Gastroezofagálny reflux u detí nad 3 roky. Recepty?

saskarisko
26. feb 2011

Ahojte,
synovi zistili reflux, a nasadili mu GER dietu. Viem, co moze a nemoze jest.
Tak, ak mate niektora u deti diagnostikovany reflux, a mate nejake recepty, tak vas prosim o ich zverejnenie. dakujem

katecameron
10. mar 2011

ja dnes polievku kuracie krídelko som hodila vo vodicky potom zelenin ku a namiesto cestovín za hrst ryze samozrejme sol kusok papriky stipka vegety a upecene kuriatko ryza kompot ceresnovy na veceru asi puding spravím

saskarisko
autor
11. mar 2011

ahojte,
@alami - ano, chodi do skolky. a citam jedalny listok, a ked mi tam nieco nesedi, tak prinesiem do skolky. v skolke maju aj papiere od lekara. Risko chodi do skolky rad, aj ked ma obdobie, ze chce byt doma s maminkou, ale fakt sa mu tam paci. ale ja sa ani necudujem, lebo ma prijemne p. ucitelky, aj tie ostatne pani su tam super, program im robia vyborny, a kamaratov tam ma tiez (aj ked nie vela, ked bol tak dlho prec. ale predsa len ma).

a robila som to Hamburske bravcove stehno, a okrem sunky mi to pripada ako klasicka svieckova. akurat bez octu resp. citronu na konci
Bravcove maso (ja som dala panenku, lebo som to potrebovala mat rychlo hotove) som prespikovala sunkou. cibulku som "orestovala" na vode, pridala masko aby pustilo stavu, zaliala vodou a dusila. pocas varenia som pridala nakrajany kalerab, mrkvu a zeler. ked bolo masko makke tak som ho vytiahla, zeleninu rozmixovala, pridala nizkotucnu smotanu, a prevarila. po odstaveni som tam dala trosku masla. k tomu som urobila ten rozkovy knedlik (dakujem @alami), a bolo.

Zeleninova polievka - brokolica, mrkva, zemiak.
Zeleninu som nakrajala na kusky, klasika uvarila, dochutila troskou bujonu a petrzlenovou vnatou. vsetko som rozmixovala, a v tom rozmixovanom som uvarila rajbanicku (takze ju este pekne zahustilo). a po uvareni som pridala trosku masla.

alami
15. mar 2011

ja som dnes piekla pstruhy - na papieri na pečenie, takže na sucho, ku koncu som dala kúsok masielka na vrch

polievka - zemiaky, mrkva, mrazený hrášok, ochutiť, povariť, +light syrokrém a zmixovať

katecameron
19. mar 2011

baby dovolíte detom aj male prehresky alebo dietu drzite uplne naprísno moje uz zacínaju mat abstaky hlavne dcera ze chce cokoladu zatial sa snazím dodrziavat dietu mozno raz do tyzdna zjedli aj to co nemali ale citrusy vobec nejeme davam im iba vitamín C v tabletkach

saskarisko
autor
19. mar 2011

@katecameron - od kedy sme doma, mal raz cca 10 ks hranoliek, a 2x mal kakaovo-vanilkovy puding. inak si sam povie, ze cokoladu nemozem, toto nemozem, a hladame to, co moze 😉

alami
19. mar 2011

@katecameron my poctivo, myslím že 6 týždňov sme na diete, ak sa nemýlim, tak pred týždňom sme raz poľavili a dovolili sme banánik v čokoláde, držal ho v ruke celým kauflandom a robil na nás také oči, že sa nedalo nepovoliť 😅

inak má v strave len bezpečné potraviny, tie čo sa môžu niekedy som použila len zo dva razy trošíčku horčice a raz trošku kečupu, no ale to minimálne množstvo

inak, kebyže mi má držať dietu starší, tak neviem neviem, čo by to boli za čokoabsťáky 😅

alami
24. mar 2011

@katka13122 malý berie costi, tá dieta nie je taká zlá, neboj nič 😉 zvyknete si. Horšie je zo škôlkou, už som ho dala, najskôr bol len doma. Teraz chodí, ale pred obedom ho beriem domov, no a keďže obedujú už pred 11tou 😠 tak musím už pred pol 11 z domu, aby som to stihla, to doobedu nestíham nič len navariť 😖
Inak, žiadosť na predĺženú materskú som si už podala, uvidíme, či mi ju schvália

katka13122
24. mar 2011

alami ja idem dnes na gastro nech to dopise do ziadosti, musim pozriet co sa moze a nie papat,tiez neviem ako to bude so skolkou,sice tam nevaria neako mastne jedla,uvidim,,,ja som to uz skusala ze nosim z domu jest ale on to nechcel,ze chce to co maju ine deticky,uvidim... 😒

alami
24. mar 2011

raňajky si sledujem, nosím chlebík z domu, ak majú niečo nevhodné. Obedy by sa mi nechcelo nosiť, mi to príde viac roboty ako úžitku 😅 (mám škôlku 5km od domu) a ono sa ti zdá, že to tam nemajú mastné...ale to nie je všetko, ve´d uvidíš, ke´d začneš s dietou. nemôže ani zápražku na oleji, ani bežne masko na cibulke, alebo na oleji opečené, všetko varím bez oleja, tak mne to nepríde vhodné jesť v škôlke ☹ No a tiež pochybujem, žeby mu dávali costi pred jedlom 😒

katka13122
24. mar 2011

teraz ked rozmyslam o tom,tak urcite nemoze skolke obedovat,len maly je riadny cert,bude protestovat,musi si zvyknut...co davas k jedlu aby nebolo suche???ach jaaaaj

katka13122
24. mar 2011

a co mu davas na chlebik?ranajky,vecera?????

saskarisko
autor
24. mar 2011

Ahojte,
ja costi do skolky neposielam. dostava ho rano a vecer. a co sa tych obedov tyka, tak vidim ako varia, kedze mi to posielaju aj domov. pre mna osobne je vyhodnejsie radsej tam doniest jedlo, ak to je nevhodne, ako by mal Risko zostat doma. nie preto, ze by sme doma nevydrzali alebo tak (aby ste si nemysleli), ale on sa do tej skolky vyslovene tesi, a naozaj je tam rad.

alami
24. mar 2011

@saskarisko mne zas nechce do škôlky, problém ho tam dostať na tie 3 hodiny, on si tam proste nemal kedy zvyknúť, keďže bol viac doma pre kašel stále 😖

@katka13122 chlebík alebo rožok s maslom, syrokrémom light, alebo som našla nejaké nízkotučné pomazánkové maslá, na ktorých píše jogurt+ vláknina myslím. džem, môžeš med, my nemôžeme pre alergiu na peľ, šunka, pomazánky nejaké, čisto biela bábovka, biskupský chlebík len z hrozienkami, puding (biely alebo ovocný), krupicová kaša z nízkot. mlieka a na vrch som mu dala detskú výživu...
@katka13122 ako myslíš aby nebolo suché?
mäsko zvyknem opiecť z oboch strán na úplne suchej panvici a hneď potom zaliať vriacou vodou a z toho urobím nejakú akože omáčku, alebo šťavu, ktorou polejem zemiaky či cestovinu...

katecameron
24. mar 2011

@alami kolko tabletky davas malemu? mne kazala pol ale povedala ze ak by bol problem tak iba stvrt no ja mu davam stvrtku a ozaj baby schvalili mi predlzenu matersku 😲

alami
24. mar 2011

@katecameron super s tou materskou 🙂
po 1/4ke mu mám dávať, koľko ti má? to ako dávajú to dávkovanie, každému inak? lebo čo sám dala predtým na alergu costi - (na skúšku, či to nezaberie, aj bez vyšetrenia nám dala) tak vtedy napísala po 1/3. No ale ono sa to tak blbo delí, že ťažko povedať, aké 1/4 to ja dávam 😅 ako sa podarí podeliť, tak je a ke´d je väčší kúsok, dám pred obedom a malý pred raňajkami 😅

katka13122
25. mar 2011

teraz varim kur.maso na zelenine a chcem to zahustit smotanou,co mam dat namiesto nej??ak som spravne pochopila smotana sa nesmie dat

katka13122
25. mar 2011

su tam pisane ze moze jemne parky,to su ake???

katecameron
25. mar 2011

@katka13122 daj mlieko +hladka muka teda ja smotanu skoro vobec nepouzívam niekedy ano ale viac mliekom zahustuijem

alami
25. mar 2011

@katka13122 ja smotanu teraz nedávam, ako ti @katecameron napísala, ja rovnako dávam len zátrepok z mlieka.
Včera som robila "sviečkovú na smotane" nebola to ani sviečková ani na smotane, ale nevadí 😀
povarila som nastrúhanú zeleninu + bobkový list, trochu bujónu a po zrnku čierneho a nového korenia, koreniny potom von, rozmixovať, kyslá nízkot. pochúťková smotana + zátrepok z mlieka, trošku cukru.
mäsko som mu k tomu urobila na vode bravčové a kolienka.
...Pre zmenu,lebo už mám pocit, že už neviem čo vymyslieť 😒 aby to nebolo kol do kola rovnaké.

alami
25. mar 2011

@katka13122 jemné párky - no asi by som nie nejaké štíplavé, ale hydinové napr

katka13122
25. mar 2011

dakujem dievcata 😵

katecameron
25. mar 2011

ja som dnes varila polievku takto:do vody som dala varit zemiaky na kocky sol a bobkovxy list 1gulka cele korenie ked sa zemiaky uvarili urobila som zatrepku asi tak do 4dcl mlieka 2lyzice hladkej muky a vyliala som to do tej vody zpo zemiakmi pekne nechas zovriet a nakoniec uvarit vajce natvrdo ja som uvarila 2 pokrajala na kococky a pasiky a hodila do polievky syn tuto polievku miluje papa ju aj s chlebíkom samozrejme nie cerstvym a nezabudnite vybrat bobkovy list po dovarení 😉 druhe jedlo bude masko ale to este neviem ako idem robit 🙄 kedysi som tuto polievku robila zo zapraskou no teraz uz nemozem

katka13122
25. mar 2011

ako mam presvedcit krpca aby cvicil?????dokaze od trucu aj hodku sediet,co mu nic nedovolime,za trest 😠

saskarisko
autor
28. mar 2011

ahojte,
@katka13122 - ja cvicim pri nom, a to hravou formou. aspon to zdvihanie zadku, hukanie sovou, na koni skace skoro stale, bicykel tiez v pohode aj sam, a furik robi na obycajnej nafukovacej lopte na plaz 😅
@katecameron - gratulujem k predlzenej materskej 😉

inak zajtra idem robit bravcovu panenku vo vode v rure, a dam ju zapiect so syrom. teda, pokrajam si ju na platky, rukou roztlacim, pridam troska soli (korenie neviem ake, a ci vobec pridam), podlejem vodou. par minut pred dopecenim dam syr. a vypek zahustim s mukou, a necham prevriet. a k tomu asi zemiaky. Risko to bude mat na veceru, my na obed

katka13122
29. mar 2011

skusala som dat mlieko s hl.mukou,vobec nam to nechutilo,,dnes na gastre mi povedala dr.ze moze slah.smotany a stoho zahustovala

marda
29. mar 2011

ahoj holky,chtela jsem se zeptat zda vadi vasim detem banan?pry po nem dost pali zaha...

katka13122
29. mar 2011

takze dnesne meno:zapekane brav.kare so syrom,zemiaky a druhe jedlo frankfurtske brav.masko s tarhonou a pravdaze podla noriem GER a este nieco na veceru 😉 a zajtra si vylozim nohy na stol a pijem len kavicku
dnes som bola zaniest ziadost o predl.rodicovskej
mne dnes dr.na gastre povedala,ze sa musi dodrziavat:1.nemastne jedla 2.nic kyselinotvorne 3.cvicenie 4.polohovanie
ze strukoviny sa mozu ,vsetko s rozumom aj rajciny ze by nemali robit kyselinu,a banan podla mna nerobi kyselinu

katka13122
4. apr 2011

haloooooo kocky,ako dietujete????? 😉

saskarisko
autor
4. apr 2011

Ahojte,

@katka13122 - ja uz som bola v skolke, a rano som varila Riskovi obed, aby ho tam mal. prirodne na kukurici, a mrkve

vcera som odskusala rezniky. akurat som ich obalila v kukuricnych lupienkoch, a tie troska stvrdli, vzhladom na to, ze boli robene "nasucho" v rure len na papieri na pecenie. takze nabuduce struhanka ako treti obal, a troska viac mlieka ku vajicku 😉

katka13122
4. apr 2011

je to o nicim,aj maly sa pyta,ci moze toto papat alebo nie,je mi ho luto ☹

v papieroch je pisane ze sa nesmie pouzivat kysla.smotana,som stoho uz pako,a este ktomu maly ma intol.laktozy,tak to mam zlozitejsie ☹ ked nechce papat tak mu poviem ze ine nedostane a ked strajkuje pri veceri tak mu poviem ze pojde spat s prazdnym bruskom,tak zacne papat

vcera som varila ml.masko v kel.liste on pravdaze bez kelu,ale sak podla mna kel nerobi kyselinu?!skor nafukne