Dlhodobá zápcha a gastrológia

tinka19
30. nov 2012

Ahojte dievčatá, prosím o radu. Naša Sofinka má 4 roky. Dlhodobo má zápchu, kakáme tak na 4-5-ty deň. Stolicu má stále tvrdú a hlavné veľkú. Málo pije, v škôlke nepôjde kakať ani za nič. A neobľubuje napr. ani šošovicu, jabĺčka so šupkou. Mali by sme ísť na gastro, alebo ak nasadím Duphalac pomôže jej to? Myslím, či aj po vysadení Duphalacu. Ďakujem za všetky rady a tipy.

metlonka
30. nov 2012

@tinka19 my mame podobny problem... s tym rozdielom ze moj maly ked nekaka jeden den, odmieta jest a ma stale nutkanie na kakanie, ale boji sa to spustit, lebo vie, ze to uz bude boliet..riesim to probiotikami...je ich velmi vela na trhu ale najlepsie nam v tomto pomahaju Infants dophilus, nedam na ne dopustit su sice drahsie, ale su praskove a mozes ich rozpustit do hociakeho napoja, bez toho aby dieta o tom vedelo..zaberu nam vzdy v priebehu niekolkych hodin...
vem ze niektore deti nemaju pravidelnu stolicu..my nastastie mame pravidelnu 1 az 2 krat za den, cize viem ze ked jeden den nekaka uz je problem..mala by si si to odsledovat a nenechat zajst az tak daleko ...neviem ci vam na gastro pomozu, vyzera to skor na psychicky blok...vela deti sa nevie vykakat v cudzom prostredi iba doma...
skusala si slivky? dcerke zaberala slivkova Hipp stava...a aj jej som obcas davala Duphalac...ale to som este nevedela o tychto probiotikach...zdaju sa mi lepsie, kedze to musi brat dlhsiu dobu, pokym problem neustupi 😒

tinka19
autor
30. nov 2012

@metlonka moja v podstate nemá problém jesť, lekárka jej dnes skontrolovala bruško a bolo všetko oki. Slivky môžu byť aj sušené?

metlonka
30. nov 2012

@tinka19 myslim ze ano, mozu byt aj susene...inak je tu velmi vela tem o zapche, skus si to dat do vyhladavaca...urcite tam najdes aj ine osvedcene recepty 😉

katy1979
30. nov 2012

ahoj tiez mavame tento problem. Tiez ovocie bez supky zeleninu len v polievke ziadnu surovu, strukoviny nula bodov, celozrne vyrobky velmi nesmie jest. Mame problemy s alergiami a intoleranciami na urcite potraviny.
Takze urcite by som to gastro navstivila aj s malou a bud urobia testy na potraviny oni alebo vas poslu na alergologiu na doplnujuce testy. mozu to sposobovat urcite potraviny ktore jej telo neznesie.
Ak sa ale problem vyskytne tak davame susene slivky popr. slivkovu vyzivu mozes aj stavu, kompoty polievky a plus k tomu fruktolax. Neviem ci ste to vyskusali su to v podstate susene figy s vlakninou. Nam to zabera.
Obcas sa divim ze mi sem susedia nechodia buchat ze si tyram dieta. Neskutocne revy hysaky strach. Naposledy som si myslela ze snad rodi. Reval a triasol sa on popritom ako tlacil ocural vsetko okolo. Mladsi plakal tiez kedze nevedel co sa deje. Skoncili sme s natrhnutym zadkom a traumou ze sa triasol od strachu zopar dni akonahle sa posadil na zachod plus sa pokakaval pocas spanku

alami
1. dec 2012

@tinka19 Duphalac ti môže pomôcť, ale nerieši ti problém, potrebuješ zistiť prečo má tvrdú stolicu a odstrániť to. Môj syn mal strašné dlhodobé zápchy z mlieka. Po vysadení mlieka stolica v pohode.

evelin325
1. dec 2012

@tinka19 Ahoj, súhlasím s alami, Duphalac nerieši príčinu problému, môj synček mal presne to isté, tiež mal tvrdú a veľkú stolicu, skúšala som mu dávať hocičo, ale problém sa stále vracal.
Nakoniec nám pomohli minerálne soli, zmäkčilo mu to stolicu a malý sa pekne vykakal. Skúšali už aj moje kamarátky svojim detičkám, tiež im to pomohlo 🙂 I

tinka19
autor
1. dec 2012

@evelin325 Ja ten Duphalac chcem hlavne na začiatok, kým sa jej zmäkčí stolica, aby sa nebála chodiť kakať ani v škôlke. A hlavne musí veľa piť, ale v tom je to s ňou ťažké. Aké minerálne soli? Dostať ich v lekárni? mám ich začať dávať až keď skončím s Duphalacom, alebo môžem aj teraz?

veve39
1. dec 2012

@tinka19 duphalac urcite pomoze, ale ako ti uz pisali, nevyriesi problem...my ho uzivame dlhodobo, bez neho sa dcerka nevykaka, uz sa aj znizuje jeho ucinok, ale na zaciatok vam s velkou pravdepodobnostou pomoze...
@alami vy ste mali aj nejako potvrdenu alergiu na BKM - ci neznasanlivost laktozy ? vysadila si mlieko uplne, ci kyslomliecne produkty uzivate ? my sme na gastre mali negativne krvne testy na alergiu na mlieko, avsak tieto nemusia byt presne, skusam vysadit mlieko, len neviem, ci to musia byt aj kyslomliecne produkty

veve39
1. dec 2012

@katy1979 my sme boli na gastre, robili nam krvne testy na potravinove alergie, na celiakiu, vsetky negativne, dcerka ma otrasne dlhodobe zapchy, myslis, ze by sme mali byt vysetreni aj alergologii ? dcerka nema ziadne ine problemy typu alergii - kozne, ci nejaka casta chorobnost, chora nebyva vobec, len tie zapchy...lebo skor sa to potom po gastrovysetreni u nas schyluje v odporucaniach pediatra k detskej brusnej chirurgii - vylucit nejake creve anomalie...co sa mi este v jej veku dvakrat nechce, kedze ide o vysetrenia invazivne - pod narkozou...alergologia mi ani nenapadla

amouramour
1. dec 2012

urcite ku gastrologovi...ina fajn su aj slivkove stavy a nalacno psyllium pit...

alami
1. dec 2012

@veve39 nám vyšla alergia aj v krvných testoch, najskôr som kyslomliečne nechala, aj sem tam nejaký syr, bolo to oveľa lepšie, ale nie na 100%, teraz je úplne bez mlieka (sledujem aj v zložení potravín) a zatiaľ nemal žiadny problém.

veve39
1. dec 2012

@alami vdaka, my sme mali testy na BKM alergiu negativne, aj tak skusam mlieko vysadit, zatial kyslomliecne vyrobky ponechvam, uvidim, ci vysadim aj to
zmena zatial ziadna po nahradenu umeleho mlieka mandlovym a vyluceni mlieka aj z varenia - avsak este jej davam jogurty, skusim aj tie nacas vysadit

tinka19
autor
1. dec 2012

a aký je postup vyšetrení na gastre?

evelin325
1. dec 2012

@tinka19 ten duphalac by si už ani nemusela dávať, minerálne soli by jej zmäkčili stolicu, aj mne sa bál malý kakať, a pekne sa nám to upravilo.....áno dostať ich v lekárňach ale bohužiaľ len v Nemecku, k nám to ešte neprišlo, dajú sa objednať aj cez biomineral.sk, ale s nimi nemám dobré skúsenosti.

kaja73
1. dec 2012

@evelin325 ktora mineralna sol je na zapchu? a co ten kompex mineralov-kde su zastupene vsetky,okrem silicei-,je vhodny pre dieta so zapchou,alergiami?

ursulienka1
1. dec 2012

to poznam
aj ja mam ten isty problem, idem na zachod raz mozno 2krat do tyzdna
moja 10 rocan dcera sarah mala ten isty problem, uz sa jej to zlepsilo
pomohli nam susene slivky, bud ich namocis do vody, napucia a potom to zje a vypije tu vodicku
alebo klasicky kazdy den spapa aspon 3-4 slivky.nam to fakt pomohlo
drzim palce

miselin
1. dec 2012

Určite na gastro, mi sme mali takéto problémy od narodenia, duphalac pomohol ale iba kým sa užíval, nakoniec sme išli na gastro , zistili malej celiakiu a alergiu na mlieko a od vtedy už problémy s kakaním nemá a to do nej teda ovocie a zeleninu nedostanem 😉

evelin325
2. dec 2012

@kaja73 ten komplex minerálov určite nie,
konkrétne na zápchu, podľa toho aký máte problém, či je tam problém tvrdej stolice, alebo aj problém zadržiavania stolice

kaja73
2. dec 2012

@evelin325 skor zadrziava.
Stolicu teraz uz nezvykne mat tvrdu,ale on proste nechce kakat. Teraz kakame tak na 3--4 den a a nemava to tvrde,ale normalne a objemne,ale aj tak to nevie vytlacit a skace dole z nocnika.
Pred par mesiacmi vsak, ak nekakal, tak mal stolicu tvrdu,teraz sa to zmenilo-posledne 2m.

evelin325
3. dec 2012

@kaja73 my máme na problém zadržiavania Magnesium Phosphoricum, ale môžeš sa ešte opýtať na radu aj tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=165801

lentuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborka4321
24. nov 2021

Môj malý chlapček 2 ma už dva mesiace ťažkú stolicu tiez duphalac nezaberá dávala som mu aj probiotika a nepomáha už 5 deň nekakal malý my plače aja snim😭😭😭už ani neviem co mam vyskúšať prosím poraďte my každá rada je dobra 😞😞😞