Hnačka u 1,5 ročného dieťaťa

petricka1984
12. nov 2015

Ahojte, dcerka dnes mala 3x riedku stolicu a uz 3 dni ma teploty. Dr nam predpisala dietu bez mlieka (maximalne bezlaktozove mlieko) + varit ryzovy odvar. Navod mam, otazka je, co s tym odvarom .. Mam jej ho davat pit, ci?
Co este zabera vasim detickam? Banany, suchare, .. ?
Este nam predpisala probiotikum Exterina, ale to mi nechce vypit. Dakujem za kazdu radu ;)

8291
12. nov 2015

Ano ryzovy vývar vypiť.aj kludne ryžovú nemliecnu kašu.lebo malá ten vývar nechcela tak som jej dávala kašu.smecta nam veľmi dobre pomohla.a veľa mamičiek si chváli nápoj Kulišek ale Natálka to vôbec nechcela hociako som ho nariedila preriedila do čaju do vody hneď ho zanuchala a radšej bola smädna akoby to mala vypiť.u nas viedla nemliečna ryžová kaša a sme ta.hnačkami,zvracanim a teplotami sme si prešli pred mesiacom a trvalo nam to týždeň.malá má 16.mesiacov

8291
12. nov 2015

@8291 ale my sme mali aj 7-8 hnaciek denne

nyusika
12. nov 2015

pepsi cola, ale po LYZICKACH, nie vypit pol flasky 🙂

petricka1984
autor
12. nov 2015

@8291 dakujem za info 🙂
Skusim urcite aj tu nemliecnu ryzovu kasu.

petricka1984
autor
12. nov 2015

@nyusika cozee? No skusim asi najskor kasu, odvar a dietne jedla .. Mozno aj ku cole sa dostaneme 😀

nyusika
12. nov 2015

@petricka1984 no ja som bola rovnako soknuta 🙂
doporucuje sa aj pri zaludocnej nevolnosti.
lyzicka coly, potom pauza nejakych 30-45 minut, dalsia lyzicka

maslenka47
12. nov 2015

@petricka1984 stolica 3x za den nie je hnacka. Pokial ti dieta normalne toleruje stravu, tak staci nasadit probiotika. Ak nechce zjest tie, co mas, kup ine. Napriklad take, co sa pridavaju ako prasok do hocijakeho jedla/napoja.

Do ryzovym odvarom mozes "riedit" mlieko, pripadne zarobit UM, alebo nahradit (ak ti to dieta vypije teda). Mozes urobit ryzovu kasu. Alebo aj zemiakovu bez mlieka.. Proste hocijake normalne jedlo, ktore nie je moc mastne a neobsahuje (moc vela) mlieka.

katrin21
12. nov 2015

@petricka1984 tak to nie je hnacka, ked len redsie mala , ale nie cely den... len 3x za den...to je skor len trochu podraždene travenie, crevo...
Davaj jej cierny caj, mozes pridat trochu citronu..... sladke ziadne, ani mlieko, ani bezlaktozove, drazdi crevka....
cola nepomaha kazdemu, napr. mne naopak, ked ma boli brucho je to este horsie.. ja ju nikdy na toto nedavam...

kedze tvoja dcera ma aj teplotu, asi na nu nieco lezie...
Tie probiotika by boli fajn.ak ich nevypije, tk neviem, skus rozriedit v nejakom ovocnom džuse, ale len pre chut, nie vela....
Ryzovy odvar - hovori sa, ale mozes dat aj priamo ryzu, varenu mrkvu tiez..... banany moze, tie stahuju tiež hnacku....
suchare tiez, ale hlavne vsetkeho trochu, nie vela naraz.. ani pitia... casto a menej.

17111976
12. nov 2015

ja varím ryžu s mrkvou postruhanou, trošku posolím, málinko a krmím lyžicou, podávam to ako polievku, velmi som s tým spokojná a pomáha to pri hnačke perfektne, teraz pred troma dnami chytila nejaký vírus a zvracala, tak som jej len to dávala celý den a pomohlo. dcera má 20 mesiacov

petricka1984
autor
12. nov 2015

@maslenka47 ta stolica bola riedkeho charakteru, preto som ju nazvala hnackou.. Dakujem za rady, mala je velmi vyberava, co sa jedla tyka, ale poskusam ;)

8291
12. nov 2015

@petricka1984 pokial je stolica riedka,tak je to hnačka aj keď len 2- 3x denne.

luciafedor
12. nov 2015

nam tera dr poradila Tasectan volnopredajny prasok.na lyzicke rozriedit s vodou a zjest.super zabralo.odporucam doplnit este hylak

luciafedor
12. nov 2015

a bezlaktpzove lieko.
ja som ho ziadnymi obmedzeniami netrapila.jedol co chcel.a preslo po 3 dnoch.

lulupilatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvojtanikova
12. nov 2015

ahoj ja sa ešte pridám že ak máš čučoriedky môžeš dať dieťaťu aj tie keď nie bobuľky aspoň po lyžičkách šťavu (aj z kompótu čo majú v obchode), tiež to zaberá na také tie bežné hnačky perfektne