Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa zadržiava potrebu. Čo robiť?

olinka1986
14. júl 2014

mile mamicky viete mi niektora poradit mam syna ma 2r. a 7 mesiacov uz odkedy ho ucim aby si sadol na nocnik alebo na zachod a urobil tam potrebu a nejde to.dokonca aj kamosky co maju deti vidi ich ako sa vycikaju a on si z toho nic nerobi.ked ma dobru naladu tak si sadne na wc ale nic tam neurobi.vydrzibez plienky ale ked chce vykonat potrebu tak si ju pyta,keby sa pocikal tak to operiem ale on to zadrziava a ja som uz zufala ze neviem ako dalej pokracovat kolko krat sme si dali aj prestavku ale ja si myslim ze uz vie o co ide ked si pyta aj sam plienku,len neviem ako ho toho zbavit ako odburat ten strach z odplienkovania...dakujem vam za rady

ellca123
14. júl 2014

ja som malu davala pravidelne na nocnik aj raz za pol hodinu,sadla som si k nej na zem ,chvilku sa zabavi aj knihou/len kratucko aby vedel na co tam šiel/
a prehanajte s chvalenim ked sa zadari
dietatko za pochvalu urobi cokolvek,tak chvalte
ked trebalo na velku ,dietatko sa zastavi a sustredi, v sekunde posadit na nocnik
na velke vecko ma kopu casu
potom som ucila len jednoducho som sa opytala treba ee /alebo kaki/ -to uz je na vas ake slovko vymyslite

vinuslava
16. júl 2014

My sme sa s tým tiež trápili (presne v takomto veku) a nakoniec som ho nechala tak a po čase sa začal sám pýtať. Teraz už chodí na wc sám (má 3 roky a 3 mesiace) a ani sa mi nič neobťažuje povedať, ide a urobí čo treba. Dieťa do toho netreba nútiť, lebo sa môže zablokovať, môže sa začať zajakávať alebo dostať tiky, a myslím, že z toho sa dá dostať podstatne ťažšie ako z plienky. Nám pomohla aj škôlka, párkrát sa stala "nehoda", nerobili sme z toho vedu ani sme ho na neúspechy neupozorňovali. Chce to len čas. Prajem pevné nervy a držím palce. 🙂

zuzka38
16. júl 2014

ked si pyta plienku by som dala.. nenutila
vyprazdnovanie sa je velmi chulostiva tema... my problemy riesime dodnes 😒

livia76
16. júl 2014

skúste pravidelne posadiť na nočník ,alebo na WC a pustiť sprchu,aby počul tečúcu vodu 🙂 u nás to fungovalo, nutkanie býva pri tom zvuku vody väčšie 😀

xarra246
16. júl 2014

Skús plienky úplne zrušiť aj za cenu nehody. Proste celý čas nech je bez plienky, aj keď pôjdete mimo domu. Zabaľ náhradné nohavice, ale plienky nie. Neviem ako je na tom malý počas spánku, ak máva mokré plienky, tak na spánok dávaj.

veronicka1901
16. júl 2014

Aj my sme zadrziavali a po mesiaci sa to zlomilo, neskutocne, co deti vydrzia. K plienke by som sa nevracala, ked aspon na nocniku posedi. Chce to vydrzat. Aj ked s kakanim mame stale problem aj 4 mesiace po odplienkovani.

katusik19
16. júl 2014

no moj maly zadrziaval 14 dni a to som do neho pchala vselijake prirodne hovadiny a aj tak nic...jednoduho sa bal vykakat...nakoniec sme skoncili v nemocke:(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli