Dusivý kašeľ a zatekajúce hlieny u ročnej dcérky

mirkafi
22. okt 2012

ahojte, prosim vas o radu, uz som zufala. Mam dcerku 1 rok a tyzden a uz tyzden ma hrozivy dusivy kasel a nenormalne vela zatekujich hlienov. Zacalo to ako normlana nadcha, kedy mala zacala kychat aj 50 x za den a obcas vybehol nejaky ten soplik - biely alebo ciry. spustila som vysavac a odsavala. pridala som jej kvapky fenistil (5 kv. rano a vecer) a zmykala citron do caju. Mala odmieta pit tekutiny akekolvek okrem umeleho mlieka, ale liala som to do nej takpovediac na silu a podarilo sa aspon 80 ml za den, co je velmi dobry vykon. Po jednom dni nadcha ustala a zacala pokasliavat - dusivo cez den. na treti den sa uz neskutocne dusila a zatekali jej sople do toho - nevedela som ich odsat ani po pouziti vincentky, libenaru alebo physiomer baby. utekala som k lekarke a ta mi poradila nasadit kalciovy sirup (lebo mala stracala hlas) + stoptussin, nadalej fenistil. a to v tu noc sme uz boli s partnerom v pohotovosti lebo o 1.30 rano sa zacala dusit - trvalo to aj 30 minut - neustaly dusivy kasel, odsavanie nepomahalo lebo malo co vyslo z nosa, cerstvy vzduch - zabalena v deke + ciapka, tiez nie, az po podani sirupu proti kaslu nam to po 15 minutach ako tak preslo a mala spala dalej. Takto sa to opakovalo aj pocas dna a noci 3 dni, tak som opat utekala k lekarke a tami pridala sirup trifed, ze to zaberie. Cez vikend som nasadila trifed a stoptusiin, klciovy sirup nezaberal na hlasivky a napinalo ju, tak som ho vysadila. do nosa striekam nieco na zvlhcenie a odsavam, ale nic nejde. hlienov je cim dalej tym viac, kasel trosku ustal na dva dni a opat sa vratil, tiez davam nasivin. ale s tym nasivinom musim skoncit lebo ho uz uziva 6 dni. robili jej aj vytery z nosa a hrdla, negativne. teploty nastastie nema. sopel je ciry, hlienovity a tazko sa odsava, ak vobec. crp jej lekarka nerobila pretoze dcera vyzera na pohlad uplne zdrava. cez den je to lepsie, ale vecer a v noci je to horor. a posledne dva dni mi nechce ani ist spat je mrzuta, zla, placliva.. ale ked je hore, tak je v pohode. myslela som, ci jej tie sople neuskodili nejako v usku alebo co, ale nema ho cervene, ani si ho nechyta, ani nie je placliva v jednom kuse. dnes som s nou bola na prechadzke ako kazdy den a bola taka zla v kociari, plakala, mrzuta bola. tie navaly mrzutosti trvaju par minut a potom je opat ok.. uz som bezradna, nemate s takym niecim skusenosti? precitala som uz kopec diskusii na MK, ale nic podobne som nenasla. lekarka je tiez zufala lebo nevie co by jej mohlo byt. v stredu jej dam spravit aj KO, ale naposledy mala robeny komplet krvyn obraz aj na chlamydie a podobne a vsetko bolo negativne.. poradte prosim.. a zvlhcovac - zabudla som, ze sme kupili aj zvlhcovac, ale mala som pocit, ze malej len skodi, nechcela v tej miestnosti spat a viac sa zahlienila a nic neslo odsat.. prosim o rady..

sissy27
17. mar 2013

@romana01 ahoj, áno, môže to súvisieť, ale rovnako dobre to môže byť aj napr. prejav alergie alebo niečoho iného...rtg čoho? pľúc, dutín? kašeľ - aký?

romana01
17. mar 2013

Ahoj, bol to RTG pľúc. Kašeľ, mokrý, nie dusivý, vykašliava, ale keď sa zadýcha, tak počujem, ako chrapčí, aj preto ten RTG. Inak sa mi zdá OK, trošku sem tam mrnčí, ale si myslím, že to únava, či ten zúbok....papanie je s ňou problém stále, takže toto neviem posúdiť.

buci
30. mar 2014

toto bude možno mimo témy, ale ako som si niektoré príspevky prečítala dosť ma to nahnevalo. Sú mamičky ktoré rezolútne vyhlásili že mlieko najviac zahlieňuje deti - všetky deti a každého a vždy. Nie len tu ale aj inde som si už takéto príspevky prečítala a ospravedlnujem sa, že práve tu sa chcem vybúriť ale dosť ma to už rozhnevalo. Pochopte mamičky - nemôžete každého hádzať do jedného vreca - každé dieťa - každého dospelého. Mlieko vplýva na každého úplne inak. Tiež som to konzultovala s pediatrami a ani jeden toto nepotvrdil. Chápem - každí na to má iný názor, ale netreba presviedčať nikoho o svojej pravde. Môj záver - opakujem sa - každí z nás reaguje na mlieko inak. Niekoho vôbec nazahlieňuje, niekoho uplne ano. Niekto má zlé skúsenosti, niekto nie. Takže prosím vás už upustite od týchto "zaručených reakcií" - supermamy. A ešte raz mi prepáčte za ten tón, naozaj nikoho nechcem uraziť a nikomu jeho názor neberiem.

fridrichova.eva
31. mar 2014

ahojte žienky. Máte niektorá skúsenosti aj s tým, že sa ten dráždivý kašel stále opakovane vracia?
mám 3,5 r. syna a bohužiaľ, stále ešte nevie sám fúkať nožtek, takže ked je sopľavý, stále máva taký dusivý kašeľ, vykašliava tie hlieny ale znie to desivo. Lekárka nám vždy povie: dýchanie čisté, bez teploty dávajte len nejaké mukolytiká a kvapky do nosa. prelieči sa nám to doma za takých 5-6 dní. idme do škôlka Ale znova za nejaký čas sa nám to vráti .

vikievelyn
18. júl 2014

Ahojte aj mi mame taki kasel je to horsie cez noc dusisa a vraca aj misme neska dostali trifet.ale ja som uz zufala ma len 9 mesiacov moja cera a aj stan som urobila z postelki porate mi prosim vas som madarka prepacte za chiby

swojska
2. aug 2014

@billam matreske mlieko nezahlienuje

lelagula
27. okt 2014

@maria444bb ahoj prosim ta ake homeopatika ste davali malemu ake mineralne soli?kde sa to da kupit?je to sice prispevok spred dvoch rokov ale nas maly byva stale zahlieneny hlavne v noci mu to steka do hrdla a pri pohybe cez den sa hned rozkasle...cez leto nic a nastupi do skolky a hned hlieny az do juna 😒 teda minuly rok to tak bolo ked nechodi do skolky tak ich nema, dakujem

edinasikurova
17. jan 2015

ahojte, prosim vas o radu,synček(ma 3mesiace) má dusivy kašel a nenormalne vela hlienov ☹ ,je nespokojný nervozný kvoli tým hlienom.odsavam mu noštek ale to pomože cca 10-20 minut kedy ak,.zatekaju mu sople ťažko sa mu dýcha,...už 4 dni mi berie cefzil,aj sirupček na kašel(bronchipret) ale nevidím zmenu,...nevieťe nejaku babsku radu čo by pomohlo pre take malulinké babo???

danielahamar
17. jan 2015

@edinasikurova nemáte náhodou aj reflux? hlavne dvihnúť hlavu pri spánku a inhalovať by mu pomohlo a mastné obklady na hrudník, kedže je malinký, ináč by som povedala aj niečo na alergiu, ale on asi ešte nemôže

maca283
18. jan 2015

@edinasikurova Babska rada jasvecie sadlo natriet na hrud A mozes dat aj na na lisicku na špicku to mu premasti zapit cajom A ze pomaha aj bravcova mast ale to nemam odskusane A potom by som ti odporučila kupit na taketo stavi timianovy krem a natierat chodidla a hrut a medzi lopatkami a este etericky okejcek jedla sibirska Su to prirodne produkty a nam zatial vzdy zabrali

mona1981
6. máj 2016

Ahojte...toto prežívame aj my teraz...od pondelka teploty 39,5 žiadny kasel,sopel..druhy deň teplota 39 začína nám suchý kašeľ...návšteva lekára...lieky tussin,trifed,morská voda na vyplachovanie keďže sa dostavil aj sopel. Tretí,štvrtý deň suchý,dráždivý kasel ktorý sa nedá zastaviť...keď hovorím že nedá tak nedá ...vkuse kadle až pisti ...vracia hlieny,nespi, atď...dnes idem opäť k lekarke pretože sme na tom este horšie. Dávam mu obklady na priedušky a tak isto zvlhcovac ale nepomáha.. Tak isto med plus škorica ..nepomáha..máme alergiu na kravsku bielkovinu a viem že máme ďalšiu alergiu ktorá nám bola zistená s krvy ale musim čakať do 18 mája pokiaľ náš zoberie imuno na vysetrenie.. Takto to funguje u nas na slovensku. No tak uvidíme čo nám dá dnes lekarka..opat nejaké pridrbane homeopatiká čo budú zaberať na 20 deň ...prepacte za výraz ale čo my sme už pojedli liekov tak to už ani nebudem vypisovat...keby nebolo mna a apelovanie na lekárku tak doteraz mu nezistí alergie.. Ale to je iná kapitola.

asinelka
17. okt 2016

Toto môže byť aj alergia na plesne

ivett86
6. nov 2016

@mirkafi ahoj,viem ze to bolo uz trosku davnejsie ale vsetko cele to forum s tvojim dietatom je ako by som citala moj scenar,mozem sa opytat ako to vtedy nakoniec dopadlo?mtslim kedy a ako zmizli hlieny a kasel,dakujem

karkana
2. feb 2017

@ynez75 ahoj, náhodou čítam staršie príspevky,,,čítam že aj Vaša mala astmu že ste sa učili inhalovať,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,môžem sa opýtať, ako sa má dcerka po tom čase,,,či je už zdravá ............................lebo moja má 3 a pol,,,,a zápal pluc a asi bronch.astmu,ešte sa nevie,,,tiež nam dali inhalovať ,,,,,,,,,,kašel hrozný,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,rozmýšlam či sa nejdem pýtať do Smokovca,,,,,,,,,,,len ak náhodou máte čas, napíšte mi či sa dcerke polepšilo,,ja mám taký strach,,,dakujem

gabulienka623
19. dec 2017

@mirkafi dobrý deň, viem že je to už stará téma, ale prosím vás ako ste tento problém nakoniec vyriešili? Tiež sa s tým trápime u oboch deti...

karkana
19. dec 2017

@gabulienka623 no liečbe čo nám dali v nemocnii, tak jej to prešlo, už nič neužíva,na plucne chodíme po pol roku na kontr., ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,odvtedy bola zdravá, len teraz od oktobra vkuse zas, ale nie dusivý kašel ale ušká hrdlo dokola,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

zuzka1008
10. máj 2022

@ynez75 ahoj. Citala ze si mala problem s dcerou a bronchialnou astmou. My teraz prezivame tie iste stavy. Prosim ako sa ma tvoja dcera? Po rokoch sa to niak upravilo? Tie nenormalne dusive kasle?