Čo na vlhký dusivý kašeľ a zatekajúce sople?

Zodpovedané
13. feb 2024

Dobrý deň,

môj 13-mesačný syn je chorý už vyše 2 týždňov. Najprv mal horúčky, trochu kašeľ a mal zadnú nádchu. Vôbec nešli odsať sople. Dostal Pamycon do nosa a Trifed na kašeľ. No pred 2 dňami mu začali sople totálne vytekať, má ich na litre. Odsávame stále, ale nemá to význam. Už druhú noc sa dusí kašľom a ani dýchať nemôže poriadne.

Dávam Libenar, potom odsajem a Uniflox (Pamycon už nemôže, prešlo 7 dní a doktorka predpísala Uniflox po telefóne). Na noc dávam aj Nasivin. Na kašeľ som cez deň dávala ten Trifed, ale už som ho tiež vysadila po 8 dňoch radšej a na noc Stoptussin.

Čo ešte mu mám dať, keď sa dusí vlastnými sopľami?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Pokiaľ má syn hlieny, tak je potrebné ich rozpustiť a uľahčiť ich odchod. Synovi môžete nasadiť nejaké mukolytikum - napr. Solmucol, Ambroxol. Samozrejme aj Nasivin, ale len 5 dní. Ak by to synovi neprechádzalo, navštívte pediatra.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie