Drobné vyrážky a kašeľ

el6
30. júl 2015

Ahojte,

chcela by som sa Vas spytat, ci mi neviete poradit...asi pred mesiacom starsia dcerka zacala kaslat, najprv po nociach, ale malo...potom sa to rozvinulo, a kaslala uz len cez den, ale brutalne plus na chrbatiku mala drobne pupaky, myslela som ze potnicky v tych horkach a chvilu mala aj cervene flaky pod ocami a nos...lekarka jej nic nevidela v hrdle, nepocula stetoskopom, vyter z krku aj z nosa ok, rtg ok...teraz je to uz lepsie, ale stale trochu kasle este....akurat ze to chytila aj mladsia....ta kasle dost silno,ale nie casto, drazdivym kaslom plus skoro cele telicko ma posypane drobnymi pupacikmi - najviac pod kolienkami a na chrbatiku a hrudi....cim to moze byt? nemate tusenia pls? dik

katarinamarkova
31. júl 2015

@el6 prach? plesne? zvieratka? jedlo?
nevaris im nejake bylinkove caje?

el6
autor
1. aug 2015

@katarinamarkova zvieratka a plesne nemame, aspon dufam...bylinkove caje nevarim, prach - upratujeme pravidelne, tak tiez dufam, ze nie je pricinou....ostava mi to jedlo, ale ako zistit, co z toho vsetkeho co jedia....ako sa to zistuje? vylucit po jednom alergeny? ci ako?

katarinamarkova
1. aug 2015

@el6 ak sa jedna o suchy drazdivy kasel, a vytery nic nezistili je dost pravdepodobne, ze ich bude len nieco drazdit.....napr. ovocne dzusy - su dost drazdive....kys. citronova, citrusy......
este ma napadlo?
- kupaliska, bazeny? - chodite?
- klima?
- resp. teraz tak dost rozsirene chlamydie?
- davas im nieco - lieky, sirupy na kasel.....?

- alebo uplne obycajna pricina - nemate doma velmi horuco a suchy vzduch?

el6
autor
1. aug 2015

@katarinamarkova ano presne, suchy drazdivy kasel - mladsia vyslovene...starsia mala trochu hlieny, ale takmer nic nedavala von ani cez nos ani cez usta...dzusy nerobim teraz, lebo zacali normalne jest ovocie - chuti im teraz melon, jablko, broskyne, nektarinky, banany - to vacsinou tocime dokola...kupat sme sa neboli, lebo sa to taha od zaciatku prazdnin, tak chore som ich nechcela brat....klimu nemame...chlamydie - neviem veru, ako to zistim? lieky doktorka kazala najprv erdomed, potom paxeladine a este rakytnikovy olej im davam...horuco mame veru, skusim na noc zvlhcovat teda, to ma nenapadlo...inak neska kaslala mala celu cestu z ihriska...ze by sme tie vynechali teraz?

katarinamarkova
1. aug 2015

@el6 vies, ja nie som dr. len ti chcem pomoct ako mama 3deti co si uz co to odkaslali 🙂
chlamydie - to su take klimatizacne potvorky co chytis hocikde v buse, nak. centre, hocikde kde je klima a robia riadne starosti - bezne antibiotika na ne nezaberaju.....neviem ci ste uz nejake brali....tu treba nasadit antib. priamo na ne - ale to treba riesit vsetko s dr.

ale vacsinou moje deti kaslali pre banalne priciny, ktorym sa pokial mozno vo vacsine pripadov vyhbam.
- suchy vzduch
- vzdy ked brali sirupy na kasel - na chvilonku sa im ulavilo, potom bolo x dni horsie a horsie......teraz jedine co im davam ked zacnu pokasliavat obcas na jesen - skorocelovy sirup
- citrusy, citr. pripravky do cajov, duzsy.......
- bylinky - harmancek, medovka......je vela byliniek co sliznice riadne vysusuju mozu spravit viac zle ako dobre

nemate alergiu? ( tu ti poradit neviem )

katarinamarkova
1. aug 2015

@el6 a este jedna vec ma napadla....
nepouzivate doma chlorove pripravky?
alebo nejaku vyraznu avivaz?

marika3678
1. aug 2015

Dráždivý dlhotrvajúci kašel a zhoršenie aj po námahe. Stačilo, že trochu podbehla a ten kašel sa nedal utíšiť. Vysadila som všetky sirupy z lekárne, fenistil taktiež, aj tak nič nezaberalo a nabehla som do bio obchodu a kúpila som obyčajný skorocelový sirup (mimochodom stojí len okolo 5€) a neverila som, ale za dva dni bol kašel neporovnatelne slabší. A ešte som kúpila inhalátor - to bola síce väčšia investícia, ale neľutujem. Ten sirup a inhalátor nás zachránili už niekoľkokrát od antibiotík.

el6
autor
1. aug 2015

@katarinamarkova dakujem velmi pekne za rady....inak veru v nakupnych centrach sme sa poslednu dobu motali co cosi viac :( ale skusim ten skorocelovy sirup ked su s tym take dobre skusenosti...