Gastroskopia u 7 mesačného dieťatka

smile31
19. sep 2015

ahojte maminky, potrebovala by som radu ohľadne gastroskopie u malých detí, počula som, že sa vyšetruje aj na základe sona, viete mi poradiť? Syn od narodenia stále dosť grcká a jedna známa decká doktorka mi spomínala, že sa dá gastro spraviť iba sonom, a preto sa chcem našej detskej lekárky spýtať, či nás tam nepošle. ďakujem

janinah
19. sep 2015

7. mes. by som na gastroskopiu nedala,zisti si možné komplikácie,myslím,že na také vyš. nemáš dôvod

andrejta
19. sep 2015

@smile31 kvoli refluxu? My sme boli iba na sono bruska, ine mi doktorka ani nespomemula. Mal vtedy asi pol roka

smile31
autor
19. sep 2015

veď gastro mu nechcem dať - ale žeraj sa to dá sonom a @andrejta my reflux nemame to je už zistené

janinah
19. sep 2015

sono je sonografia -ultrazvuk a gastroskopia je hadička do žalúdka...spraviť gastro sonom je nelogický pojem...možno gastro vyšetrenie myslela,ale ni egastroskopiu

magooo
19. sep 2015

Dr,ta posle na gastro ambulanciu as tam dr pod sonom urobi gastrovysetrenie cvi nemate reflux,donesies si mlieko das vypit as ona bude kukat na sone ako sa to sprava,taskym malym detom sa gastroskopia nerobi naco aj

smile31
autor
19. sep 2015

dakujem baby 🙂

mirreckall
19. sep 2015

Endoskopia sa robi aj malickym babatkam, robi sa v plnej narkoze... Nam robili viac krat,ale my mame vrodenu vyvojovu vadu pazeraka...

magooo
20. sep 2015

@mirreckall aj nam robili v plnej narkoze,ale myslela som na odpoved priamo na sono pri grckani,nie napr.pri stanovovani dg.celiakie,vyvinovych poruch a pod.,pri grckani ,refluxe sa narkoza nerobi skor to sono ako som pisala vyssie