Hemangióm a vaše skúsenosti

anka2103
13. nov 2012

chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti s hemangiomamy,ale v nasom pripade to vzniklo az dva tyzdne po narodeni a pomaly to rastie do vysky ☹

szib23
13. sep 2014

Baby, aj nám povedala naša doktorka ze to mizne do 1 roka,a zmizol iba keď malý mal 5 rokov.... ale hlavné je to že zmizoool 🙂

nika_13
4. aug 2015

@margarita ahoj, chcem sa opýtat ako sa vyvíja váš hemangiom? Moja malá (2 mes.) má na čele na hranici vláskov hemangiom 3x3 cm, nevieme sa rozhodnut ako dalej..... dakujem za info

margarita
5. aug 2015

@nika_13
ahoj, no nas to mal mensie, a postupne mu to bledlo, teraz ma uz 3 roky a skoro to nevidno, je vyrazne bledsi a uz sa zmrstuje, pomaly ale isto....

margarita
5. aug 2015
margarita
5. aug 2015

skoda, ze som tu foto neotocila pred odoslanim, co uz narobim 😀
ale aby si mala vizualnu predstavu, na hornej foto je teraz, ked sa dobre pozries na celo, je tam nieco ako vystupena bradavicka alebo vyrazka farby koze,
a na tejto spodnej foto to mal asi najvyraznejsie, vtedy mal asi 8 mes.

ivana11155
5. aug 2015

Aj nam zmizol, mali sme asi 3x3 cm na brusku, do roka rastol aj bol troska vystupeny nad kozu, potom zacal blednut a zmizol asi v 3-4rokoch. Ja by som doporucila pockat aj ked to vyzera na babatkach desivo. Syn je uz vacsi a uz sme aj zabudli, ze sme nieco take riesili.
Prajem vela trpezlivosti.

nika_13
5. aug 2015

Dakujem vám za info, pomohlo 🙂. počkáme ako sa bude dalej chovat.Verím, že aj náš sa začne strácat, už sme na vrchu spozorovali tri sivasté fliačiky.

zuzu_79
19. jan 2016

ahojte kočky, moja dcera ma na tvaričke hemangion ktorý rastie poslali ma na kožnu kliniku, na bratislavské kramáre, mate niektora s tým skúsenost? je treba sa objednat? dakujem

nika_13
19. jan 2016

ahoj, my nie sme s BA, ale mám skusenost z KE. Nasa má hem tiež z časti na tváričke, tiež nám rástol....riesili sme to cez onko-hematologiu, kožné s tým nič nerobí. Momentálne sme liečené propranolom už tretí mesiac, hem nám nerastie, splasol a začína blednut 🙂

macik20051
24. jan 2016

@zuzu_79 ahoj mi máme tiež hemangión na nohe a chodíme na Kramáre k doktorovi Babalovi, ktorí je tam iba po obede. Nemusíš sa objednávať, stačí len zavolať v ktoré dni tam je.

macik20051
24. jan 2016

Ahojte baby, ja mám troch synov vo veku 10, 6 a 3 roky. Dvaja starší synovia majú hemangióny. Najstarší ho má na nohe a stredný na chrbte. Obaja ich majú od narodenie a majú za rovno z kožou, hovorí sa im aj ľudovo plameň. Ten najstarší, ktorí ho má na nohe musel od troch rokov absolvovať rôzne vyšetrenia, aby sa vylúčilo či to nemá aj niekde inde. Boli sme na očnom vyšetrení, kde sme absolvovali vyšetrenie ohľadne očného pozadia, to mal našťastie v poriadku. Tiež sme absolvovali sono vnútrobrušných orgánov, ktoré tiež dopadlo vporiadku. Boli sme aj na kardiológii, kde to tiež dopadlo v poriadku, ale chodíme tam naďalej, pre inú poruchu. Toto všetko sme absolvovali aj s prostredným synom, kde to tiež dopadlo v poriadku. S tým starším synom chodíme na cievnu chirurgiu do Bratislavy na Kramáre, doktor Jozef Babala, ktorý nám to všetko objasnil. Je to vlastne zhluk ciev, akoby nádor, ktorý buď zmizne sám od seba s pribúdajúcim vekom dieťaťa, alebo zostane taký aký je, alebo sa zhorší. Lekár sa ma povypitoval na rodinných príbuzných, či to niekto mal alebo nie. Lebo tiež sami lekáry nevedia ako to vzniká, je to pre nich niečo nové. Tiež mi bolo povedané, že to môže mať aj na celý život, a že pri väčšej námahe ho to bude bolieť, a že mu to bude opuchať. Má nosiť aj ponožku na zťahovanie. Pri bolesti si má nohu vyložiť, alebo užiť lieky, pre dospelých na žili v polovičných dávkach. Ak je to na slnku, tak mu to stmavne a zime mu to vybledne. Ale teraz mu to rastie. Podotýkam, že pri narodení to mal cez šľapu až to trištvrte lýtka. Teraz to má už nad kolienko. Po obvode celej nohy.

jarkullka
24. jan 2016

Ahojte, obe moje deti majú aj plamene (nevus flameus) aj hemangiomy - nie je to to iste.... Hemangiom zvacsa do 5.r vymizme, plameň iba niekedy... Ak je to tvár alebo iné akokoľvek kritické miesto, moze sa to riesit, inak sa to necháva a len pozoruje... Dobre je, sem tam odfotit zmeny priebežne. Držím palce.

macik20051
24. jan 2016

@jarkullka ahoj, ako som sa dopučula od niektorých lekárov jedno a to isté.

macik20051
24. jan 2016

@macik20051 Podotýkam, že syn má tú nohu aj kratšiu o 1 cm. Tým pádom nosíme aj topánky na predpis s upravenými vložkami. Tým, že ju má aj kratšiu, tak sa to odzrkadlilo na vývoji, pretože má problémy aj s bedrovým kĺbom. Tiež sa mu posunula tým pádom aj chrbtica.

nika_13
25. jan 2016

@margarita , ahoj 🙂 je rozkosný 🙂🙂, tak vas je oproti nášmu naozaj malinký, držím palce aby sa celý postupne vstrebal. verím, že aj náš časom zmizne. dakujem za foto.

zuzu_79
26. jan 2016

@macik20051 objednali ma na sono hemangionu, a to na sobotu tak som trocha v pomikove, z termínu a z toho čo zistia

macik20051
26. jan 2016

@zuzu_79 Viem, že na niektoré vyšetrenia sa chodí aj v sobotu. Treba si zachovať chladnú hlavu, lebo dieťa vycíti Vaše obavy. Do akého mesta Vás objednali?

zuzu_79
26. jan 2016

kramare bratislava detska fakultna
@macik20051

macik20051
26. jan 2016

Tam máme dobré skùsenosti s personálom, ale aj s priebehom vyšetrenì. Chodíte tam aj k dákemu odbornìkovi ahľadne hemangiòmu?

macik20051
26. jan 2016

Tam máme dobré skùsenosti s personálom, ale aj s priebehom vyšetrenì. Chodíte tam aj k dákemu odbornìkovi ahľadne hemangiòmu?
@zuzu_79

zuzu_79
26. jan 2016

@macik20051 napíšem ti spravu

macik20051
26. jan 2016

Ahoj, mi tam chodíme doktorovi Babalovi oddelenie cievnej chyrurgie. Mám troch synov, z toho dvaja to majù. Jeden na nohe a druhý na chrbáte. Lekári tomu hovoria aj planeň. Písala som o tom podrovnejšie v diskusii.

kejtka87
6. mar 2016

ahojte, ma niektora z vas dieta, ktore ma hemangiom? ako ste to riesili, po akych vysetreniach ste chodili?Nasa mala to ma na stehne, kozna tvrdila, ze je to skor kozmeticky problem ako zdravotny.

zuzu_79
6. mar 2016

@kejtka87 mi mame na tvari dva

aventka
6. mar 2016

Zmizol po 3. narodeninach

janka2308
6. mar 2016

@kejtka87 aj moj maly to mal - na nohe, nic to nieje, postupom casu to bledlo az sa uplne stratilo

kejtka87
6. mar 2016

@janka2308 boli ste sledovaní koznou dr. Alebo iným dr.? Naša kožná to sleduje. Boli sme poslané na onkohematologiu.

janka2308
7. mar 2016

@kejtka87 vobec nikde nas s tym nasa pediatricka neposlala...

fifik
7. mar 2016

Dcéra mala na brušku, urobil sa cca do 2 týždňov po narodení.
Žili sme s ním, bol veľký cca do 2,5 cm v priemere... poznali sme si ju podľa neho na kúpalisku. Teraz má 16 rokov a už cca 3 roky ho takmer ani nie je vidieť. Museli by ste o ňom vedieť , že tam bol a hľadať ho. Kamoškina dcérka mala rovno pod očkom, tiež asi 5 rokov zmizol. My sme boli na kožnom, poslali nás na nejaké laserové pracovisko do Zvolena, ale nešli sme.

macik20051
7. mar 2016

@kejtka87 my chodíme na cievnu chirurgiu do BA na Krmáre a ak máme dáke ťažkosti, tak nás pošlú na ďalšie vyšetrenie buď na sono žíl alebo k ortopédovi