Horúčka tretí deň po očkovaní

slamka890
12. feb 2015

Ahojte maminy vcera sme boli s malym na prve ockovanie Provenar.Zatial mu vpichy neopuchli ani nescervenali, cez noc mal teplotu 37,9 ale nezrazali sme ju lebo nam povedala sestricka, ze do 38 nename davat nic az nad 38 stupnov paralenovy cipok. Myslite , ze ked nemal prvy den horucku, moze prist na druhy alebo treti den ? Alebo uz sa nemusim strachovat ? 😔 dakujem

irenkask
12. feb 2015

@slamka890
Veru máš ty pravdu , na nás negatívcov ty nehľaď a odteraz keď zadáš otázku tak daj poznámočku že chceš počuť len tie pozitívne rady a bude všetko OK a nechceš počuť negatívcov.
Nech sa ti darí naďalej a pokračuj , si na dobrej ceste a pozitívci ti poradia odteraz vždy.
Papa. 😀 😀 😀

irenkask
12. feb 2015

@jojake
Akože irónia , neurážaj ma, to som napísala vážne a odporučila som teba, tak nechápem čo sa ti zase nezdá.
Ani tak nie je dobre, ani naopak.
Všetko ti vadí zrazu.
Znova opakujem odporúčam len teba a hotovo, mňa by takéto čosi tešilo keby ma ktosi odporúčal, ty si nejaká moc náročná, počuj.
Nech sa ti tiež darí úspešne očkovať.
Papa. 🙂 🙂 🙂

slamka890
autor
12. feb 2015

@radopp Davali rodicia teba zaockovat ked si bol maly ? 🙂 Myslis , ze im bolo jedno , ake bude mat nasledky ked ta zaockovat daju alebo nedaju ? .. Neviem ako sa rozhodli , ale dakuj Bohu , ze sa rozhodli spravne , a ze si tu ..ja som sa nepytala , ci ho zaockovat mame alebo nie .. 🙂 zaockovany je ..pytala som sa , ci moze dostat horucku aj NA TRETI DEN .. aj ked ju este nemal .. to je uplne vsetko nemusime tu z toho robit tretiu svetovu vojnu :D .. Dakujem za pochopenie

radopp
12. feb 2015

@veronikax Spravila si povestný prvý krok. Možno pár krokov. Ale keď nie je žiadna odozva...

katyt
12. feb 2015

Horúčka po očkovaní vôbec nie je normálna reakcia, je to nežiadúci účinok, to len lekár Ti povie, že to je normálne, lebo lekári Ti poprú všetko pokiaľ ide o očkovanie. Poznám osobne mamičku, ktorej dieťa malo reakciu tretí deň po očkovaní, ale lekár jej povedal, že to už vraj nie je z očkovania, lebo to je "až" na 3. deň. Dieťa malo problémy, boli s ním na neurológii a neurologička im sama potvrdila, ale len medzi štyrmi očami, lebo vraj im to nemôže nikde napísať, prišla by totiž o miesto, že je to z očkovania a že ho už radšej neodporúča očkovať. Poznám aj mamičku ktorej dieťa dostalo cukrovku po MMR vakcíne.
Ak chceš v očkovaní pokračovať, tak MUDr. Eleková, ktorá sa týmto zaoberá odporúča rozdeliť očkovania a nedávať dva druhy naraz, napr. dať hexavakcínu a po 2 mesiacoch zase prevenar. Keď sa to dáva naraz, tak je väčšia pravdepodobnosť, že dieťa bude mať nežiadúce účinky, ako keby to dávali zvlášť.

veronikax
12. feb 2015

@radopp ak ma niekto svoju hlavu ... tak prvy krok je zbytocny 🙂 nevadi 🙂 zaklad je aby bol robcek zdravi ci uz ockovany alebo neockovany 🙂

radopp
12. feb 2015

@slamka890 Myslím si že si provokatér a chceš vyvolať flame = diskusiu plnú emócií. Možno sa nudíš.

demeterka
12. feb 2015

@slamka890 No bolo ti to treba ??? supnut sem temu ockovanie je ako strcit hlavu do osieho hniezda, hned sa na teba vrhnu kadejake matky roka ako supy a vznikne z toho nekonecna hadka a strasidelne scenare a kadejake linky kadejakých nezmyselnych clankov a diskusii.
Z teploty si netreba nic robit, naozaj je to bezne, dietatku sa nic nestane, pocas teploty sa mu buduju v tele potrebne protilatky preto sa nema zrazat pod 38 stupnov. Lekarka ti povedala spravne ze to nic nie je. Moja vravi to iste, mam k nej plnu doveru a dalsich X lekarov to tiez potvrdi. Tvoje dietatko este bude mat tolko krat horucku aj bezdovodne, len tak z nicoho nic, deticky to maju bezne, reaguju tak na vonkajsie vplyvy okolia. Takze nejaky stres nie je na mieste.

vefi89
12. feb 2015

@slamka890 nepíšeš o aké očkovanie išlo, napr. očkovanie MMR môže mať NÚ až 14 dní po podaní vakcíny..

slamka890
autor
12. feb 2015

@katyt Vdaka za radu to znie rozumne 🙂

slamka890
autor
12. feb 2015

@radopp :D :D .. noo presne oto mi ide :D .. co tu este robis ? .. chcel si sa urazit a odist :D ..

jojake
12. feb 2015

@veronikax ma pravdu, netreba sa hadat. Rodicia sa budu riadit podla svojho vedomia a svedomia.

ibo
12. feb 2015

@slamka890 ahoj nasa mala horucku po prvom ockovani na druhy den....ale iba zvysenu...pri ostatnych 2 ocko ani horucku nemala ani ju nozky neboleli,nic.....presne ako pise demeterka,tych horuciek este bude 🙂

slamka890
autor
12. feb 2015

@ibo vdaka konecne odpoved na moju otazku :D viem, ze este budu :/ .. no zaujimala ma tato po ockovani ci to teda moze byt az na druhy alebo treti den 🙂

veriiii
12. feb 2015

@veronikax ked ochories na nejaku infekciu,tak nemas aspon zvysenu teplotu?alebo horucku?ockovanie nie je podavanie hotovych protilaotk,ale stimulov vo form antigenu- bud vo forme urcitych casti virusu ,bakterie, alebo celeho virusu..pripade anatoxinu..na toto reaguje nespecificke zlozky imunity a roznymi mechanizmami tak aktivuju specificku imunitu, vysledok je tvorba protilatok..
a ano,je to castu neziaduci ucinok,ale je to ocakavny neziaduci ucinok..urcite nie KI dalsieho ockovania!
vobec sa neda porovnat s tym co si napisala, vracanie po nejakej tablete..
ine je ,ked ide o vysoke teploty nad 39C ,ktore sa nedaju zrazit,alebo sa vracaju na vysoke hodnoty ,alebo su ine priznaky, vtedy treba mysliet aj na pridruzenu infekciu-napr sa ockovalo v inkubacej dobe nejakej inf alebo sa pridruzila infekcia..
@radopp antigen nie je ropzravkova bytost, vakciny su plne antigenov😉 snad si memyslis,ze vyrobcovia uz vobec nevedia co robia?alebo tam daju len ten hlinik? takisto vysledky vo form protilatok sa vedia merat roznymi metodami..😉
@slamka890 mali ste len prevenar alebo aj hexu?

veriiii
12. feb 2015

@vefi89 mmr az do 28 dni...co sa tyka vysypu(neinfekcny)

vefi89
12. feb 2015

@veriiii ďakujem za úpravu 😅 súdila som podľa syna 😅 ten sa po 14-tich dňoch rozsypal 😒

dr_janka
14. feb 2015

Nehnevajte sa, ale mne je uz smiesne tu citat tie bludy, ze ake je ockovanie zle...Prosim vas, ked budete pisat jedna mamicka mala toto a toto z ockovania, poprosim vas meno mamicky a dietata, plus z akeho su mesta, nech je toto overitelna informacia a nie len blud. Potom sa mozeme o niecom bavit, lebo toto vymyslanie uz nema konca kraja. A pani Dr.Elekova by si uz mala prestat robit biznis z neockovania a strasenia rodicov, je to smutne. Plus neockovanie deti je protizakonne, tak sa necudujte raz, ked vam niekto za vyjadrenia na mk zaklope doma na dvere...

radopp
15. feb 2015

@dr_janka hneváme sa, nepíš bludy

dr_janka
15. feb 2015

@radopp pravda sa zle pocuva, resp.cita vsak.... prestante strasit mamicky...

dr_janka
15. feb 2015

@radopp A druha vec je, ze sa staci pozriet do akych skupin patrite na mk a hned je kazdemu jasne, ze tu na mk sa chodite len hadat a strasit mamicky. Ja len verim, ze tato moda neockovat sa raz skonci. A kazdej mamicke polozim jednu otazku. Keby boli vakciny a ockovanie take nebezpecne, ako to tu vypisuju niektori, tak si myslite , ze by si lekari a lekarky davali ockovat svoje deti?...

radopp
15. feb 2015

@dr_janka Veríš všetkému čo povie doktorka? Aj tomu že dáva očkovať svoje deti? 😀 Biznis je biznis.

radopp
15. feb 2015

@dr_janka strašíš ty, vraj mamičkám bude ktosi klopať na dvere, ešte nebolo neúpešné referendum o neočkovaní

sorciera24
15. feb 2015

@dr_janka musela by som byt sprosta, aby som sem dala svoje meno alebo meno mojej susedy....ty si ver comu chces, ja uz viem, kde je pravda a nezelam ti to, co sme zazili napr. my..... a poznam lekrov (je ich aj dost), co svoje deti neockuju;)....za tie roky viem svoje..... toto nie je moda! myslis, ze neockuju rodicia z roztopase? chcem vidiet, ekby tvoje dieta po ockvoani ochrnulo, ci ho ockujes dalej......neprajem ti to...ale podaktori sa spamataju az vtedy......ty si ockuj, ekd tomu veris, ale neurazaj tych, kt. maju ozaj zle skusensoti s ockovanim...za to, ze ty tomu neveris, neznamena, ze to neexistuje (vid. pribalove letaky) a verim tomu, ze keby si obehla viacerych lekarov (z roznych odborov, bola by si velmi prekvapena ako konaju 😉 )

evittam
15. feb 2015

@dr_janka Prestan pisat bludy o klopani na dvere! A ano mas pravdu,pravda sa zle pocuva.

radopp
15. feb 2015

@sorciera24 ja jej to prajem, priať dobré svojim nepriateľom je to isté ako priať zlé svojím priateľom

dr_janka
15. feb 2015

A teraz ked si niekto precita toto, co ste tu popisali, tak pochopi...Kto druhemu jamu kope, sam do nej spadne, vsak...Ja ludom zle neprajem, ja im pomaham a nikoho neosocujem...Nema zmysel tu nieco pisat a to mi je luto...

radopp
15. feb 2015

@dr_janka Archeológovia budú čítať staré harddisky a analyzovať čo ktorý diskutujúci povedal. Preto je dôležité čo napíšeš. 😀

dr_janka
15. feb 2015

@radopp konecne rozumna rec 😀😉