Fajčenie pri deťoch

fanta887
18. okt 2015

Dcera ma 5 rokov a chodi k otcovi,ktory s partnerkou fajčia v byte...stale chodi domov napachnuta a jej samotnej to prekaža,pretože doma sa nafajči,,Podla mna to neni v poriadku,ale rada by som počula aj iny nazor..Dakujem..

cica869
19. okt 2015

@mircalla ja som tiez byvala fajciarka a tiez sa mi nepaci fajcenie pri malych detoch...ak by som fajcila tak urcite mimo detoch

zuzka276
19. okt 2015

@mircalla ani nevieš ako si ma potešila, že nie som sama komu sa vo vrecku nožík otvára, tiež som veľmi alergická na fajčiarov, hlavne na tých bezohľadných, ak si chce niekto ničiť zdravie nech si ho ničí ale nech tým neobťažuje svoje okolie
@fanta887 je to maximálne bezohľadné, určite s tým niečo sprav
Keď som bola tehotná, môj svokor si kľudne pri mne zapálil, neznášala som to, neznášala som to keď som nebola tehotná a maximálne ma to vytáčalo keď som bola, snažila som sa tomu vždy vyhnúť. Už teraz viem, že naše deti k svokrovcom na prázdniny samé nepustím, pôjdu ale jedine s nami, aby som to mala pod dohľadom, pretože ak mu nerobí problém zapáliť si pri tehotnej tak mu nebude robiť problém zapáliť si pri dieťati.

mircalla
19. okt 2015

@zuzka276 jan naprikad ked idem v praci vytahom, a nastupia ludia. co si boli dole zapalit (fajci sa len vonku pred budovou), taki cerstvo nasmardnuti....uz ma napne v tom vytahu...a to ani nefajcia, len je to z nich citit...

zuzka276
19. okt 2015

@mircalla ja "zbožňujem" keď si svokra zapáli a potom prejde okolo mňa alebo mi ide niečo povedať tak tiež mi je z toho zle, ale naučila som sa, že ak vidím fajčiara a ide okolo mňa tak nedýcham, takže málokedy sa stane že sa nadýchnem toho smradu, a ak sa stane tak nahlas zanadávam že čo za idiota to fajčí, aký sú len ľudia sprostý
Ja aj tak nikdy tých fajčiarov nepochopím, tak zbytočne minuté peniaze a ešte k tomu sú zvráskavený a smrdia a je jedno koľko voňavky na seba vylejú. Najlepšie je, ak mi niekto povie, že si nemôže kúpiť doplnok do bytu za 10 eur lebo je to veľa, ale to že minie denne krabičku cigariet za 3 eurá to je v poriadku. Berú to ako vodu a jedlo ☹

mircalla
19. okt 2015

@zuzka276 Oni sa uz sami asi necitia

lilitela
19. okt 2015

@zuzka276 Presne toto riesim aj ja. A niekto nepochopi, ze sa to neda vyriesit inak ako striktnym vyhybanim sa rodine , ci uz mojej alebo partnerovej. A velmi ma to aj mrzi, lebo si hovorim, ze boze, ved ja oberam dieta o prarodicov... proste ja to svedomie mam, na rozdiel od nich. Kolkokrat som si povedala, ze je to mozne, ze radsej daju prednost cigarete ako pobytu s vlastnou vnuckou? Ale silny fajciar, teda taky, co fajci jednu od druhej, cize aj 2 krabicky denne, taky si vlastne uz ani nemoze pomoct. Musi! Moji rodicia fajcili detto a mama neprestala ani po rozvode, ked nas mala na krku sama, a horko-tazko uzivila - tiez si musela kupit radsej krabicku cigariet, ako nieco potrebnejsie. A ja sa hnevam sama na seba, ze jej to neviem odpustit, ze som ako tinedzerka chodila do skoly s polorozpadnutymi topankami (alebo podobne) - pritom stacilo mesiac nefajcit a bolo by na ne.

lilitela
19. okt 2015

Proste fajcenie nemusi mat iba jedno negativum - to zdravotne.

fanta887
autor
19. okt 2015

@michi200 A čo podla teba mam spravit? ked to poviem otcovi dietata,tak sa len zasmeje a nič nebude riešit ..ba ani bavit sa so mnou nebude..

michi200
19. okt 2015

@fanta887 ja ťa chápem, máš to ťažké... môj manžel nefajčil, ale začal minulý rok fajčiť elektronické cigarety. skoro ma porazilo, lebo ja cigarety nenávidím, aj tie elektronické. fajčieva iba von, dnu by sa neodvážil. a vonka mu tiež nedovolím vedľa našej 1,5 r dcéry. musí byť od nej riadne ďaleko, aby mohol fajčiť, aj ked len elektronickú cigaretu, ktoré nesmrdia.
čo máš robiť ? no ja na tvojom mieste by som dcéru (ktorej to samej vadí) nepúšťala k takémuto otcovi na náštevu. asi otcovi treba dať rázne najavo, že si to obidve neprajete. určite musíš byť razantnejšia...
ja neviem, nie som žiadna zlá striga, ale nesmierne ma vytáča, keď niekto pri deťoch fajčí, veľmi im to škodí...

fanta887
autor
19. okt 2015

@michi200 To si nemôžem dovolit,zavola na mna policajtov,pretoze ma pravo na dceru podla sudu.. my sa sudime už cely rok..a už je to vsetko velmi vycerpavajuce..

mircalla
19. okt 2015

@fanta887 ja by som to spomenula pediatricke....minimalne...nech to zdokumentuje, pripade vypytaj nazor od nej
chapem, ze s takym typkom ani jeho frajerkou nepohnes...tazka arogancia

jana_eyre
19. okt 2015

@fanta887 a keby si skusila vysvetlit dcerke, ake je to pre nu skodlive - nech sa aspon na chvilu od nich vzdiali do inej miestnosti, ked si zapalia.. mozno by to uz pochopila?

fanta887
autor
19. okt 2015

@jana_eyre To môžem skusit..dakujem

michi200
20. okt 2015

@fanta887 no to musí byť naozaj vyčerpávajúce.každopádne sa nevzdávaj a skús na neho niečo vymyslieť, ty ho poznáš viac, čo na neho zaberie... neviem si predstaviť, že by bol ten tvoj muž naozaj až taký zlý a chcel by škodiť vlastnej dcére... a nemôže, v čase keď je tvoja dcéra u neho na návšteve fajčiť von na balkóne aj s tou priateľkou ? alebo pred domom ? každopádne držím palce a nedaj sa 🙂

michi200
20. okt 2015

@jana_eyre no to neviem či jej pomôže, keď celý byt je nafajčený...

duun
21. okt 2015

.. inak, minule som sa dobre schuti zasmiala. Známemu som tiež "čistila" žalúdok, že či mu šibe, fajčiť s kočíkom. Že keď chce impotentný umrieť smrťou v hrozných bolestiach a bezmocnosti, tak nech to robí tak, aby nezabíjal svoje dieťa a nech si kúpi elektronickú cigaretu. Odpoveď: "Som to pozeral, vieš, čo je v tom za svinstvo? to JA fajčiť NEBUDEM!" OOch tá krátkozrakosť, ako keby v tých "normálnych" bolo úplne iné, zdravšie svinstvo 😀 😎

duun
21. okt 2015

A len na okraj. Kamarát je lekár. Ako stážista absolvoval prax v onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave. Stačil týždeň medzi bezmocne umierajúcimi (pľucne najmä fajčiari), čo počítali každý deň ako zázrak (ale aj tak niektorí stáli so šľukom, kde a kedy vládali) a prestal fajčiť natrvalo a naraz. Mne to stačilo, po jednej návšteve za ním, aby som nikdy nezačala. Hoci, ak s tým nezačnete do vysokej školy, tak je vraj šanca už veľmi nepravdepodobná.

fanta887
autor
22. okt 2015

@duun Inak to že ma niekto rakovinu pluc neznamena ,že je fajčiar...ja som poznala dvoch čo zomreli na tuto rakovinu a nikdy v živote nefajčili a ani nevyrastali pri fajčiaroch..

fofko055
22. sep 2016

@fanta887 Nie je to správne, že obaja fajčia pri dcérke, hlavne kvoli nej ale aj kvoli sebe. Keđ som bol malý aj moji rodičia fajčili ale vždy na balkone

googlinqa
22. nov 2018

Fajčiari a za nimi psíčkari sú najbezohladnejsi ľudia česť výnimkám. A myslím to úplne vážne. Ja by som nemohla žiť s partnerom fajčiarom. Mám dosť háklivé priedušky aj alergiu a keď cítim dym až ma dusi.

katrinka8
23. nov 2018

@duun
@fanta887 - ja "poznám" jedného človeka, ktorý robil takmer celý život dj-a, bol výborný, naozaj legenda. Umrel v marci tohto roku na rakovinu pľúc. Tiež nikdy nefajčil, posledné cca 2 roky život, keď sa liečil, musel prestať robiť svoju prácu, ktorú miloval preto, že to bolo v takom prostredí. Ostala po ňom mladá žena a 2 malé deti 😢

duun
24. nov 2018

@fanta887 jasné.. a aj chudí ľudia môžu trpieť cukrovkou 2. typu. ALE je oveľa pravdepodobnejšie, že sa obézny dopracuje k cukrovke a tiež je oveľa pravdepodobnejšie, že fajčiar bude mať rôzne problémy od vysokého krvného tlaku cez obštrukciu pľúc, astmu až po rakovinu. Štatistika má výnimky, ale vsadila by si na to? To je ako prebiehať pešo počas dopravnej špičky cez diaľnicu :( niekto bude mať šťastie a prežije, väčšina ale..

mareri
12. dec 2018

neviem prečo to ludia robia. Potom a divia, že deti začnu v 13 rokoch fajčit. Ved to vidia v rodine a oni to chce tiež. Ked už, tak sa niekam schovajte.

duun
12. dec 2018

@mareri Ked už, tak sa niekam schovajte. .. to tiež nič nerieši. Iba naučí deti, že ak robíš niečo zlé, blbé, choré, neprípustné, tak stačí klamať a schovať sa. Deti nie su hlúpe = aj oni ti budú v puberte klamať, lebo "veď aj rodičia to robia". Teda ak fajčíte, nefajčite pri deťoch, lebo im vážne ubližujete, ALE zmierte sa s tým, že ak budú fajčiť deti, tak im NEMÁTE žiadne právo vôbec nič vyčítať.