Dvojmesačná dcérka má problémy s bruškom

helena220
17. okt 2013

ahojte maminy.mame 2 mesacne dievcatko.uz od narodenia nas trapi brusko.najskor silno vracala co den a ped 2 tyzdnami, ked grckanie ustupilo nabehli koliky. lenze nie take jednorazovky, ale schyti ju to dva krat denne a jedno bruskobolenie trva niekedy aj cez tri hodiny:( boli sme aj na gastro, vraj nic zle, len mierny reflux. ja nejedavam ziadne nafukovacie jedla, ani tazke, mastne...davam si riadny pozor co jem.ale nic nepomaha, ani rasca, ani fenikel...nemate nejake dobre babske overene tipy co by pomohlo???lekarka nam vravi ze treba vyckat take 2 mesiace a bude ok, ale chuda dieta 8 hodin denne preplace s prestavkami, a na to sa mi nedobre pozera., nie este cakat dva mesiace,aspon nieco co by jej to zmiernilo...vdaka

denuss
17. okt 2013

ahoj, nasej Danielke pomohlo, ked sme si ju dali bruskom na brucho a hladkali chrbatik, hl. v oblasti krizov,to je akoby taka masaz bruska nepriamo, tak sa jej uvolnili vetry..priama masaz bruska jej nerobila dobre..a pravidelne pri kazdom prebalovani cvicime s nozickami, vtedy jej tiez dost plynov odide a predideme tym placu...nastastie taketo problemy trvali len 3 tyzdne,(v nedelu bude mat 2mesiace) same jej to preslo, ale s nozkami radsej cvicime aj dalej..no nie kazda kolika je sposobena vetrami, nasa mala vyslovene tento problem, lebo ako si ulavila, plac presiel..a velmi dolezite je vraj odgrgnutie, nasej to moc neslo, ale cim je vacsia, tym jej ide lepsie..nech to co najskor prejde

nikolet_89
17. okt 2013

@helena220 ahoj porad sa v lekarni bo ja som nekojila, ale malej pomahal Babycalm, Biogaja, masaze, tepla vana a rektalna rurka

3kolka
17. okt 2013

Ahoj....Nám tiež pomaha tá rurka a cvičenie,masaže....

dadushe
17. okt 2013

Moje malá strašně trpěla na bříško, někdy nepomohlo nic jiného než ta rourka, vyzkoušeli jsme všechno možný, jediné co zabralo okamžitě a napořád byly kapky Biogaia, tak doporučuju🙂

zuzi0110
17. okt 2013

Ahoj. Nemyslím si že tvoja malá má koliky. Také malé deti majú problém so spánkom a preto veľa plačú. Proste si cez deň preťažia mozog z vnímania a nevedia prepnúť na spací režim. Ak jej napodobníš maternicu a uspíš ju tak sa ukľudní. Skús ju zavinúť do ulitky, dať na bok, hojdať a hovoriť šššš..... je to podľa metódy Harvey Karpa. U nás to zaberalo na novorodenca dokonale. Návod na viazanie do ulitky nájdeš v mojom fotoblogu.

zuzi0110
17. okt 2013

@helena220 inak úplne najdokonalejšie je nosiť bábätko v šatke lebo tam je pri tebe, cíti ťa a šatka je ako maternica, ktorá ho pevne držala a ľahko zaspí 🙂

patricia07
17. okt 2013

Ahoj, no treba vždy dbať o to aby po kojení odgrgla, ak ju bolí bruško a má koliky, pomáha na to masť volá sa Pupík slúži na masírovanie bruška okolo pupka alebo je dobrá ešte Biogaja sú to kvapky. Niekedy stačí keď si dieťatko aj privinieš bruškom k sebe a ono ťa cíti.

sedem
17. okt 2013

@helena220 u nas pomohol aj vankusik naplneny ceresnovymi kostkami(kupeny v DM), da sa nahriat za par sekund v mikrovlnke a to teplo na brusku malej pomahalo (da sa nahradit aj klasickym termoforom - flasa naplnena horucou-teplou vodou), pozor, neprikladat radsej na hole telicko a ubezpecit sa, ze to nie je horuce! A ked ti mala place, nepomoze ani nosenie na rukach? - mysim vo zvislej polohe..ze ci ju nahodou este netrapi nejaky skryty reflux, ked pises, ze s tym mala problem... 😕 A place ti v konkretne presne sa opakujuce casy? Skus si odpozorovat, ci je to po jedle, pred jedlom, v rovnakom case, kolko pred tym spinkala, ako dlho bola hore...mozno na nieco prides...

pipinka4
17. okt 2013

@helena220 ahoj nam pomahal aj infacol to je na prevenciu na prdiky.pouzivame stale preventivne kazdy vecer.moze sa podavat pred kazdym jedlom.je dobry a papame aj probiotika biolacbaby tie nemusia byt v chladnicke ako biogaja.a uz len cvicenie davat na brusko a tak a vela trpezlivosti.a mozes aj pupikom pomasirovat.vela stastia

svano
17. okt 2013

@helena220 mojej dcérke pomáhalo, keď som jej príjemne teplým tymiánovým olejčekom masírovala bruško. A samozrejme cvičenie nožičkami.

ollynka
19. okt 2013

keďmalo moje miminko takéto problémy,jedla som len ovsené vločky v mliečku a bábätko spokojne spinkalo. A potom postupne zase niečo pridať do stravy aby si zvykla.

kacena1159
19. okt 2013

My sme si teda s bruškom tiež užili od narodenia :/ mali sme reflux, koliky a kvasinky a na koliky osobne mojej malej pomáhal iba espumisan a rektálna rúrka nič iné....
@helena220