Hospitalizácia tehotnej matky s 3 ročnou dcérkou

katkasofi
14. okt 2012

Babenky nemáte prosím vás skúsenosti? Ak by musela ísť dcérka do nemocnice na infúzky, môžem tam s ňou ísť ako doprovod ja aj keď som tehotná? Díky za odpovede

maznacik007
14. okt 2012

@katkasofi zavisi od oddelenia... aspon v BA na infekcne ta tehotnu nevezmu v ziadnom pripade...

luciferkax
14. okt 2012

Záleží od nemocnice, ked som bola s drobcom ja, a priniesli akútny prípad, dieťatko dehydrované, tak v tú noc tm nechali aj tú tehotnú mamičku, ale potom ju vystriuedala babka...

katkasofi
autor
14. okt 2012

@maznacik007 o klasické detské oddelenie v okresnej nemocnici. Kvôli rotavirusom....

koniarova
14. okt 2012

@katkasofi Vám to neprešlo? Včera som vás čítala, dnes som už nemala čas. ☹ Mne nedovolili. Musel ísť manžel. Ale to malý ležal na infekčnom.

koniarova
14. okt 2012

@katkasofi Ak máte rotavírus, určite ti to nedovolia. Práve to bol môj prípad. 😒

maznacik007
14. okt 2012

@katkasofi no ak kvoli rotavirusom tak podla mna ti tam nedovolia byt... lebo to je presne hospitalizacia s indikaciou na infekcne oddelenie ale u vas asi take samostatne oddelenie nie je... a teda tam mozu byt ine infekcne deti...

takze najpravdepodobnejsie je ze ti to neumoznia byt s malou... radsej ju na to priprav resp. zabezpecte inu osobu...

tiez sme boli s rotavirusom a tam isto nedovolia...

katkasofi
autor
14. okt 2012

@koniarova nie. Teplota klesla ale teraz poobede čo zjedla tak vyvrackala a vykakala.... Až na poharik cajiku tesne pred spanim....

katkasofi
autor
14. okt 2012

@koniarova ani keď som s ňou bola doma a už ho mala? Lebo ju to drží od piatku...

rosienka
14. okt 2012

@katkasofi najlepsie sa spytat v nemocnici, ale ja by som svoju dcerku nenechavala nikde samu, ak by som nezostala ja, urcite manzel

koniarova
14. okt 2012

@katkasofi Nie, nedovolili. Aj my sme boli hospitalizovaní až na 3 deň. ☹ Nejde len o rotavírus, v nemocke je kopa "hnusoby", čo by mohla bábenko ohroziť. Neriskuj. Nebude tam dlhšie ako 3-4 dni. Nasadia infúzky a hneď bude lepšie. Teplotu má?

katka_grac
14. okt 2012

my mse boli v tn a cez den som tam bola s nou a v noci isla domov, ale dr. povedal ze ak chcem mozem ostat, ze mi da pristelok, bola som v 7mom mesiaci a ties rotavirus...

koniarova
14. okt 2012

@katkasofi Určite tam zavolaj, možno dovolia, všade je to inak. A manžel?

bezaz
14. okt 2012

@katkasofi to ta asi nenechaju, aj ked najlepsie je spytat sa priamo v nemocnici 😉 ja som bola s malou koli norovirusom v nemocke 5dni a urcite by som ju tam ani den nenechala samu, striedala som sa s babinou, syn mal vtedy rok, musela som si odsavat mlieko, ale zvladli sme to 😉

janinah
14. okt 2012

v záujme zdravia matky aj druhého bábetka by som sa do nemocnice ani netiskala/byť tou matkou/,hádam môže pomôcť ocko,babka,krstná....

maznacik007
14. okt 2012

@katkasofi pri rotavirue len cierny
z caj v ziadnom pripade cukor nesladit.. urob ryzovy odvar a len po lyzickach... nic ine nesmie... zacni s ciernym cajom po lyzickach max dve tri cajove potom prestavka... a zapisuj kolko vypije v ml... pokial dieta prijima tekutiny a moci tak skuste a uvidite...

elzu
14. okt 2012

Ahoj 🙂 já studuju medinu a těhotná jsem chodila každý den od sedmi do dvanácti na stáže do nemocnice až do dne porodu...takže si myslím, že to nebude problém-jen mi třeba na infekčním řekli, že jsem tam na vlastní zodpovědnost, ale to je jasné, člověk to musí zvážit, protože vždy je riziko, že něco chytíš, ale to riziko je i v přeplněném metru, obchodním domě...při styku s nemocnými jsem používala ústenku (a rukavice) a to bych stopro doporučovala i tobě...

koniarova
14. okt 2012

A môže aj slané paličky, alebo kukuričné chrumky. Hlavne nech pije, pomaly, po troškách. Jesť nemusí.

janinah
14. okt 2012

@elzu lenže do obchodu väčšinou ísť musíš a percento chorých je tam nižšie ako v nemocnici,do nemocnice ako doprovod ísť nemusíš ,väčšinou je možnosť,aby šiel niekto z rodiny

abbey1
14. okt 2012

@katkasofi Osobne by som s dieťaťom zostala hospitalizovaná. Ja som bola tehotná, keď náš syn podstupoval náročnú onkologickú liečbu a na tomto oddelení som oficiálne nemohla byť hospitalizovaná. Napriek tomu som tam s ich dovolením trávila celé dni. Prichádzala som ráno prvým rýchlikom a odchádzala okolo polnoci. Keď mal malý ťažšie dni, zostávala som tam i v noci. Ale oficiálne tam s ním bol manžel.
Ak je malá na teba veľmi naviazaná, tvala by som na hospitalizácii s ňou. Možno sa nemocnica bude chrániť a nútiť ťa podpísať nejakého vyhlásenie, že si tam na vlastnú zodpovednosť.
Avšak samotnej hospitalizácie by som sa nebála. Veď aj sestričky a lekárky bežne pracujú i tehotné.

kammka
14. okt 2012

byla jsem s dcerou na orl, když jí brali nosnní mandli, byla jsem v pátém měsíci, nikdo to neřešil, zvládli jsme to v poho i buzení z narkozy, ale to jsem měla co dělat..s nikým jiným bych jí nenechala..teď by měla jít na operaci pupeční kýly a to teda nevím jak provedem, s miminkem mně tam nenechají ani omylem.

elzu
14. okt 2012

@janinah To rozhodně ano...ale přesto bych nikoho jiného s dítetem do nemocnice jít nenechala-nemocnice je stres pro dítě samo o sobě, znásobí se stresem z odloučení, a jsem si jistá, že je to právě a jedině matka, která si dokáže pro dítě vydobýt tu nejlepší a nejcitlivější péči, protože je prostě matka...
Z vlastní zkušenosti však mohu říci, že jsem za celých devět mešíců neměla jedinou chorobu (a to jsem byla s pacienty ještě v intenzivnějším kontaktu, protože jsem je vyšetřovala, odebírala anamnézu) a neznám žádnou svou těhu spolustudující, kterou by to nějak ohrozilo...

koniarova
15. okt 2012

@elzu Prečo by preboha nemohol ísť otec? 😕 😕 😕

coxa
15. okt 2012

Ahoj, prcek měl brochytidu, já byla cca ve 30. týdnu a do nemocnice s ním musel manžel, mě tam nepustili kvůli případným možným infekcím a to i jsme měli nadstandartní pokoj sami pro sebe.
@elzu souhlasím s @koniarova - proč by nemohl jít otec? Manžel má se syny skvělý vztah a zvládli to oba dva tenkrát naprosto skvěle, ani na chvilku jsem nezapochybovala, že by s ním prckovi mělo být hůř než se mnou. 😉

katkasofi
autor
15. okt 2012

Baby tak sme boli u obvodaka. Zatiaľ má prvý stupeň dehydratacie. Doobeda dieta, poobede banán a jablko môže. Prehana ju ale pokial by začala vracať tak ihneď do nemocnice... Tak držte palce, dnes je zase uplakana a ospala....ach jaj a ja hnackujem a zvraciam s ňou...

maznacik007
15. okt 2012

@katkasofi jablko ak ti mozem poradit tak fakt opatrne a len uplne pamagane najlepsie uvarit a pomackat...
to este ste dobre na tom... treba skusit aj ten ryzovy odvar a mrkvovy...
my ked sme mali rotavirus tak sme boli cez desat dni v nemocke prve styri dni na infuzkach... ale moja vracala a hnackovala uplne ze vkuse...
a aj syn to potom mal ..a tiez az tak ze nemocka... takze mam bohate skusenosti s tymto..
hlavne pozor na vsetko prat to na vyssich stupnoch stale umyvat ruky s dezinfekciou... hlavne mlieko vynechat na dlhsi cas po tomto

nae
15. okt 2012

@katkasofi ahoj, tiež z vlastných skúseností: len ryžu s mrkvou, varené, alebo pomixované, žiadny cukor, žiadne mliečne výrobky. Banán može, alebo suchý rožtek. V lekárni sa dá kúpit od Hippu roztok ORS200 - je to vlastne tiež mrkvovoryžový nápoj obohatený o minerály. Tiež sa dá kúpiť Kulíšek - prášok, rozrába sa vo vode.
Pokiaľ už nebude vracať, začať s probiotikami. Ale priprav sa na to, že ti kľudne najbližšie 2 týždne nemusí skoro nič papať, pretože jej bude trvať nechutenstvo.
Chuďatenko, držím vám palce.
p.s. na infekčné asi tehotnú nepustia (a v noci tam nemožu byť ani zdraví), ale na normálne odd. by mohli.

nae
15. okt 2012

@katkasofi Držím palce, aby to aj tebe rýchlo prešlo. V druhom tehotenstve som mala rovnaké črevné problémy v 23.tt a v 28.tt, a bolo to peklo. Našťastie je to len krátkodobé, len sa snaž prijímať tekutiny - po lyžičkách studenú vodu.

elzu
15. okt 2012

@coxa Vždyť jo, zvládnou...ale stejně si myslím, že máma je máma...

elzu
15. okt 2012

@koniarova Já jsem proboha neřekla, že by nemohl! Tak proboha vklidu, může jít kdokoli, ale máma je máma 🙂

kveta
15. okt 2012

@katkasofi Na infekcne v Blave ma pustili len ked som tvrdila, ze nie som tehotna.. Pytali sa ma na to tri krat..