Fľak na tvári u dvojmesačného bábätka

ipetka
15. feb 2018

Dobry den zienky, zajtra ideme k lekarovi (pokial by sa to zhorsilo tak aj dnes na pohotovost) ale chcem vas poprosit o radu mozno skusenost s takymto flakom na tvaricke. Vcera cez den bol fliacik malinky no dnes uz to bolo take ako na fotke. Volala som s koznym zatial mam davat locoid a zajtra prist, ale neviem z coho toto moze byt. Maly nieje kojeny, ma nutrilon HA cize alergiu vylucujem, periem iba v detskom prasku, vecicky vsetky zehlim. Mate niektora skusenosti s niecim takym? Pred mesiacom sme boli u kozneho zo seboroickou dermatitidou a ked sa to konecne ukludnilo tak sa mu vyhodilo toto. Dakujem za akykolvek postreh ci skusenost

janickacrazy
15. feb 2018

@ipetka Ak má alergiu na mlieko, tak tu HA mlieko nepomože, to je len prevencia pre deti, ktoré majú napr. rodičov alergikov. Aj HA mlieko obsahuje mliečnu bielkovinu, síce naštiepenú, ale obsahuje, takže treba dať urobiť testy na alergiu, prípadne skúsiť špeci mlieko Neocate. 2-mesačný predpokladám, že okrem mlieka nič nepapá alebo mal nejaký čajík alebo niečo také?

ipetka
autor
15. feb 2018

@janickacrazy maly dostal to mlieko lebo aj s muzom sme obaja alergici tak mu to predpisuje lekar ako taku prevenciu.Okrem mliecka mu nedavam nic praveze ani caj nic..Preto nerozumiem z coho sa mu to urobilo lebo aj prasok pouzivam cisto detsky a 2x placham aby nic neostavalo,zehlim kazdy druhy vecer snazim sa predchadzam tymto veciam a aj tak sa mu to urobilo...

ludinka
15. feb 2018

@ipetka na ceskom modrom koniku je skupina,,poradna pro atopicky ekzem,, skus dat foto tam, mozno bude treba vymenit nutrilon HA za nutrilon AC. Zatial mu skus nato dat sudokrem, alebo zinkovu mast z lekarne.

ipetka
autor
16. feb 2018

Dakujem dievcata, ale sme uz hospitalizovaní na Kramaroch..malemu vyletela horucka na 39,7 a uz ma infuzku a cipky ktorymi to zrazaju dole..Dakujem aj tak za rady..nakoniec sme ale museli aj tak ist na pohotovost a asi aj vdaka bohu zato..neviem si predstavit riesit na striedavku 39,8 a 40,2 ‘C...

saty.predaj
16. feb 2018

@ipetka skore uzdravenie ❤

prevenar
17. feb 2018

@ipetka zrejme zacinajuci atopicky ekzem. lekari ti na 100% nijako nepomozu. zmen to UM na nejaku rastlinnu variantu a malo by to zmiznut. neviem ci je na SK dostat veganske mlieko pre kojencov. pricin AE je niekolko ..zvacsa strava, tak isto ockovanie moze napomahat k takymto stavom , genetika hra tiez velku ulohu ..v kazdom pripade zmenou stravy mas velku sancu pomoct ci cely problem uplne odstranit.

lenka15101510
21. feb 2018

@ipetka ak zacina atopicka dermatitida tak treba hned nasadit topic krem na tvar a telo od znacky KAMEDIS, je uplne cisty bez parabenov, steroidov, farbiv a parfumacie. vhodny uz od narodenia. cena nech ta neodradi, my ho mame uz viac ako dva mesiace a stale je takmer plna tuba 🙂

ipetka
autor
21. feb 2018

@prevenar dakujem za radu ale s mliekom som spokojna a kedze obaja synovia maju po nas geneticku predispoziciu na tieto kozne problemy tak viem ze to nieje len o strave (trpim nato cca 25 rokov) a
@lenka15101510 skusim masticku aj ked pri starsom synovy som skusila snad vsetko aj tak zabera vsetko na chvilku..

Mladsi syn mal na zaklade vysetreni a roznych testov v tele zapal ktory sa prejavil tymto flakom na tvari a bohuzial/chvalabohu dostal ATB v ranci pobytu v nemocnici.

Dakujem vam za rady - vazim si to 🙂

prevenar
21. feb 2018

@ipetka mozu mat predispoziciu na citlivost na stravu. ak zmenis stravu, zmeni sa aj stav bez ohladu na predispoziciu. ak nedodas do tela alergizujucu potravinu , alergicka reakcia sa nedostavy, napriek predispozici ..nema ju co vyvolat.

no trpis, ale nemusela by si.

katrin21
21. feb 2018

@ipetka beba HA nie je bezlaktozova.... skus mu daj spravit testy na laktozu, alebo mu nasad bezlaktozovu Bebu..... BEBA HA nie je bezlaktozova, ona je len trochu upravena...