Ako zbaviť 4-mesačné dieťa silného zahlienenia priedušiek?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

môj 4-mesačný syn má soplíky a kašeľ. Po návšteve doktorky som mu dávala sirup na zriedenie hlienov a Nasivin Baby. Odsávam a podávam mu ešte Libenar. Trvá to už druhý týždeň. Začal chrapľavo dýchať a kašeľ má stále hlienovitý. Tak som znova navštívila pediatričku. Tá skonštatovala, že syn má veľa hlienu na prieduškách. Začali sme inhalovať, no nevidím žiadne zlepšenie.

Čo mám ešte urobiť, aby som synčeka konečne toho hlienu zbavila?

Ďakujem

Dobrý deň,

iba to čo robíte - dôkladná tolaeta nosa, inhalácie, zvlhčovanie vzduchu, časté vetranie, prípadne vyklepkávaice techniky.

Sirup na riedenie hlienov neodporúčam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas