Divné jedno oko

vasjar
31. máj 2023

Ahojte, syncek už pár dní ma jedno ocko polotvorene (vid foto) aj keď zaspáva tak to oko ma viac zavrete ako druhé.
Mam sa obávať?

vasjar
autor
31. máj 2023
zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ariannazara
31. máj 2023

Ma tam asi jačmeň, treba ísť do doktorky

iwesska
31. máj 2023

Treba ist k Dr.,moze to byt z nejakeho dovodu podrazdene,opuchnute,alebo nejaky neurologicky problem.

anavixy
31. máj 2023

Pokial nie je pritomny opuch, zacervenanie, bolestivost, tak zrejme ide o vrodenu ptózu-pokles viečka (sudim podla akne ze ide o novorodenca?), treba riesit s pediatrom, ktory vam da vymenny listok na ocne. Liecba, resp. riesenie v zavislosti od stavu, ten sa moze a asi aj bude menit. Pricinou vrodenej ptozy je vraj nedobre vyvinuty sval, ktory viecko zdviha. Na MK je aktivna aj skusena ocna lekarka aj sestra, mozno sa vam k tomu este vyjadria 🙂

taktotedanie
31. máj 2023

Dietatko je nutne cim skor objednat na detsku oftalmologicku ambulanciu pravdepodobne bude musiet absolvovat aj neurologicke vysetrenie
Ak by to bol jacmen ( podla vasich slov je tomu takto uz par dni) za ten cas by sa jacmen uz prejavil opuchom zacervenanim, moze byt aj hnis v oku cize jacmen skor nie
Priklanam sa k moznej ptoze viecka cize cim skor vymenny listok od pediatra a vybavovat termin na vysetrenie u ocneho

vasjar
autor
31. máj 2023

@anavixy je to novorodenec, 2 mesiace
To vieco som si všimla asi tak 2 dní dozadu. Co sa týka oka, nie je zapálené, a neviem povedať ci ho to boli, skúsila som sa dotknúť toho viečka, malý neplakal. Ale bolo o trošičku tvrdšie ako to druhe. Kontrolu u pediatra mame 6.6.,mam dovtedy počkať ci ísť už zajtra resp. piatok k Dr?

anavixy
31. máj 2023

@vasjar na to vam lepsie odpovie a poradi pani doktorka @taktotedanie 🙏

dotka04
31. máj 2023

@vasjar náš to mal takto asi pol roka? ale skôr som mala dojem, že niekedy má jedno oko privretejšie ako druhé, hlavne keď bol unavený, niekedy aj mimo toho. Neviem kedy to zmizlo , ale má rok aj čosi a už to nemá 🙂

vasjar
autor
31. máj 2023

@dotka04 ste to neriešili s Dr?

dotka04
31. máj 2023

@vasjar chcela som s pedi, ale keďže som tam riešila už milión iných kravín (ja som ako matka dosť hysterická čo sa zdravia dieťaťa týka 😀 ), tak som s týmto počkala. On to ale nemal 100% času, napríklad pár dní nič, potom cez deň trebárs 50% času áno atď. Až to nemal už skoro vôbec a potom vôbec.

taktotedanie
31. máj 2023

@vasjar neviem ako to funguje u vasej pediatricky kedzekazdy ma vlastny system,,ci sa objednava alebo staci ze pridete a osetri vas , kazdopadne co najskor potrebujete vymenny listok, cakacie doby su sialene a cim skor to budete riesit tym lepsie