Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hrča v krku 5 ročnej dcérky

nanip
1. aug 2012

Maminky, skúste poradiť, či ste sa už s dačím takým stretli. Dcérka mala kiahne, po kiahňach zachrípla, mala biele fľaky na hrdle, že kvasinky. Po týždni zmizli, zachrípnutie ostalo, no začalo ju sem - tam napínať na vracania. Cca tak raz za 3 dni. Nikdy však nevracala. Vždy to však sprevádzalo veľmi časté zívanie. Týždeň sme boli bez kvasiniek, potom jej prešlo aj zachrípnutie, ale vyhádzala sa jej pusa takými bielymi povlakmi, konkrétne pery zvnútra a líca, napínanie a zívanie pokračovalo. Lekárka jej vzala krv, moč, stolicu, výter z hrdla, všetko bolo negatívne. Pritom pusu mala v deň výteru z hrdla poriadne vyhádzanú tými fľakmi.Tak jej nasadila Preventan, B vitamíny, Cčko a probitoiká.Asi 7 dní bolo dobre a dnes malá zase veľký plač, že ju núti na zívanie a napína ju.Že si cíti pri prehĺtaní hrčku v krku, akoby jej tam zavadzal cukrík. Asi po hodinke to preslo, už sa zase hrá. Už som z toho zúfalá, fakt neviem, čo to može byť. Drobné biele fliačky má v puse stále, ale už len málilinko.Ťahá sa to už takmer mesiac. Ako jej pomocť, kam sa ešte pýtať, či čo jej dať? Myslela som si, že už bude dobre a dnes zase to isté, čo predtým ☹ Boli sme aj u krčného, keď bola zachrípnutá a on povedal, že sú to len preťažené hlasivky. Pritom už zachrípnutá nie je a naprike tomu sa to stále opakuje.

mummy01
1. aug 2012

@nanip sla by som znova ku krcnemu,mozno treba aj stitnu zlazu skontrolovat.

sasrnka
1. aug 2012

@nanip Skus v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/dakujeme-strapco-orl-rady/ @strapco13 je lekarka a vela radi. Ja som jej nepisala, stacilo, ked som si precitala, ako a co radi ostatnym mamickam. Ale mali/mame iny problem.

nanip
autor
1. aug 2012

@sasrnka Ďakujem 🙂

nanip
autor
1. aug 2012

@mummy01 Uvažovala som už aj nad tým. Malá bola vždy veľmi drobná. O týždeň má 6 rokov a má 110cm a 16 kg. Ale neviem, či by to malo takéto prejavy. 😕

cicimotinka
1. aug 2012

@nanip ja by som sa pýtala na krčné... keď dačo zavadzia, nech to kukne... inak aj mne radila strapco, keď sme mali hrču na krku... 😉

mummy01
1. aug 2012

@nanip zaostavanie rastu je len jeden zo symptomov...ak tam citi hrcu moze mat cystu,ja ako dieta som mala obrovsku a vtedy mi zistili aj dysfunkciu stit.zlazy...No moja bude mat 6 o 2 mesiace a meria 112,neviem mne sa vyska zda v norme.Ale urcite s nou chod znova k lekarke,ak tam ma cystu moze jej to branit aj v dychani,ja som to tak mala...najprv to nik neriesil ale tak rychlo narastla ze som dychat nemohla,je to hrozne neprijemne.

mummy01
1. aug 2012

@nanip este ma napadlo-len taka mala rada z vlastnej skusenosti- trvaj na poriadnom vysetreni lebo doktori ta budu donekonecna ukludnovat ze vsetko je OK pokym si nedupnes... 😉

nanip
autor
1. aug 2012

@mummy01 Na krčnom sme už raz boli, nič jej tam nevidel, čo by malo zavadzať. A ona to nema v jednom kuse, napriklad aj teraz, keď som sa jej pytala, či dačo neciti, povedala, že už je to uplne v poriadku. Predtym sme boli viac dni uplne o.k, ani naznak, že by dačo vadilo. Vtedy, keď to má, začne mať veľmi husté slinky, aj keď ich ide vypluť, ani to poriadne nejde. A potom je to zase o.k. Čo sa vyšetrení týka, naša DR poposiela, veď aj tieto čo som písala, hneď ona, že urobíme. Zajtra nám kázala prísť, volali sme spolu, chce aj ona znovu krčné, ale že nás pošle k inému krčiarovi a ešte sa ďalej dohodneme. S ňou sa dá v pohode porozprávať, je otvorená názorom aj ich berie. Malá je alergička na mlieko, začalo jej to v 2 mesiacoch. Alergologička tvrdila, ze ekzem a keď som prišla za našou, že či by to nemohlo byť mlieko, hneď nas posielala na gastro a veru aj tak bolo. Vravim, je v pohode, ale už teraz aj ona ozaj len skusa, kam nas poslat a co by to mohlo byť.

mummy01
1. aug 2012

@nanip no je dobre ze skusa.Mozno by pomohlo usg krku,moze jej aj stitna opuchat ak ma nahodou zapal...

nanip
autor
1. aug 2012

@mummy01 Aha, vidíš. Skúsim jej povedať. Ale ak by mala zápal, má zvýšené CRP a to má ona úplne v norme...

mummy01
1. aug 2012

@nanip nie nemusi mat....ja mam chronicky zapal st.z. a CRP v norme....

mummy01
1. aug 2012

@nanip a nema niekto v rodine problemy so stitnou? A tu akoze hrcu ma hore alebo dole v krku?

nanip
autor
1. aug 2012

@mummy01 Svokra má zvacsenú stitnu, inak nikto, no a tú akože hrču ukazuje tam ako je tá jamka medzi klucnymi kostami, kde konci krk, tak nad nou asi 2 - 3 cm.

mummy01
1. aug 2012

@nanip no a presne tam som mala ja cystu,v tej jamke....dlho si to nik nevsimol,ani ma to najprv netlacilo stale ale mne to rastlo smerom dnu a ked ma operovali tak som to mala az po prsnu kost narastene.Teraz mam uzol na stitnej velky 1,5x1,2cm a citim ho....
Ak ma niekto v rodine tak je vacsie riziko ze by mohla mat aj ona...ale mozem sa mylit a moze to byt nieco ine.Ja chcem dat urobit detom testy preventivne kedze u mna sa to prejavilo uz v detstve.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli