Helmička na zležanú hlavičku

kikus48
22. feb 2017

Ahojte maminy. Prosim napiste mi svoje skusenosti so zlezanou hlavickou a aj s tym, ci sa to spontanne upravilo alebo vam pomohla az helmicka. Malicka ma 5 mesiacov, chodime na rehabilitacie, ale za mesiac nastalo len mierne zlepsenie. Nechcem ju trapit zbytocne. Dakujem za vsetky rady.

1cimina1
22. feb 2017

@kikus48 ahoj kikuš ...my sme mali tiež zležanú hlavičku...moc nie,ale bolo to viditeľné ... boli sme v Ba na jednej kontrole nič spoločné s hlavičkou.. a tam mi dr. vravela že hneď treba helmičku..proste začala tam namňa naliehať ale straašne... na druhý deň sme šli v svojmu dr. a ten mi povedal že sa mu to upraví samé...proste ho viac polohovať ..že hlavička sa formuje stále...ešte narastie..tak som to neriešila..ked maly spal čo bolo vždy na chrbátiku tak som ho pretočila ...a teraz má hlavičku peknú 🙂 ale je to samozrejme na tebe .. 🙂 ja by som helmu určite neriešila,samozrejme pokial by to nemal velmi preležane .. 🙂

kikus48
autor
22. feb 2017

@1cimina1 ahoj. Dakujem za odpoved. Praveze je zlezana dost. Polohovanie a rehabilitacie nepomohli. Tak neviem. Ortopedicka tvrdi ze je najvyssi cas.

veronikaaa444
22. feb 2017

@kikus48 ahoj,my mame problém, ze ma hlavicku od narodenia sisatu a vzadu troska zlezanu,teraz mame 5 mesiacov o tyzden a vidim,ze sa to zlepsuje aj ked viditelne je to stale.uz sme u jednej neurologicky boli,ta nam povedala,ze je to slabá zlezanina,ze sa to upravi same.no nasa pediatricka stale nalieha aby sme mu ju dali.tak som sa dnes objednala k druhemu neurologovi co povie.pokial mi vyslovene nepovie,ze je to akutne,ja mu to nedam.nechcem ho trapit,lebo to ma mat na hlavicke cely den(teda okrem kupania).v lete v tych horucavach to asi pre to dietatko tiez nie je nic moc.vraj to co opravi helmicka za mesiac,normalne to trva 2x dlhsie.hlavicka sa v podstate formuje,kym sa neuzavrie ta fontanela.odporucaju cim skor podchytit,tak tym lepsie... No aj nas ortoped nam povedal,ze to nie je ziadna sranda,ze pokial to nie je vyslovene nevyhnutne,tak to neradi detickam davaju.tak aj ja som z toho stale taka,ci dat alebo nedat...no uvidim hlavne, co povie druhý lekar,ci nam potvrdí to,co prva,alebo povie uplne nieco ine...

zuzulka474
22. feb 2017

Ahoj aj moja dcérka mala zlezanu hlávku na ľavej strane, upravilo sa jej to samé...Ked začne sedieť , bude to určite lepsie.🙂

kikus48
autor
22. feb 2017

@veronikaaa444 ahoj. Dakujem za reakciu. Neurologicka to nechce. Ortopedicka hlavicku merala a povedala ze je to tazka deformita. Ortopedicka hovorila ze to dieta nezatazuje. Najhorsia je cesta do blavy....helmicka ma efekt uz len par mesiacov, potom to uz neupravime .... ja fakt neviem

veronikaaa444
22. feb 2017

@kikus48 nam dala ta neurologicka do papierov lahka zlezanina a ked som sa chcela objednať potom ortopedovi,tak ten mi povedal, ze oni mozu dat helmicku len v pripade,ze neurolog napise do správy, ťažká zlezanina alebo stredne tazka.a kedze my mame lahku tak nas nezobral.preto ideme pre istotu aj k druhemu neurologovi.ale co citam od mamiciek prispevky,tak hovoria,ze sa to samo upravi,comu aj verim,kedze nase babatka po vacsine len lezia,ale keď zacnu stvornozkovat a sediet,tak uz to nebude taka zataz na hlavku. Skus ked tak este ineho lekara ako my.v kazdom pripade,je to esteticky problem,nie zdravotny...a pokial to ani podľa vas nie je take strasne...som v tej istej situacii ako ty, tak tazko sa mi radi,aj ked viem,ze pre nase detičky chceme len to najlepsie.a vy napredujete správnym smerom,keď sa vam to lepsi,aj ked pomalicky. Drzim ✊ a ked tak,dajte potom vediet ako ste dopadli/rozhodli.

hors
22. feb 2017

@kikus48 Ahoj ja mam 3 deti a vsetky mali zlezanu hlavu syn ten ma teras 13 r hlavu mal zlezanu az splostenu vzadu a nic sa nestalo po case sa to upravilo.Derka ma teras skoro 4 r a mala tiez velmi zlezanu nikde ma snou neposielali same sa to upravilo a najmensia ma 9 m a tiez mala az moc zlezanu a ties sme to neriesili.Jedine co mozes viac ju pretacat ak ked je to taske.Hlavicka rastie a upravuje sa .Nebojte sa ono to zle vyzera ale bude mat hlavicku krasnu .😀Moje vsetky 3 deti maju uplne normalne hlavicky.K ed zacne vase mimi sediet ,stvornozkovat tak zacne to byt dobre.😀

kikus48
autor
22. feb 2017

@hors dakujem za optimisticku radu 🙂

pillipilli
22. feb 2017

@kikus48 moj ma tiez zlezanu a nikto mu s tym nic nerobil. Vravela som aj dr. ze ci sa mu stym neda nieco spravit ,ale ze nie naco... ostalo mu to tak ,este ze ma huste vlasy a nevidno to. Kebyze viem o tej helmicke vtedy tak mu ju urcite dam. Davaju ich casto,vravela mi o tom zena co ich vyraba ked som bola davt mojmu malemu otezy na nohy,tak tam vraj robia viac helmiciek ako ortez.

andisko
22. feb 2017

prve dieta malo tiez zlezanu hlavicku, viditelne a upravilo sa to samo. my sme o tom moc nehovorili, ale zjavne to bolo dost viditelne. lebo moj otec, ked mal maly asi rok-rok a pol, zrazu povedal "no a vidis, aky je uz pekny, uz nema hlavu ako zemiak". no tak diky 😀

mishag
23. feb 2017

Ahojte dievcata...no my mame ten isty problem.maly ma 6.5 mesiaca a vzadu zlezana hlavka.je to moc?? No ja neviem co je moc ale dcerka ma krasnu gulatu ale tento valibuk inak ako na chrbatiku spat nebude...ked podlozim vankusik taky s dierou tak tolko bude vrtiet hlavou az vypadne alebo ho sam vyhodi. Uz som pokupila vsetky mozne vankuse ale prdlajz chvilku bolo lepsie ale mam pocit ze zase sme na zaciatku.jeho tatik ma taku zlezanu,ale on mal problemy tak velmi dlho lezal a ja nechcem aby mal aj on. Je uz neskoro..co robit? Nechcem aby mi to niekedy vycital ze som nic nerobila.dakujem xx
Jaaaj a jasne ze doktor ze to sa samo napravi takze tam pomoc neni...

kikus48
autor
23. feb 2017

@mishag ahoj. Dcerka ma 5m. Kym vybavime helmicku bude mat sest. Helmicka ma vyznam hl od 4 po 7 m. Potom sa vraj uz uplne hlavka neupravi. Dievcata pisali ze ma vyborny efekt hlavne v prvom mesiaci pouzivania. Povedala som si ze ju vymeriame a ked malej nebude vadit tak to skusime. Viac ako mesiac ju nosim na rukach, v nosici, rehabilitujeme a posun minimalny. Preto sme sa rozhodli. Pozri za premeranie hlavky nic nedas. A ortoped ti potom povie podla merani ci je to indikovane. Iba to ries co najskor.

mishag
23. feb 2017

@kikus48 ja som v uk kde je podla nich vsetko ok...ale tak ja mam asi oci ak ich nemaju oni
Na foto to je snad vidno

kikus48
autor
23. feb 2017

@mishag rovnaku hlavicku mame aj my :(

kikus48
autor
23. feb 2017

@kikus48 denne si to vycitam kde som spravila chybu. Snazila som sa upravit stranove zlezanie a torticollis ktore sme mali v 2m, to sa krasne podarilo a odrazu toto vzniklo. Niektori lekari hovoria ze sa to upravi. Neverim tomu. Pretoze po mesiaci snazenia sa nic nezmenilo.

mishag
23. feb 2017

No maly mal najskor zlezanu hlavne pravu stranu ale to som otocila postielku a ked bol zvedavy jednoducho musel byt na druhej...vankusiky pomohli do urcitej miery ale mam pocit ze toto je skor zo sedenia a autosedacky....
Vidno to ale neni to najhorsia katastrofa...naozaj som videla horsie a vtedy som ho tak pohladkala po tej nasej siske ze uff ...ale mam aj strach aby sa to nezhorsilo..
Teraz cez vikend ideme prehadzat celu izbu a maly bude co najviac na brusku ked uz v noci inak spat nachce
No uvidim este co sa zmeni😇

gloria9
14. máj 2021

@mishag dobrý večer môžem sa opýtať ako ste dopadli s hlavičkou zlezanou ?

mishag
14. máj 2021

@gloria9 ahoj, maly bude mat uz 5r v lete a naozaj proti tej foto ako vidim to je uplne v pohode...on nechcel byvat na brusku ani za svet, nech som ho vypodlozila akokolvek-stale nasiel cestu ako sa otocit na chrbatik takze som kupila kvalitnejsie vankusiky Mimos a zmena nastala skoro okamzite-za mna najlepsie investovane peniaze a hlavicka okruhla ako melonik 😉😉

adel_be
1. sep 2021

@mishag prosim Vas kde ste kupili vankus Mimos? Kolko cca stoji? Dakujem

mishag
1. sep 2021

@adel_be ja som v uk takze dom cez internet, ale urobila som mensiu chybu a prvy vankusik kupila akurat a o necele 2 mesiace musela kupovat znovu....stali 50-80 podla velkosti