Dva a polročná dcérka má problém so stolicou

milu5
10. júl 2022

Ahojte, prosím Vás idem si po radu lebo už som zúfalá a fakt potrebujem a hľadám už pomoc tu 🙈🙏
Dcérka 2,5r. sa mi nevie vykakať, skúsili sme už všetko od tekutín, cez vlákninu, Duphalac, lecicarbon čipky a nič. Bráni sa kakaniu, už to potláča.Trva to už presne 8dni, z ničoho nič mi prestala kakať keď boli tie horúčavy nechcela papať moc len pila tekutiny. Odvtedy máme problém s kakanim, boji sa mi kakať lebo ju to bolí. Dali sme jej na 8 deň už aj zajacicu čo preháňa a klystír, stolicu mala len ako hrášky a tvrdú ako kamene. Máte niekto skúsenosť, viete poradiť čo s tým ako jej to zriedit keď sme už vyskúšali úplne snáď všetko 🙏😓. Prosím poraďte, neviem sa na ňu dívať ako sa trápi, place a ja jej neviem pomôcť. Z čoho to môže byť? Na gastro sa neviem dovolať, chodíme do PN, asi majú dovolenku, viete prosím niekto poradiť dobrú gastroenterológ icku v TT?
Ďakujem všetkým za rady a skúsenosti.

zuz_ka
10. júl 2022

@milu5 my sme skončili na pohotovosti, prstami mu tie hovienka musel vyberať lebo už mu aj bruško dosť nafúklo a v kuse plakal. Odvtedy sme používali lactecon, vraj je to isté ako duphalac ale ten nám vôbec nezaberal. Užíval ho asi dva mesiace a našťastie sa rozpapal a už také problémy nemal

phiby83
10. júl 2022

@milu5 my sme si tým párkrát prešli, zabral cipok keď po štyroch dňoch nebol na wecko, teraz mu každé ráno dávam deci slivkovej vody na lacno a je po probléme, len musel zistiť že ho to neboli samozrejme aspoň 1,5 l vody ovocie zelenina

milu5
autor
10. júl 2022

@zuz_ka och veď práve toho sa bojím že skončíme v nemocnici, dosť čo má dcérka stres z toho že do nej kadečo pchame 🥺😔

naturalgazda
10. júl 2022

@milu5 .....treba kvalitnu stravu. Takze žiadné meso vajcia cibula cesnak. Kludne ryža Basmati, pohanka. Kolace pohankové trebars. A samozrejme minimalizovat sladké. Teda jednoduche cukry hlavne. A ak tak pouzit hnedy alebo melasu do toho kolaca s ovocim trebars. Vylucit kakao a dať karob. V skutocnosti kakao je alternativou ku karobu a nie opacne. Prave karob je vynikajuca potravina. Pre deticky detto.....

naturalgazda
10. júl 2022

@milu5 a tiez ziadne horcice majonezy bravcovy tuk, nieco kde je ocot,..... ani slnecnocovy olej vnutorne nic moc. Treba ghee. Proste toto vsetko su druhotriedné potraviny. O mese sa radsej nevyjadrujem. To je cistá nevedomosť. Ludia nevedia ako sa stravovat ked su v ludskej forme existencie. Meso
Pojeda zver a barbari. My sme barbarske narody. Ludska civilizacia vyzera inak. Vzdy sa najdu ludia ktorí chcu meso. Malo by to byt ale striktne regulovane.....

beata_k
10. júl 2022

@milu5 Po 8 dnoch si radsej zavolaj na pohotovost. To uz je vela dni. Drzim prst.

beata_k
10. júl 2022

@naturalgazda Ludia nevedia ako sa stravovat ked su v ludskej forme existencie?
Si sa nejak velmi rozohnil, nie?
PS: mäso

naturalgazda
10. júl 2022

ale čo by..........🍉 Tak je dôležité čo jeme a u detičiek detto....... využil som možnosť to tu napísať v spojení s tým kakaním............... hm?

naturalgazda
10. júl 2022

Keď sme ešte pri tom, tak najvyššie hodnotené sladidlo je "jaggery alias gur". Nezahrieva telo ani mozog. Tak kludne ktokolvek z Vás skúste. Dá sa objednať cez net. Sú to také oblázky pevné. Chuťovo pripomína med. A med u dieťatka na teraz tiež vylúčte.
TAkže dieťatku odporúčim zeleninové prívarky, napr. šošovicové, hrachové radšj nie. Ten žltý hrach je des. Odporúčam vznešené druhy strukovín ako je mung dal či pre deti a seniorov skvelý toor dal.

sazumak
10. júl 2022

@milu5 Skúšala si dávať dlhodobo probiotiká? My sme dávali Probiofix, naša mala problém, že ako sme ju odplienkovali, tak tiež zadržiavala stolicu. Po dlhodobom užívaní probiotík sa jej to upravilo.

misickaa4
10. júl 2022

@milu5 nam zabral slivkovy kompot, riedka ovsena kasa s primiesanou vlakninou, ovsene mlieko.

juliet86
10. júl 2022

@milu5 ja ti odporuc zavolat na pohotovost a poradit sa a hned rano volat pediatricke... malo to moje krstna. dali ju do narkozy a vybrali jej to...

milu5
autor
10. júl 2022

@sazumak probiotiká dávam od narodenia stále, teraz sme zmenili lebo dr.odporucila teraz tieto floraliv

tavicka1
11. feb 2023

@milu5 ahoj preslo vám to kakanie moj maly má niečo podobne chce len mastit dupkuuu lebo ho to bolelo a kakat nechce zdržiava. Preslo vám to ako a po akom čase ?
Mám mu pripomínať kakanie či čo mám hovoriť keď mastit dupkuuu hovoriiii