybana
2. jan 2020

Môj syn to mal ako trojročný. Ževraj prechodena choroba sa mu uložila na kolenách. V nemocnici nám nakazali 7 dni 3x denne nurofen. A pomohlo mu to. Ja som MUDr hovorila že nebol chorý, a že niekedy to ani nemusí byť vidno že je chorý.

bibina32
2. jan 2020

@simca666 ak vás to bude stále bolieť pýtajte sa na ortopédiu. Môže mať aj zápal bedrového kĺbu, zistia to sonom ale môžu vás poslať aj na RTG.

prevenar
2. jan 2020

@simca666 mozu to byt bolesti z rastu , ale aj napriklad nejaky vyrastok kosti. ak to neprejde , bude treba ist na magneticku rezonanciu , alebo nieco podobne, aby sa ukazalo, zo tam je . s najvacsou provdepodobnostou su to rastove bolesti .

majamat
2. jan 2020

rozhodne to chce vysetrit, moze to byt sposobene aj infekciou, v tele moze neico mat, ci po prekonanej. tiez sa mu moze rozbiehat juvenilna artritida, pripadne nejake ine reumatoidne ochorenie. rastove bolesti su ten lepsi pripad. dcera mala bolesti kolien od 1,5r a trvalo to niekolko rokov. v noci sa mi budila, niekedy aj opakovane. a ked bolo najhorsie ( okolo 2r ), vtedy taketo bolesti mavala aj 3-4x tyzdenne, vzdy vecer a v noci a v noóci sa mi aj kazdu hodinu takto budila. a ked bola chora, tak bolesti boli od rana. teraz he to uz lepsie.

kittykat22
2. jan 2020

@simca666 ahoj, mame to iste uz 4 roky. Boli sme u ortopeda a povedal ze ak to bude pretrvavat tak RTG. Lenze raz boli jedna noha, potom druha, potom koleno, potom nieco ine. Najskor som bola v panike, ale ako to prichadza, tak to odchadza. Takze u nas to je sposobene rastom.

anjelok
2. jan 2020

ak to neprechadza, treba urobit vysetrenia, okrem horeuvedenych aj reumatolog

macik34
2. jan 2020

@simca666 rastova bolest byva na pistalach.. Trvaj na rentgene

tasha12
2. jan 2020

Ak sa to nezmení a bude sa sťažovať naďalej, pýtaj si od obvodnej nech vás pošle na reumatologiu a ortopédiu. Ja som to akurát riesila žiaľbohu u syna 8 rokov, má diagnostikovanu juvenilnu idiopaticku artritídu, bolesť mal najmä ráno, potom to rozchodil. Iba odtoprd môže dieťaťu zobrať odbery krvi na reuma faktory. Pediater ti taky odber nevie urobiť.

anjelok
3. jan 2020

@tasha12 mojej dcere brala krv na reumatoidny faktor pediatricka a na zaklade toho, ze ho mala zvyseny, nas poslala na reumatologiu

simca666
autor
9. jan 2020

@janettdamian
@ryba_rybana
@bibina32
@prevenar
@majamat
@kittykat22
@anjelok
@macik34
@tasha12
Ahojte baby, dakujem vam vsetkym za odpovede. Vec sa ma tak, ze rtg nam doteraz nikto neurobil, ale robili nam krvne testy. Vysledky boli vraj v poriadku, ale ma zvysene eozinofily a znizene neutrofily. Neviete co to znamena? Vraj to s tym problemom s kolienkom nesuvisi a nejak sa nemaju k tomu dalej to riesit. Co sa kolienka tyka, buduci tyzden ideme na ortopediu, tak potom snad budem mudrejsia. Dakujem vam vopred za odpovede

anjelok
9. jan 2020

@simca666 ahoj, su to druhy bielych krviniek. Cize moze ist o nejaku infekciu alebo aj nieco autoimunitneho charakteru. Ked to dr neriesi, mozno nejde o velky vykyv, ale tomu ortopedovi by som tie vysledky urcite zobrala. Drzim palce.

simca666
autor
9. jan 2020

@anjelok ano, na ortopediu si ziadaju cely zdravotny zaznam. Je tam vykyv na jednom +6,5 % a na druhom cca -3% tak neviem🤷‍♀️

prevenar
9. jan 2020

@simca666 potrebujes RTG a idealne aj magneticku rezonanciu kolena .

macik34
9. jan 2020

@simca666 dozaduj CT.... Stazuj sa, ze stale boli... Viac v Ss

meesha
9. jan 2020

Jen dodatek: v koleni se neobjevuji rustove bolesti

nostress
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
25. okt 2020

@meesha moja dcwera mala rastove bolesti ako bolesti kolien. zacalo sa to v 18m a preslo 8r. teraz mava vlemi malo tieto bolesti, kedysi cih mavala castejsie a vsetky vysledky OK, ani ziadny novy priznak.

nostress
25. okt 2020

@majamat dakujem za pomoc, nestretla som sa s tym, ja ako dieta som mala rastive bolesti pistali, starsia dcera rovnako, ale o kolene ako ma syn som nepocula.

miskacabalova
4. mar 2021

@simca666 ahoj, moja dcerka sa staxovala na bolest,jednoducho povie au a sa nepostavi...riesili sme to od decembra....a konecne vcera sme sa dostali aj k ortopedovi....ze ma vyzrate kolienka...ludovo povedane,sama neviem co yo je....ale ma problemy s osifikaciou...nozky mozu byt do o....rastove bolesti viem aj ja ze mozu byt v pistalach....kolienka nie....ako ste nakoniec dopadli vy?

simca666
autor
11. mar 2021

@miskacabalova nijako😒 vsade nas len odbijali, ziadne vysetrenia udajne neboli potrebne, dieta bolo tyzden na ibalgine 4x denne( na odporucanie dr, budili sme ho na liek aj v noci) a nakoniec to same preslo. Odvtedy je dobre klop klop. Uz som zvazovala zaplatit nejaku sukromnu kliniku, nech ho poriadne vysetria. Mozte mi prosim odporucit toho ortopeda? Aby som do buducna vedela, kam sa obratit..dakujem

miskacabalova
15. mar 2021

@simca666 ja som z he(humenne ) východ sk, doktor Sinaj

huginko02
15. máj 2021

@tasha12 Ahoj....prosim Vas,ako Vam to liecia....syn ma psoriazu....a na bolest toho isteho kolena sa stazuje uz asi 3 roky....Ako to liecia tu artritidu u deti?????Dakujem velmi

simca666
autor
15. máj 2021

@huginko02 nijako🙄teda, kazali nam davat tyzden 4x denne ibalgin sirup od bolesti( aj v noci sme ho budili) a inak nas lekari len odbijali. Nespravili ani len rtg. Uz som uvazovala, ze zaplatim za nejaku sukromnu kliniku, nech to niekto riesi, ale odznelo to same nakoniec. Podla mna pomohlo aj to, ze sme presli na BF topanky, vela veci sa tym synovi vyriesilo, co lekari vyriesit nevedeli, alebo to proste mali na haku

tasha12
15. máj 2021

@huginko02 chodime k detskej reumatologicke, berie biologickú liečbu (injekcie) 2x týždenne. Je stabilizovaný, ale to nie je " liečba" podla mna, to je iba utlmenie. Predpoklad je na 3 roky, ze bude brat injekcie, 1.5 roka mame za sebou. Na začiatku kym ho stabilizovali, mal aj krotikoidy.

ludwig01
17. sep 2021

@ryba_rybana Dobry deň. Môžem vedieť ako dlho u vás pretrvávali bolesti. Moj maly prekonáva nejakú hornodychaciu chorobu. A nechodí už 3 deň. Sťažuje sa na bolesť v kolene. A pri tom všetky vyšetrenia má v poriadku. Aj röntgen , ale ani nestúpa na končatinu. Povedali presne to iste. , nurofen a nič iné. Mám obrovský strach

mirkapo
18. feb 2023

@ludwig01 Dobrý deň, môžem sa opýtať ako ste nakoniec s týmto problémom dopadli. Starší syn má teraz presne to isté, už týždeň poriadne nechodí k ortopedovi ideme až o pár dní. Ďakujem

ludwig01
18. feb 2023

@mirkapo dobry večer prajeme. Tak moj syn sa nepostavil asi týždeň. Naozaj sa šuchal na zadku po zemi. Bola som tak vyplsena. Že denno denne som obvolávala a navštevovala rôzne ambulancie. Každý Dr stanovil podobnú diagnózu. Dávala som mu od bolesti každé 3 hod analgetikum. A pomaly po týždni to prechádzalo. No a bál sa behať dlhšie. Aj chodil veľmi opatrne. Teraz je ok. Ale to boli riadne nervy. Prajem skóre uzdravenie. Boli ste na rontgene ?

mirkapo
19. feb 2023

@ludwig01 môj sa z večera do rána nepostavil na tú jednu nohu. Nevie ju zohnúť, ale už sa na ňu vie aspoň postaviť. Boli sme RTG tam nič nevidia. Zajtra ideme na ortopediu tak som zvedavá. My sme blízko toho miesta boli operovaný na osteochondrom,takže ja budem tlačiť aj na MR. Síce sme to mali nezhubne ale bolo to dva roky dozadu. Strašne sa bojím. No liekmi na bolesť to nechcem riešiť. Ďakujem za správu.

ludwig01
20. feb 2023

@mirkapo dobry večer. Verím , že to musíte mat veľmi ťažké.. verím však že váš poklad to zvládne a rozchodi to. Dajte vedieť. Želám mnoho zdravia a silne nervy. 🍀