Dieťa so zvláštnymi prejavmi nadšenia a radosti

jfkvetinka
16. dec 2015

Ahojte, chcela by som sa Vas spytat, ci mate niekto dieta, ktore ma take zvlastne prajavy, ked sa tesi, alebo je z niecoho uchvatene? moj syn asi od 7.mesiaca az doteraz, to uz ma 4,5 roka sa tak cudne prajavuje, ked sa tesi alebo sa mu nieco paci, toci rukami, ma pritom otvorene usta a taky cudny vyraz tvare a este prestupuje z nohy na nohu na mieste. Uz sme boli u neurologa, aj u psychologicky, ale nic mu nezistili, zevraj deti sa prejavuju rozne a snad z toho vyrastie. Ale vobec sa to nezlepsuje a on to vobec nevie ovladat. Robi to kdekolvek a ked ho na to upozornim, ked sme napr. v obchode alebo na ulici, tak prestane ale o chvilu ked je z niecoho nadseny, tak to robi znnovu. Doteraz som sa nestretla s nikym, kto by mal takyto problem. Vy nemate s tym skusenosti, alebo nepoznate niekoho kto ma take dieta? velmi by mi to pomohlo ak by som sa s niekym o tom mohla zdielat. vdaka

majulino
16. dec 2015

aj moj to robila a obcas aj teraz urobi ale predtym to bolo stale. teraz omenej neupozornovala som ho a sam od seba prestal

petkovadanuska23
16. dec 2015

Mate vy problemy...Nech sa tesi ako chce...Ved je dieta...K akemu odbornikovi by ste ho este chceli poslat??Budte rada se je zdravy a ze lekarov nepotrebujute...Nevyhladavajte mu choroby...Niektore dieta si cumle palec,druhe sa nechce vzat dudla...Deti maju rozne zlozvykyvky,prejavy...

moni244
16. dec 2015

@jfkvetinka ja mam fakt pocit, ze dnesne mamicky az moc sleduju deti a vsetko, co je trosku mimo normalu riesia a hladaju diagnozy

lucik194
16. dec 2015

nasa mladsia ma od asi roka prejavy radosti taketo - ked sa strasne tesi, alebo raduje, otvara a zatvara rucicky a druhy priznak trasie s nimi, s celymi rukami, akoby jej bolo zima, od prstov na rukach aj po ramena, to robi dohromady... robi to az doteraz ked uz ma viac ako 3 roky
u lekara sme s tym neboli a ani neplanujeme, proste neriesime to

pribinak
16. dec 2015

ale ved ked ti psychologicka aj neurologicka povedali, ze je ok, tak co vlastne riesis? co chces vlastne pocut? ze je mimo normu? alebo je to ufonec?

ved ho nechaj, nech sa tesi ako chce, neupozornuj ho, vyrobis z neho neurotika a nervak. synov spoluziak ked sa smeje, tak krochka ako prasiatko, sme mrtvi od smiechu, ked ho pocujeme, no co? je to sranda aj pre jeho rodicov

hanka_april
16. dec 2015

@lucik194 to robi aj moja presne, ako keby krce do ruk dostavala, poskakuje a napne ruky a zatvara ich a otvara a trasie sa 😀 ja som tiez hovorila, ze to je divne a nasi ma zvozili, ze ja som divna, nech dam decku pokoj 😀 😀 😀

petkovadanuska23
16. dec 2015

@hanka_april Dobre povedali 😀 Ja mam pocit ze my matky mame asi az moc volneho casu a nudime sa...Nase mamy vyvarali plienky,chodili okopavat...Nemali kedy zamyslat sa nad hovadinami a hladat detom diagnozy... 😀

worker_falcon
16. dec 2015

@jfkvetinka si z nás robíš srandu. Každé dieťa je iné, nemôžeš ho vtesnať do šablóny. Každý máme iné prejavy, a deti sa ešte tak nekontrolujú, že aby nevytŕčali z radu (niekedy ani dospelí nie). Mimochodom, práve to, že to robí spontánne a nekontrolovane je na tom najkrajšie. že to nie sú nacvičené úsmevy, silený smiech. Spontánnosť je krásna (aj keď by to malo byť krochkanie namiesto smiechu 😀 😀 😀)

A počkaj, keď sa dostane do špecifického veku (cca 10+) a bude chcieť zaujať. A bude vedome robiť trapošiny. Potom len budeš riešiť, či je normálny. Mám v rodine takých chalanov, človek by povedal, že sú zrelí na psychiatra. Oni si myslia, že sú prejavmi zaujímaví, pritom sú iba trápni.

hanka_april
16. dec 2015

@petkovadanuska23 no tak to moj pripad nie je, ze by som sa nudila, ja chodim do prace od malej pol roka, doma tiez nejake firmy, domacnost tiez, nehovorim.....ale zato uznavam, ze maju pravdu 🙂 ale ona je piate dieta v rodine a nikdy som to u nikoho nevidela len u nej a keby si videla ten krč, je to ozaj divne, ked to vidis 1x v zivote 😀 ale zase odsledovala som to, ze to robi naozaj len v euforii,tak to uz neriesim 😉

seahorse27
16. dec 2015

Keby som bola dieta a niekto by mi diktoval sposob, akym sa mam tesit, tak by som ho asi kopla do clenka 😝

worker_falcon
16. dec 2015

@seahorse27 len niektoré sa tešia práve kopaním do členka 😀

mawka
16. dec 2015

@worker_falcon ano, suhlas. prave sme v obdobi, ked synovi obcas prepne a mysli si, ze je zaujimavy a zabavny a pritom je trapny a ja ho vzdy jemne upozornujem ze to neni smiesne a zaujimave a tak dalej. no fakt ze tieto pubertalne hovadiny ma viac vedia rozculit ako poskakujuce krochkajuce 4 rocne dieta. mala ma 6 a ked sa tesi, tak najprv zadrzi dych s otvorenymi ustami, potom sialene hlasne jeeeeeeeej a potom skace ako hopsadlo obecne, moje nervy. a co teraz ako ma byt divna? sak nech sa tesi. horsie by bolo keby som mala smutne dieta.
fakt sa uz riesia hovadiny v dnesnej dobe. vsetko zacina byt diagnoza. akurat mne skor pride, ze diagnozy maju samotne matky a nie ich deti...

cecil36
16. dec 2015

@jfkvetinka moja mama ked sa smiala hikala ako somarik, ja ked sa smejem krochkam ako prasa 😀 Nastastie ma nasi nevlacili po psychologoch ani nevyhladali veterinara 😀. A si predstav moj tato to uz ani neriesi...takze rada, ked bude mat tvoje dieta 41 budes to mat tiez v pazi 😀

janinah
16. dec 2015

AJ Jim Carrey nejako začínal 🙂 nerieš,je to dieťa a prejavuje sa ako vie,nič patologické to nie je.

verus16
16. dec 2015

uprimne, ked som si to citalatak som si potocila rukami a otvorila usta aby som si to predstavila:DD a aj ma to rozosmialo a pride mi to mile 🙂) asi ti to tak nepride ale musi to byt super vidiet niekoho kto ma taku radost.

misaelka
16. dec 2015

@jfkvetinka este by si mohla konzultovat exorcistu :D nie, len zartujem. Ked ti psychologicka, ktora za prax videla xy deti povie, ze to nic nie je, naozaj to asi nic nie je. Aj neurologicky nalez je ok, tak nezatazuj dieta zbytocnymi vysetreniami.

ooo
16. dec 2015

ahoj. my toto riesime uz vyse roka. zacalo to nevinne. iba pri hre. trepoce rukami, otvori usta, zadrzi dych, je v takom krci a pri vydychu vyda hrdelny zvuk. zatial ho neriesime u neuro alebo psycho (zatial iba u logo, lebo nerozprava), ale v blizkej dobre budem kontaktovat odbornika. poslednu dobu to zachadza do extremov a vidime na nom, ze sa pri tom neciti velmi dobre. vcera mal dokonca taky den a vecer, ze to nevedel zastavit ani ked uz lezal a zaspal az niekedy o 2 v noci.
ale pokial ti povedali odbornici, ze je vsetko ok, tak to tak moze byt. niektore deti maju taketo motoricke vyjadrovanie emocii.
mozem ti poslat do spravy link na video, ako to vyzera v nasom pripade.
@jfkvetinka

jeennyv
16. dec 2015

Podla mna je skor chyba v rodicoch, a to riesit vsetko prostrednictvom netu... vid temy, moje dieta zjedlo gumeneho medvedika, nezabije ho to a co ma dieta vediet v 1 mesiaci a x podobnych....nemyslim to v zlom, ale kazdy je svojim sposobom specificky a ked uz nie je nieco povedzme, ze normalne podla ineho, uz je to na diagnozu ci anomaliu...ja niekedy tak uvazujem, ako to bolo dobre, ze nas rodicia vychovavali bez konikov a pod... ako dobre mienene rady chapem, lebo dnes je napr. mnozstvo kocikov atd. ze popytat sa na skusenosti je super, ale casto je to nesmierne prehnane a vedie to k tomu, ze dieta bude vychovavat info na nete a nie rodic....

katarinamarkova
16. dec 2015

@jfkvetinka ? preco jednoducho nenechas dieta tesit sa zo zivota jeho vlastnym sposobom ? je to fakt take divne, ze to ostatnym okolo ublizuje, vyrusuje ich to, obmedzuje ich to, sposobuje to problemy tvojmu synovi?
a - kadze dieta, kazdy dospely, sa tesi svojim sposobom, to ze tvoje dieta prejavuje radost inak ako decentnym usmevom anglicana nie je diagnoza pre doktorov, ale uplne normalna vec!

jfkvetinka
autor
16. dec 2015

@ooo dakujem Ti za jedinu normalnu odpoved, vidim, ze tu sa neoplati absolutne nic pisat, ziadneho pochopenia sa tu clovek nedocka. mozes mi to kludne poslat to video. aspon jedna osobka, ktora vie o com pisem. vdaka

jfkvetinka
autor
16. dec 2015

@ooo inak vo vasom pripade to moze byt aj epilepsia, aj o nasom si to najskor neurologicka myslela. ale kedze nemal na vysetreni mozgu nic patologicke ani tato epilepsia mu nebola potvrdena, tak tuto moznost vylucila.. Ak sa to zhorsuje treba ist urcite za odbornikom.

pamaja
16. dec 2015

Necitam to ti cele. AK MA DIETA PRI TOM CUDNY VYRAZ TVARE UCRITE TO NIE JE OK. NAPR TO PRESTUPOVANIE Z NOHY NA NOHU TOCENIE RUKAMI ... ROBI JEDEN CHLAPCEK V MOJOM OKOLI S DAWNOVYM S.

zuzana76
16. dec 2015

@ooo tiez ma napadla epilepsia

@jfkvetinka a tvoj maly sa inokedy sprava normalne? rozprava atd... teda nepozorujes u neho nic ine zvlastne, len pri prejavoch tesenia sa? mna napadol autizmus, ale to by ste uz asi tiez videli a aj neurologicka a psycholog, tak potom to bude asi naozaj len taky zvlastny prejav a este mi napadol aj Tourettov syndrom

pamaja
16. dec 2015

ESTE PRI tom vydava zvuky. Ak Sa tebe nezda ok trvaj na dalsich vysetreniach. Prip si ho natoc a video ukaz lelarom

prevenar
16. dec 2015

@petkovadanuska23 hej ? je zdravy ? odkial vies ? ..vies to aj nejak 100% garantovat ,ze je na 100% urcite zdravy ? ak nie , tak najprv trochu pouvazuj nez nieco napises o niecom o com nemas ani najmensieho ponatia . (na buduce)

ooo
16. dec 2015

@jfkvetinka
@zuzana76 epilepsia asi nie. logo nam vravela, ze to je znak autizmu, ma tych znakov viac, ale ma aj vela znakov, co auti vylucuju.
uz som sa aj niekde docitala, ze to byva pri nevyzretej centralnej nervovej sustavy.
urcite to ale chceme v blizkej dobe riesit.

ooo
16. dec 2015

@jfkvetinka ked budem na pc, tak ti poslem videa.

zuzana76
16. dec 2015

@ooo ano nevyzreta CNS moze byt tiez, skus mu davat omega 3 mastne kyseliny

ooo
16. dec 2015

@zuzana76 ano, uz si zistujem, co je vhodne uzivat.

petkovadanuska23
17. dec 2015

@prevenar Napisala se boli u neurologa aj psychologa a je ok...Ty citaj vsetko a potom komentuj!