Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa v nemocnici a vaše skúsenosti

lule1
24. sep 2012

Boli ste už s vašim dieťaťom v nemocnici? Aké ste mali skúsenosti? Ako to vaše dieťa zvládalo? Ako ste to zvládali vy? Ako sa správal personál? Stalo s vám, že vás hospitlizovať s vašim dieťaťom? Prosím o vaše skúsenosti, pripravujem veľkú reportáž do TV Markíza na tému dieťa v nemocnici chcela by som sa odraziť od praktických skúseností malých pacientov a ich rodičov. Dakujem, Lucia

perla200
24. sep 2012

my sme boli niekolkokrát v nemocnici s malou. Prvý krát ked mala mesiac, to som najhorsie znasala ja...potom ked mala 1,5 roka s laryngitidou, to znasala velmi dobre, možem povedať, že zaleží na personali, kde sme ležali my boli sestričky velmi milé a priatelské, teda ak mamičky nebojujú proti nim ale ich počúvajú tak sa dieťa raz dva dva dokopy.

stastnamamulka
24. sep 2012

V nemocnici som bola s dcerou aj so synom,obaja mali cca 2-3mesiace....skusenosti... 😅 ?velakrat si treba zahryznut do jazyka a na druhej strane si uvedomit,ze ste tam pre to,aby vasmu dietatu pomohli,takze pocity matky idu na bok 😉 nebyt internetu a citania lekarskej spravy na "tajnasa" 😝 ,clovek nevie,co sa deje 😖 za cely pobyt sa pri nas vystriedalo x sestriciek a lekarov,starostlivost hodnotim na normalnu 😉s detmi ako kojaca matka som bola hospitalizovana bez problemov na spolocnej izbe.
Odporucam vam zamerat sa aj na hospitalizaciu dietata do 3r s druhym rodicom-otcom.Tam bol velky problem.Dcerka ako 2,5r musela byt 1.krat hospit. v case,ked ja som bola v porodnici s druhou dcerkou.V detskej nemocnici mal manzel problem,aby mohol ako doprovod ostat s dcerkou na izbe,naopak vo fakultnej nemocnici na detskom oddeleni s tym nebol vobec problem 🙄

andrejka1974
24. sep 2012

ja som bola s mladsou dcerkou viackrat v nemocnici personal bol dobry , sice ako kde ale ja som uz po svojich skusenostiach vedela ako na nich a ak nastal nejaky problem vedela som ho vyriesit v novembri ma caka dalsi pobyt v nemocnici s najmensou dcerkou ma teraz len 5 mesiacov caka nas odstranenie nadbytocnych prstikov a budeme na plastickej chirurgii v ruzinove pristup lekarov doteraz bol velmi dobry tak verim ze bude dobry aj nas pobyt

lenka_b
24. sep 2012

Ja som stravila v nemocnici s malou 4 dni v Aprili tohto roku. Nemozem sa vobec stazovat. Detska nemocnica v Dubline je krasne zariadena, vsetko je prisposobene detom, dokonca aj injekcie su s detskymi motivmi. Bez problemov som s nou mohla ostat. V izbe bola rozkladacia postel. Sestricky boli nesmierne mile a aj lekari. Mali sme k dispozicii hracky z detskeho kutika, ktory bol ako skolka. Kedze mala mala crevnu virozu, nemohla k detom, tak nam personal hracky nosil na izbu. Na izbe sme mali aj telku, proste o zabavu bolo pekne postarane. Mala si sestricky a lekarov oblubila, boli naozaj mili 😉

lasto
24. sep 2012

Tak my sme boli dvakrát, vždy so zúbkami, ktoré boli sprevádzané vysokými horúčkami. Mala som pocit, že niekedy ani nepočúvajú, čo im hovoríte. Hľadali iné príčiny, čo pokladám za absolútne normálne, ale dali nás na izbu s deťmi, ktoré zvracali a hnačkovali, takže po prepustení domov sme mali ďalšiu diagnózu - hnačku. Dieťa malo 1,5 roka, nemohlo chodiť v izbe len ležať v posteli. Znášalo to veľmi zle. Prístup personálu bol primeraný.

lule1
autor
24. sep 2012

Čo by ste robili, keby vás odmietli hospitalizovať s dieťaťom? Majú vôbec rodičia nejakú možnosť domáhať sa prijatia do nemocnice?

m.i.r.i
24. sep 2012

@lule1 my sme sice v nemocnici neboli ale presne to co sa pytas trapi aj mna..my byvame na Strednom Slovensku a udajne "najlepsia" detska nemocnica je Fakultna Nemocnica v Banskej Bystrici..ale tam je prave na detskom tento velky problem, ze mamicky tam nemozu ostat s detmi na noc..o osmej hodine vas vyprevadia pekne von a mozete prist az o osmej rano...niekolko mojich kamaratok malo deticky v nemocnici prave tam a toto bolo pre kazdu z nich to najhorsie z celeho pobytu....ja mam z toho az hrozu a prave kvoli tomuto by som s mojim dietatom asi sla do inej nemocnice...neviem si predstavit nechat tam mojho 2 rocneho syna v noci sameho, choreho, v neznamom prostredi..ved to je hrozne..kamaratky mali skusenosti velmi zle, cez noc tam tie deti nechavaju plakat, ved ani nemaju sancu ich nejako velmi utisit, ked tam nemaju vlastne mamy..jedna kamaratka ked odmietala o osmej vecer odist mala tu skusenost, ze na nu sestricky volali ochranku, aby ju vyviedli☹ pri tomto sa mi jezia chlpy a zda sa mi to neskutocne necitilive...pokial viem, mozu tam ostavat len kojacie mamicky s uplne malickymi babatkami..

stanislavao
24. sep 2012

my sme lezali pred 2 tyzdnami na detskom odd v galante. bola som tam so synom, 3 rocnym. kazde dieta tam bolo s rodicom, len jedna mala slecna 8 rocna bola cez noc sama, cez den tam s nou bol dedko, asi od 6 rana do 8 vecera. deti, ktore tam boli same, boli to 3 cigancence, ktore zobrali rodicom tak tam cely den len revali. personal bol normalny. nebol nad mieru mili, ale nastastie ani nejaky protivny nie. dalo sa to vydrzat. boli sme tam len 2 dni, ale uplne stacilo. nebolo tam co robit, hracky spinave, v umyvadle sa mi pritivilo si aj umyt zuby, cize toto oddelenie na vybavenie a cistotu - nic moc. difam, ze tak uz nebudeme musiet ist. ale tak nastastie som tam bola so synom. sameho by som tam nenechala urcite, lebo si viem predstavit, ze co by tam s nim robili. cely den by bol zatvoreny v "klietke" a plakal by.

luciferkax
24. sep 2012

So starším synom som v priebehu jeho prvého roka bola viackrát v nemocnici, musím povedať, že ja som to zrejme zvládala horšie ako môj syn 🙂 on bol vcelku kludné bábo, prvé dva emsiace strávil v inkubátore a ja pri nom, potom sme sa do nemocnice kvôli zlému priebehu chorôb vracali, personál sa mi zdal vcelku milý, nemám vela zlých skúsenostií, aby bol niekto drzý, bolo mi ľúto maličkých detí, ktoré tam boli bez rodičov, cigáni ,necigáni, malé deti sú zlatučké, tak sme i ma spon hračky do postielky chodili hádzať... Musím však skonštatovať, že som bola veľi nemilo prekvapená nemocnicou v hlavnom meste. som z východného slovenska, tu sme boli viackrát hospitalizovaný a ani raz som nebola tak nespokojjná, ako s preslávenou bratislavskou nemocnicou, s ostrasnými malými porciami jedla, dieťa do jedného roka nárok na stravo nemalo, drobec sa vyhladoval, bufet tam ani nebol, resp. ask bol niekde von, tak som mohla ísť, ale bez dieťtka, ktoré muselo ostať samé na izbe, nemali tam žiadne hračky, žiadnu izbu na hranie, proste OTRAS.. manžel sa musel ubytovať blízko nás, aby nám nosil teplé jedlo....

dalmatin
24. sep 2012

Ja som bola s dcérou dva-krát v nemocnici,v jednej nemocnici mala každá matka izbu s dieťatkom, čo bolo úplne super a v druhej nemocnici spali detičky samé a matky v izbe na konci chodby,alebo o poschodie nižšie,to bolo hrozné,matky väčšinou sedeli celú noc na stoličkách pri deťoch,alebo ich chodili sestričky budiť,keď im deti plakali.Ja som mala ,,výhodu" pretože sme ležali na izolačke,takže som bola s malou,ale ostatné mami som ľutovala,veď každé dieťa,keď je choré práve vtedy potrebuje blízkosť matky,takže si myslím,že nemocnice by mali robiť detské oddelenia tak,aby matka mohla byť s dieťaťom spolu...

monka_m
24. sep 2012

My sme boli hospitalizovaný 3x. Malý je predčasne narodený, takže keď sa narodil bol mesiac aj 4ri dni v inkubátore. Tam sme mohli byť pri ňom 24 hod., v hociktorej hodine, len sa tam nedalo spať. Personál maximálne ústretový, milý. Každý deň sme boli informovaný o jeho zdravotnom stave. Potom mňa prijali na posledné 4-ri dni s ním, aby som sa naučila podávať mu lieky a vitamíny. V podstate nás nechali fungovať ako keby sme boli doma, od zohrievania mlieka až po lieky, prebalovanie. V prípade akýchkoľvek problémov nám sestričky pomoholi. To bolo fakt super, lebo si neviem predstaviť, že by sme dorazili domov s kopou liekou a všetkým a nevedeli by sme kde je sever. Potom sme boli hospitalizovaný po týždni doma v druhej nemocnici kvôli operácii, mal retymnopatiu. Tak tu boli detičky umiestnené samé na izbe, miesto steny boli veľké presklenné tabule, aby sestričky na ne videli. My matky sme boli ubytované na druhom konci chodby. Ale myslím, že tú možnosť mali len tie, čo kojili, ja som našťastie bola medzi nimi. Samého by som ho tam asi nenechala. Tu bol personál rôzny, milý ale aj nepríjemný. Osobne si pamätám dievčatko, ktoré malo neviem asi pol roka, v kuse plakalo, nemalo tam maminu, tá za ňou prišla raz týždenne. To bolo fakt hrozné. A tretí krát sme boli hospitalizovaný v ďalšej nemocnici na plúcnom oddelení, a tu sme boli ubytovaný len ja a syn. Mali sme vlastnú kúpeľnu s wc-kom. Boli tam veľmi milý, ústretový, tiež nás informovali každý večer o jeho zdravotnom stave. To už bol väčší, takže ho celý deň zabaviť v jednej izbe bola fuška, ale našťastie to máme za sebou, tak pevne verím, že už žiadne nemocnice nebudeme absolvovať.

zebra41
24. sep 2012

@lule1 ak neratam porod a pobyt v inkubatore,tak sme boli 2krat. Prvykrat ked nam prestal dychat a to sme tam stravili 3 dni v nemocnic v Nitre. Az na pana lekara, ktory na prijme bol strasne unaveny a jeho najvacsi problem bol, preco maleho nekojim, boli vsetci super. Dokonca na druhy den uz aj on 🙂 Len ma trapilo,ze som s malym nemohla ostat na noc na JIS - mal vtedy 6 mesiacov a musela som prespat na detskom. V druhu noc ma ani nezobudli na krmenie, no inak som s nim bola cely den. Co som v tom case zle vnimala bolo to,ze vysetrenia sa robili v casoch ked napr. maly chcel spat a musela som ho budit resp. drzat hore, nedat mu jest - a to sa vysetrenie presunulu na neskor o 2 hodiny - a veru vysvetlite to takemu drobcovi. No on to zvladol skvele, skor ja som to vnimala so stresom
Druhykrat sme boli na operacii srdca v Bratislave - lekarov a ich pristup si neviem vynachvalit. A celkovo personal sa spraval velmi pekne k detickam - dalo sa dohodnut,aby niektore vysetrenie presunuli ak spal, pozicali mi kocik a bolo to tam aj pre deti dobre zariadene. My sme tam vsak boli okolo Vianoc a oddelenim sa prehnala crevna viroza, ktoru chytil aj maly hned po operacii srdiecka. Mali to aj sestricky aj lekari a bolo mi vysvetlene,ze pocas Vianoc ich nema kto zastupit. Takisto sestricka, ktoru bolelo hrdlo nechodila ani so satkou na ustach. Takze tiez sa vyskytli mensie problemy, ktore mi v tom case pripadali hrozne. Teraz s odstupom casu som rada,ze uz to mame za sebou a ze to dobre dopadlo.
Vsetko mi v oboch pripadoch vsak riadne vysvetlili, ukazali, nikdy ma od maleho neodhanali. Jaaj a postel na detskom oddeleni pre maminky - taky rozkladaci gauc, bol uplne hrozny 🙂 Pristup vsak z pohladu medicinskeho a kvality prace super.

mirkaove
24. sep 2012

Ja som bola s dcérkou v nemocnici po narodení, boli sme v Detskej fakultnej nemocnici na "jednom oddelení", keď mala desať dní. Malá bola na treťom poschodí na oddelení ortopédie, pretože oddelenie sa opravovalo, mali tam k dispozícii dve izby s bábätkami, v každej asi 5. Podmienky hrôza, keďže sme sa zo začiatku aj dokrmovali a chcela som napr. vyvariť fľašu, bolo mi povedané, nech si ju zalejem vodou z kanvice!!! a to bolo oddelenie malých bábätiek! Ja som bola ubytovaná na izbe ešte s jednou maminkou, izba bola OK, dve postele,stolík, telka, chladnička, kúpeľňa+WC. Boli sme hospitalizovaní kvôli neprospievaniu a na genetické vyšetrenie. Režim bol otrasný, chodiť k bábätku každé 3 hodiny na kŕmenie, takže začiatky kojenia boli zlé, pretože malá potrebovala papať častejšie a menej a to sa nejako nedalo,tak sme dokrmovali fľašou nasilu. Večer o siedmej sme si mali bábätká okúpať, maminky, ktoré tam boli s detičkami a sestričky, ktoré kúpali bábätka bez mamičiek. A to aby sme všetci stihli do ôsmej aj s kŕmením!!! Pričom tam bola jedna vaňa a 1 prebalovací pult. Ešte ma dosť prekvapoval prístup niektorých sestričiek, ktoré mali na starosť bábätká, ktoré tam nemali mamičky. Rýchlo šup šup nakŕmiť, odgrgnúť,a rýchlo sa ponáhľať naspäť na sesternu vykecávať. A oslovovanie bábätiek "trdlo". No neviem, ja som dobrý pocit z tohto oddelenia nemala.

monika15
25. sep 2012

@mirkaove wow dost scary :(

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m.i.r.i
26. sep 2012

@helencek to asi nepatril mne tvoj prispevok🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatka333
28. aug 2013

Ahojte chcela by som sa opytat kolko zaplati matka ako doprovod dietata hospitalizovaneho na urologii v Nitre-Dieta nad tri roky.

katuska04
23. nov 2014

Dobrý maminky...mám otázočku na Vás...či nemáte niektorá skúsenosti s pobytom v nemocnici v Prešove na urologii...ako dovolili mi byt hospitalizovana spolu so svojim 6ročným synom, ale máme problém, kde nechať mladšieho, ktorý je jednak na mna naviazaný a ešte aj kojím...bolo by to zhruba na tie 2noci...dakujem za odpoved, ak sa nejaká maminka nájde...

katuska04
1. dec 2014

len sa chcem spytat, ci neviete niektora, ci dovolia mi zobrat aj mladsieho zo sebou na tie dve noci do nemocnice...dakujem krasne za odpoved...dufam, ze sa niekto najde, kto mi odpise... 😉

ossr
2. mar 2015

@m.i.r.i nemocnica BB uplna katastrofa...maly bol na 1 tusim ja na 3 posch. Na kojenie mi prezvanali na mobil..nechali ho tam revat ...vobec sa nezaujimali mal chudak 4 mesiace...ked som prisla z obedu maly cerveny reval hlava poskriabana od postielky z mrezi...nohy v mreziach...pristup ku mne ako k handre...ziadne informacie od sestriciek...hlavne ze si pili kavicku a pozerali avon katalog...vkuse telefonovali pri detoch ked ich prebalovali telefon na uchu a vysmiate...deti bez mamiciek revali aj 40 min kym nezaspali...3 dni tam a skoro som odchadzala na psychiatriu....moje prava ziadne ako matky...nemam narok ani pozriet do zdrav.dokumentacie.....je mi z toho zle este teraz...mam aj fotky z toho akvaria tam 3x3 metre a jedna stolicka

szuszuka
5. sep 2015

Ahojte.. chcem sa spytat , ci nemate skusenost s detskym pľúcnym oddelenim v Podunajských Biskupiciach..Za odpovede Vam Dakujem 🙂

zuzkasamko
18. okt 2015

@szuszuka ja mam velmi dobre skusenosti.nam velmi pomohli som im vdacna.klobuk dolu pred takymi lekarmi

majkuskaalinka
15. nov 2015

Dobrý chcem sa spýtať máme isť do detskej fakultnej nemocnice BB a neviem či ma tam nechajú s
4- ročním dieťaťom . Máte s tým skúsenosti? ďakujem za odpoveď.

jezabelka
19. nov 2015

Dobry den 🙂 Neviete mi poradit, co si priniest zo sebou, popripade co je k dispozicii.. Kocik? Varic alebo nieco na pripravu mlieka? Kolko osob byva na izbach.. Mam 4 mesacne babo a neviem kde sa koho opytat. Ma niekto skusenosti? Ideme na vysetrenie ORL Kramare.. Dakujem 🙂

winna
12. sep 2016

@zuzkasamko Ahoj koncom septembra idem s malým do podunajských biskupíc na plucne. Prosim mozes mi napísať ako to tam funguje? Ak by som sa chcela s manželom vymeniť je to možné?

zuzkasamko
12. sep 2016

My sme tam lezali naposledy pred dvoma rokmi.personal je uzasni doktori aj sestricky.velmi nam pomohli.strava bola tusim vyse 8e na den no neni povinna.ale bufet v areali nieje.ci sa da vymenit neviem.to som sa nepytala no podla mna da.

winna
12. sep 2016

@zuzkasamko vdaka za odpoved, a na izbe si bola sama s dietatom? Ja uvazujem, ze sa nejako sama prestravujem... kupelna, zachod bola tiez na izbe?

nela82
4. júl 2017

Prosím Vás,ako to je v Martine na detskom??Čaká nás tam hospitalizácia so synom-má 7 rokov,samého ho tam nenechám-najväčšie obavy mám,že ma nenechajú s ním na izbe.....

hudurko
26. dec 2018

Ja som teraz v nemocnici s malym . Je to psychiatria.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli