Dvojtýždňový novorodenec má sopeľ

mamka176
17. dec 2021

Ahojte maminky! Mám doma 2 týždňovú princeznú a nie som si ista či je okej že má soplíky. Pediatrička síce povedala, že je to normálne bud z mlieka alebo sa len dýchacie cesty prispôsobujú okolitému svetu. Kazdopadne pri synovi si to nepamätám tak som mierne neistá. Soplíky jej nevytekaju ani nič podobne, len väčšinou tak raz za deň počujem že sa jej ťažšie dýcha, obvykle v noci, tak jej odsajem jeden soplik. Iné príznaky nemá, resp bežne babetkovske ako cikutka a kychanie najmä keď ju vyzlečiem. Mate niektorá skúsenosť? Vopred ďakujem 🙂

marianna_peskova
17. dec 2021

To, čo povedala doktorka, je pravda. A treba tie soplíky len odsávať.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
17. dec 2021

@mamula20 po sopliku by bolo aj bez smradu z cibule.ktora nemá nijaký význam.jedine mierny na kašeľ ako cibuľový sirup.co by som tiež u malých detí neskúšala kvôli možnej alergii...a dieťatka má aj očká a tým cibuľa robí problém.takze toto ozaj nie...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
17. dec 2021

@mamula20 som očná operačná sestra.predtym roky ORL sestra a cibuľu by som neradila

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
17. dec 2021

@mamula20 však ok.lenze to tu číta kopa žien.tak som považovala za vhodné napísať iný názor..a tiež som už blízko k dôchodku ak o to ide...a samozrejme kvapky existujú aj pre novorodenca.ale odsávanie soplov je základ

nelca0510
17. dec 2021

@mamka176 aj moje dieťa malo, bolo to také "čistenie po pôrode". Odsavali sme podľa inštrukcií lekárky a vsetko ok.