Epilepsia u detí

anyjelyk
28. sep 2012

Ahojte, hľadám maminky čo majú deti s podobným problémom ako má môj drobček. Mala som úplne zdravého chlapca. Najhoršie čo mu bolo bol slabý zápal priedušiek. Potom pred rokom a pol (07.05.2011) dostal svoj prvý záchvat pri ktorom zmeravel a odpadol. Zobrali nás na pozorovanie do nemocnice. Tam sa mu to zopakovalo s takou intenzitou že skončil na JISke. Pustili nás po týždni so záverom že je to epilepsia a nasadili convulex. Od prvého záchvatu má však ďalšie aj napriek liekom. Každý deň odvtedy má v priemere 20-30 záchvatov. KAŽDÝ JEDEN DEŇ UŽ ROK A POL!!!! Bol 2x na hospitalizácii na neurológii na Kramároch - bez výsledku. Teraz v auguste mu vymenili zase lieky a prepustili so záverom že bol niekoľko dní bez záchvatu a lieky zabrali.(bol tam 7dní,sama som ho 1.deň doviezla a 7.deň odviezla. na návštevu som tam bola okrem toho 3x - vždy keď som prišla mal do pol hodiny minimálne 3záchvaty!!Doktorom aj sestričkám tam som to samozrejme povedala). Za ten rok a pol má už piate lieky - mal Convulex, Topamax, Keppru, Orfiril long a teraz nám nasadili Plexxo. Ani jeden liek nič so záchvatmi nespravil. Mení sa iba charakter záchvatu. Pri Convulexe akoby zamrzol, pri Topamaxe mu vystrelili ruky do hora a vyvrátili sa oči, pri Keppre sa triasol a vydával hrdelný zvuk, orfiril sa mi nezdá že by niečo spravil a Plexxo máme zatiaľ pridané iba 2dni. Väčšinou ide našťastie iba o "malé" 1-2sek. záchvaty. "Veľké" (5-60sek.) však máva tiež. Tie sú tak 6x do týždňa. Pri nich mu musím podať rektálne Diazepam a záchvat hneď prejde (podávam mu ho až keď záchvat trvá viac ako pol minúty + čas kým rýchlo rozbalím diazepam a podarí sa mi ho podať). Nemôže ísť do škôlky, ani ja do roboty. Bojím sa s ním chodiť na ihriská lebo musím byť stále pri ňom aby odniekiaľ nespadol a tam ho nedokážem ustrážiť. Bojím sa s ním ísť aj do potravín aby tam náhodou nedostal záchvat a ja mu nebudem mať ako dať do zadočku diazepam.. Mám ho na očiach nepretržite 18hodín denne (keď spí našťastie záchvaty nemá).. Ani neviem čo vlastne od tejto diskusie očakávam. Som len zúfalá, potrebujem podporu, rady čo ďalej, prípadne si vymieňať skúsenosti..

katusinka
14. jan 2018

Moj syn ma epilepsiu ale ma velmi malo záchvaty.... Ma to s toho ze ma poškodenú ľavú stranu mozgu.... Diazepan ja musim davat ako tabletky pri horúčke lebo aj s toho mi moze dostat záchvat a do zadočku pri záchvate.... Som citala aj doktorka vravela ze dakedy pomoze operácia hlavičky co podla mna nebezpecne... Ale deti mozu s toho aj vyrásť si myslím

katkamiki
14. jan 2018

@katusinka Moja dcera mava tak cca 2x za tyzden ale take 10 sek, max 15. Uvidime co nam.predpisu ale podla sona ma.mozog ok aj ked tam nieje vsetko vidiet.

katusinka
14. jan 2018

@katkamiki moj máva raz dva krat do roka.... My mame convulex dvakrat denne... Ale pri záchvatch byva diazepan rektalny... My sme boli v bb na magnetickej a tam zistili ze ma poškodenú ľavú stranu mozgu cize dozivotne

katkamiki
14. jan 2018

@katusinka Takze este nasa moze mat vselico 😏 dakujem pekne a drzim vam palce.

katusinka
14. jan 2018

@katkamiki moze mat ale my to mame s pôrodu lebo mal zapal ako novorodeniatko.... Najlepsie je ist na magnetickú... Dakujem vam tiez

gabrielkaa
14. jan 2018

@katkamiki neboli sme koli tomu v nemocnici, iba keď malej robili magnetickú rezonanciu. Jej každé EEG vyšlo zle, tak neboli nutne ďalšie vyšetrenia. Ale keď nemáš istotu, nahraj to trebárs aj na mobil a ukáž to lekárom .

katkamiki
15. jan 2018

@gabrielkaa Dakujem pekne. 😉

denisocka
22. jan 2018

ahojte, jak vam decka zvladaju školu ? Náš je teraz prvačik , v škole je pomalý ,často ráno nechce ani do školy , začina mať problemy s cikanim - stale ma pocit,že mu treba cikať . Podla psychologičky ma udajne dyspraxiu, dysfaziu , poruchu senz.integracie , hypersenzibilitu na zaklade čoho bude mať od pol roka uz IVP . Ideme to teraz riešiť cez klin.logopedku,lebo rozpráva pekne a vela vela , ma akurat problem s pismenom L . Nema problemy s čitanim , skor s nejakou suchovou analyzou , čita pekne,ale ked ma pisať , tak vynechava pismena, nepočuje stred slova , nevie vyhláskovať slovo a napisať ho cele správne a často nejak nerozumie slovnej inštrukcii,treba mu to polopatisticky , najlepsie v obrazkoch , vysvetliť . Doma je často podrazdeny, autis.crty k tomu , už fakt neviem , čo za tým všetkým je a či je to všetko spôsobene iba tou nočnou BECT epi , alebo ta sa nam pridružila k niečomu inemu . Tiež tuho zvažujem kontrolu u neurologa, hoc mame ist až cez velke prazdniny , mam dojem, že ten Ospolot nezabera , dnes v noci sa zas budil zo sna a ked som k nemu došla, tak mu bud mykalo rukou a to ho prebudilo ,alebo ked som ho pohladila po lici,tak hned reagoval,akoby ten spanok bol uplne plytky a do toho ho mykalo,ked sa chcel pošuchať po líčku,kde som sa ho dotkla . Najradšej by som šla do KE na dets.neur.oddelenie, aby mu tam pod dohladom spravili spankove eeg,len neviem, či to pytať neurologa, alebo sa tam nejak sama ohlasiť k primarovi :/

denisocka
22. jan 2018
https://www.youtube.com/watch?v=NrZymlKyBh8

takto to máme my , viac menej ten efekt Ospolotu nieje výrazný , maleho to v noci stale prebudí . Niekedy spí dobre, niekedy ho to budí , pri teplote ho myká ovela viac

katkamiki
4. mar 2018

Dievcata prosim vas, mala ste niektora keppra sirup? Moja dcerka ma 10 mes a mesiac sme bojovali s kepprou a vobec nezaberala, teraz od vcera sme presli na depakine sirup ale keppru stale mame, po 5 dnoch ju mame znizovat az uplne vylucit a depakine postupne navysovat a dnes zase dostala zachvat. Ona sa cca 20 sek diva do blba, a zacne modrat uplne. Ja uz som z toho uplne znicena. Som myslela ze ak ma teraz 2 lieky tak nema sancu to dostat 😢

koriblik
4. mar 2018

@katkamiki ono kym vam zaberu tie druhe lieky moze chvilu trvat.

katkamiki
4. mar 2018

Ale ked ma aj tie prve a do toho zatial len 1ml toho noveho, aj tak to tie prve nepotiahnu? som myslela, ze ked ma dvoje lieky tak bude uplne chranena 😢
@koriblik

koriblik
4. mar 2018

@katkamiki nemusi byt. Niekomu nezaberaju lieky tak skusaju aj dlhsie rozne ine ☹ nam nastastie zabrali hned, mame convulex. Mali sme chvilu aj kepru ale tu uz nedavame...drzim palce nech vam to prejde cim skor

katkamiki
4. mar 2018

@koriblik Dakujem pekne, ved citam stale ze prave ten convulex pomaha dost a stale nam ho nechce dat 😏

koriblik
4. mar 2018

@katkamiki no asi zalezi od lekarky...

susanne6
4. mar 2018

@denisocka ahoj, my sme boli teraz cez jarne prázdniny na 24hod. eeg a predtým v lete na spankové eeg. Doteraz synovi vždy robili len bežné eeg a to bolo ok. Moj malý má iba febrilné krče pri teplote od cca 1 roka. Teraz má 6. Ale ide o to, že na eeg na neurologiu sa len tak nedostaneš. Mňa tam akosi natlačila detská lekárka, lebo ked som si volala sama, tak povedali, že sa nedá, že maju vela, že nie sme ich obdvod (sme 100 km od KE) a mám pocit že deckárka trochu preháňala, aby nás tam dostala, lebo ani náš neurolog to nevybavoval, povedal,že ak ešte raz dostane krče, tak potom. No a obvodná volala dr. Lazarovej, tam sme boli na jednom ambulantnom vyšetreni a tak nas objednali na 3 dni na neur. oddelenie v KE na spankove eeg a teraz na 24 hodinove eeg - vraj pre istotu. Tak uvidíme, výsledky prídu poštou.

jabuducanevesta
3. jún 2018

mojmu synovi convulex, keppra ani depakine nezaberalo, tak sme boli v n emocnici a nasadili nam lamotrigin, ktory pomohol, uz dva roky je bez epi zachvatov

lmml
3. jún 2018

Ženy v niektorých prípadoch sa to dá operovať.. neváhajte a konzultujte tomz lekárom!! Mne toto povedať keď som bola dieťa neváham ani chvíľku.. v ČR sú na to odborníci. Zbytočne takto dopovať deti liekmi a veriť tomu že "však z toho vyrastie"..

lmml
3. jún 2018

Ja čakám kým mi podrastu deti a idem to riešiť.. nikto z vás nevie ako sa cíti to dieťa keď ma záchvat.. a verte mi.. nie je to sranda..

bluebell0412
23. okt 2018

Ahojte skusim sa opýtať aj keď vidím že dlhšie tu nikto nebol. Nemá niekto skúsenost s hospitalizáciou na detskej neurológii na Kramaroch?

nikuska29
2. jan 2019

@bluebell0412 Ahoj , my sme boli hospitalizovany dvakrát a to koncom aprila a potom v auguste. Prvy krat nam pani doktorka povedala ze mal afektovy zachvat no po tyzdni sme sa vratili naklko bol v neustálych epi záchvatoch.. nastastie sme natrafili na inu lekarku a ta bola skvela. hned nam povedala co sa deje a nastavila liecbu.. Co sa tyka augustového hospitalizovania tak sme boli objednany na magneticku rezonanciu. vsetko by bolo ok az na to ze chceli malému robit spankove eeg o 12 30 ked on rano doma vstal o 8 30 tak som dostala vynadane ze si ho neviem uspat. mal 3 roky a naozaj nezaspava az tak jednoducho..ale tak co uz.. inak nemozem povedat ze tam bolo zle.. trosku ma zaskocilo ze nemaju zvonceky na izbe a treba kricat ked sa nieco deje ale personal az na niekolko jednotlivcov bol velmi ustretovy a mily.. dokonca predychali aj behanie toho môjho po chodbe... :D

monulienka866
31. aug 2019

Maminky je tu niektorá z vás čo má dieťa tak vo veku 14 rokov a ma epilepsiu? Potrebujem sa poradiť dakujem

rubina123
11. feb 2020

@anyjelyk dobrý večer, mala by som otázočku môže brať môj vnúčik 17 mesačný na epilepsiu convulex aj kepra naraz? Vdaka pekne za odpoveď

tobilasko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martula_sen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beika333
17. nov 2020

@sakura77 prosim Vas vy ste boli na predlzenej rodicovskej a dieta mohlo chodit na pol dna do skolky?

sakura77
1. dec 2020

@beika333 áno,bola som s ňou do 6tich rokov ,chodila na pol dňa

schumianca
1. dec 2020

Dobry, chcem sa spytať, či maval niekto myoklonie take, že dieťatko to v kuse budilo zo spanku?

monca0021
12. feb 2021

@schumianca ahoj prosim ta mam podobnu skusenost ako ste na tom? mozes mi nechat ss?

var001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz