Dvojročný chlapec z ničoho nič začal ťažko chodiť

rados99
31. aug 2017

ahojte, nas maly je velky betar, skakal, behal, ale pred dvoma dnami zacal krivat na jednu nohu. hovoril, ze ho boli kolienko, ale ked som mu to postlacal nebolelo ho. na druhy den som si vsimol, ze uz tazsie chodi na obe nozicky a vcera, ked som prisiel z prace a on akurat vstal, chodil uz len ked ma drzal za ruku. dnes rano, ked sme dnes isli k lekarke, uz chodil ovela lepsie, u lekarky behal, ale videl som, ze to nie je ono, zdalo sa mi, ako keby to islo od bedrovych klobv. neboli ho nic, len sem tam povedal, ze ho boli kolienko, alebo nozka. silu v nohach ma stale asi rovnaku, lebo ked ho prebalujem, alebo obliekam a on sa sali, vie ma riadne kopnut. je vesely, culy, ako predtym. lekarka mu zobrala krv, mame mu davat nurofen a v pondelok mame volat o vysledky. cital som toho viac, dufam, ze to bude len zapal bedrovych klbov. doma sme z toho na prasky, neviem si ani predstavit, aby to malo byt nieco horsie, nedajboze sa to malo zhorsovat. stretol sa niekto s niecim pobodnym? co by to mohlo byt?

kluska
31. aug 2017

ahoj, nebol maly nahodou na ockovani? lebo po MMrske sa to moze stat

katsh
31. aug 2017

@rados99 U nás sa rovnako prejavila borelióza.

svettii
31. aug 2017

No tak ako si povedal, môže to byť ozaj všeličo ale netreba zase veriť všetkému čo sa dočítaš na internete, veľa krát ťa to len zbytočne vyplaší. Treba veriť, že to bude len nejaký menší problém a hlavne sa pokúste na to nemyslieť, asi to bude ťažké ale nech z vás necíti tú nervozitu 🙂 Spravte si pekný víkend a v pondelok si zavolajte na výsledky oddýchnutý 🙂

rados99
autor
31. aug 2017

@kluska nie, ockovany nebol, resp. bol, ale davno

zabina27
31. aug 2017

@rados99 a nespadol niekde? Schody, preliezky, gauč, možno len zle stúpil pri behaní... Uvidíte, čo povie dr

mirkaaa80
31. aug 2017

@rados99 nevadí, že bol ockovany dávno. MMR je spúšťačom zápalových ochorení kĺbov. Kamarátkina dcera po mmr cca 2-3 mesiace mala bolesti nožičiek, napuchali jej kĺby na nohách aj rukách.....Nakoniec to bola artritida. Lekari ti to samozrejme nepotvrdia, musíte sami hľadať odpovede. Ak máte v rodinnej anamneze nejake autoimunitne ochorenie...Kľudne sa to mohlo spustiť. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

janinah
31. aug 2017

@mirkaaa80 nestrašte už s tým očkovaním,čo nie je potvrdené odbornou štúdiou je na úrovni JPP jedn apani povedala.....
odbery urobené,treba počkať na výsledky,môj synovec pri zápale bedr. klbu sa ani nepostavil na nôžku.....
diagnostika laikov podľa netu je najhoršie,čo môže vystrašený rodič robiť,to ale musí každý pochopiť sám,alebo aj nepochopiť....
každdopádne želám malému veľa zdravia...

martinka13
31. aug 2017

Bože už nestrašte tým očkovaním! My všetci sme boli očkovaní, a ajhľa zázrakom sme prežili. Možno len rastie. Treba počkať na výsledky. Inak aj ja by som bola na prášky..... úplne chápem a verím, že to bude len nejaká banalita😉

demetria
31. aug 2017

Bolest bedroveho klbu sa prenasa do kolienka. Takze ho skutocne moze boliet bedro. A moze to byt hocico, od banalneho udretia, o ktorom ani nemusite vediet, az po tazsie diagnozy. Synovec takto 3 dni nechodil po banalnom pade, o ktorom rodicia ani netusili, len stari rodicia si spomenuli, ze sa potkol v zahrade.
Negoogli, len sa vyplasis. Pockaj na vysledky a dalsi priebeh, ktory ukaze co a ako.
Skore uzdravenie prajem🙂.

rados99
autor
1. sep 2017

Dakujem za podporu. Vcera to uz bolo skoro opat v normale aj dnes rano skakal a behal, ako predtym, ale pred obednajsim spankom sa to opat zhorsilo a ked vstal, opat to bolo zle....bojime sa. Uvidime, ako to pojde dalej.

ankare
1. sep 2017

@rados99 silno na Vás myslíme! Dajte vedieť, ze sa mu stav zlepsil!!!

kubobubo
1. sep 2017

@rados99 mojmu sa to tiez stalo ked mal asi rok a pol. Chvilu nechodil, mal vtedy aj soplik a zliezlo mu to aj na klbiky, za par dni to preslo. Liecili sme to nurofenom rano a vecer. Drzim palce.

anett98
1. sep 2017

Sestrin syn to mal tiez, presne priznaky ako popisujes, a aj v takom veku. Boli aj na pohotovosti, lebo odmietal chodit. Dr. to vyhodnotila ako nejaku virozu, preslo to za 2-3 dni. Bude to ok, uvidis 😉.

anett98
1. sep 2017

A tiez bol odporuceny nurofen...

hipuska
1. sep 2017

@rados99 u nás sa takto prejavoval zápal bedrového kĺbu. Tiež sme liečili nurofenom ale náš poslali na sono a rengen a malý tam mal aj tekutinu

mirkaaa80
1. sep 2017

@janinah nikdy sa to nepotvrdí studiou, pretože sú financované farmaceutickými firmami...Nikoho nestrasim, len píšem jednu z možností- ktorú jej doktori určite nepovedia.

erickatt
1. sep 2017

@rados99 možno len rýchlo rastie

veve16
1. sep 2017

ahoj, aj môj malý mal toto isté na jar. Vtedy mal 2 roky aj tri mesiace, začal krívať na jednu nohu, ale jeden deň mal aj teplotu a pocikal sa mi cez deň aj v noci. Boli sme u lekárky, zobrala mu krv aj moč, V krvi mal zápalové hodnoty a moč bol v poriadku. Poslala nás k ortopédovi a ten nám povedal, že z ortopedického hľadiska je všetko v poriadku (aj keď videl, že kríva) a že máme prísť o 4 dni na kontrolu a keď sa to nezlepší pošle nás do nemocnice. Ale chvala Bohu mu to prešlo a na kontrole skonštatoval, že išlo o nejaký zápal v tele, ktorý sa mohol prejaviť takýmto krívaním. Takže celé to krívanie trvalo asi 5 dní a ako to prišlo, tak aj odišlo.

andrejta
1. sep 2017

@rados99 poslali vas aj na ortopediu?

ivuska6
1. sep 2017

@martinka13 naše deti sú inými sračkami očkované ako mi sme boli nie sú to tie isté vakcíny v týchto je viac humusu ako v našich bolo .všetko je len o pokusoch na nás v dnešnej dobe ako aj s liekmi stále niečo nové a skúšané na ľuďoch

aristka
1. sep 2017

@kluska
@mirkaaa80 prosim vas ,vy tu prestante trepat tie vase prevenarom natlacene av kraviny.

pomarancu
1. sep 2017

Moja dcera tym tiez presla. Vacsinou sa to stava (nahromadi tekutina) po prechodenom zapale V tele (moze byt aj po antibiotikach). Tekutina tlaci na nervove ukoncenia,Preto deti maju silu V nohach,ale nechcu chodit,kedze im V stoji tlaci tekutina na nervy a vyvolava bolest.
Staci nurofen a malo by prejst..dcera 3r V je den den len po stvornozky,na dalsi po nurofene akoby nic nemala..
Dufam,ze to bude aj vas pripad

rados99
autor
1. sep 2017

Dakujeme za podporu, maly je velky na svoj vek, chlapisko a aj rozprava jak filozof, mozno rychlo rastie. Ale vsetky priznaky co popisujete sedia na zapal klbikov. Dnes vecer uz opat lepsie 🙂. Uvidime v pondelok, ske budu vysledky.

liv1
1. sep 2017

@katsh tiez ma napadla borelioza. A to nemusi byt stipnutie len kliestom ale aj komarom...

rados99
autor
1. sep 2017

@liv1 maju robit rozbor aj na boreliozu, ale kliest ho neuhryzol, kupem ho kazdy den, isto by sm si vsimol

andrejta
1. sep 2017

@rados99 nech ho poslu na ortopediu, aj moj syn toto mal pred polrokom. Urobili rtg, usg. Zistili volnu tekutinu v klbe a uzival zvysene davky Ibalginu 10 dni, so setriacim rezimom. Na kobtrole uz to bolo nastastie prec. Ale vyplasili ma riadne, ked som sa opytala co najhorsie ro moze byt

rados99
autor
1. sep 2017

@andrejta uvidime v pondelok, je to uz lepsie, ale ked som videl ako chudacik nemohol chodit a chodil po styroch, pukalo mi srdce 😢

andrejta
1. sep 2017

@rados99 aj u nas sa to na chvilu polepsilo a potom sa zobudil a nechcel vobec chodit, co ho to tak bolelo. Drzim palce, nech je to len reakcia na nejaku virozu

liv1
1. sep 2017

@rados99 pisem ze aj komar. Mna ustipol komar nemala som kliesta a mam ju :-/. Bohuzial.. Ale ozaj to u vas nemusi byt nic take 😉

macik166
1. sep 2017

@rados99 tak potom napíšte čo a ako..dufam, že všetko dobre dopadne