Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hysterický plač 4,5 mesačnej dcérky

citronade
10. júl 2014

ahoj baby, strasne som prelaknuta, ani nejdem hladat temu, lebo ani neviem ako to zadat, som uplne zmatena a trasiem sa.. mam 4,5 mesacnu dceru a prave sa prebudila s hysterickym placom. z nicoho nic, akoby ju nieco ustiplo, take nieco..bola uz v tvrdom spanku..strasne som sa zlakla, vzala som ju na ruky, stale zachvatovito plakala, co bolo najhorsie, ked sme sa jej prihovarali, akoby nas nespoznavala, len pozerala na nas akoby zhypnotizovana, drzala hlavku opretu o moje pleco, vobec nou nehybala, strasne nieco... vobec neraegovala len pozerala, ten pohlad bol hrozny na nu..po asi minute, dvoch sa zacala k sebe vracat, trocha sa usmiala na mna, ale stale na nas tak akoby nechapavo, zlaknuto pozerala, neviem to vysvetlit. prosim vas, je to moje prve dieta, ja neviem, ci to nahodou nie je nieco pre vas niektore uz zname, pripadne ma odkazte na temu pod ktoru to moze spadat... neviem, ci to moze mat suvis, ockovali sme cca tyzden dozadu. dakujem

nicolle21
10. júl 2014

@citronade no a teraz je uz ok? je taka ako obycajne?
ono vies, jasne, ze ked sa nieco taketo prihodi, ci uz to bol nocny des, alebo namesacnost cokolvek, tak je clovek v tom momente mimo.. moj maly je mimo este takych 5-10min po tom, ako sa zobudi, kuka, obzera sa, obcas sa usmeje, az potom zacne fungovat naplno.. nemozes od malej cakat, ze sa zobudi zo zleho sna a hned sa vrati do reality.. len klud, nic to nebolo, este sa to takmer urcite stane niekedy v buducnosti, hlavne bud pri nej, pritul ju, hovor na nu a ona sa otrasie .-)

veriiii
10. júl 2014

@belllinka moja mala po prvom ockovani tie place v bdelom spanku, dr povedal,ze je o.k, a dnes ma 19 mesiacov, dalsie ocko za sebou a je uplne zdrava..

citronade
autor
10. júl 2014

@belllinka dobre, ale ja som si pozerala tvoj profil a patris k zastancom neockovania, myslim, ze ti to brani hodnotit co najviac objektivne... ja sa urcite nato opytam pediatra... no.

nicolle21
10. júl 2014

@belllinka haha vsak? ale ze ty ju tu strasis vtipne nie je.. ani doktor si nedovoluje diagnostikovat po telefone bez stretnutia s pacientom, nieto este taketo vyhlasenia ako ty sem davas, ze na zaklade opisu je to z vakciny.. chod niekam, kde ti na to ludia aj skocia..

nicolle21
10. júl 2014

@citronade keby si to ockovanie v uvodnom prispevku nespomenula, tak sa tu @belllinka ani nevyskytne

citronade
autor
10. júl 2014

@nicolle21 no, trocha sa usmiala potom a dala som ju ze spat zas a zaspala

belllinka
10. júl 2014

@nicolle21 A ty to z čoho vieš hneď diagnostikovať a zľahčovať, že to nič nieje, keď môže byť???

lyzzy
10. júl 2014

@nicolle21... Oni sú jak supy...očkovanie?...čokoľvek sa stalo tak je to určite z toho

katusik22
10. júl 2014

Ako by som to ja pisala...nám sa to tiez stalo presne ako ty pises no este k tomu ako sme sa mu prihovarali tak spustil neskutocny rev, hulakal na celé hrdlo...ja v šoku a v poriadnom som volala zachranku...zobrali nas na pozorovanie...nevedeli mi nic povedat, výsledky mal ok...ale z orl vysetrenia mu zistili zápal vonkajsieho zvukovodu...ani sa ti necudujem ze si taká prelakana...este teraz ked si na tu noc spomeniem behaju mi zimomriavky :(

nini1010
10. júl 2014

Ocividne ma nocnu moru.porozmyslaj ci niekedy nezazila nieco co ju mohlo velmi vylakat.hadka,krik alebo nejaky iny neprijemny zazitok.vyzera to ze by to mihlo byt presne to a preziva to v hlbokom spanku.trpezlivo ju utesuje,je mizne ze sa to zopakuje ale pi oar dnoch by to malo ustupit.

pectore
10. júl 2014

@belllinka študuj problematiku ockovania doslednejsie...mas v nej medzeri...takyto plac by mohol mat suvis s ockovanim keby sa objavil do 48 hodin po ockovani...je to v pribalovom letaku...nie tyzden po....

berilka
10. júl 2014

ahoj. Aj nám sa to stalo pri synovi. Tiež sme boli vyľakaní s manželom poriadne. Hlavne z toho synovho pohľadu, keď nebol prebratý a mal očká otvorené, pozeral, ale bolo vidno, že bol neprítomný. Stalo sa nám to asi dva krát a viac nie. Teraz má pomaly 9 rokov.

katarinamarkova
10. júl 2014

@pectore ano do 48 h. nie po tyzdni 🙂

citronade
autor
10. júl 2014

toto som nasla u susedov, mozno to niekomu pomoze do buducna s podob.problemom, dakujem vam..

Pokud zakřížkuješ více než čtyři body, má probuzení tvého dítěte určitě něco společného s nočním děsem.
- začne zcela nenadále plakat
- jen velmi těžce se dá utišit
- vypadá,jako by nebylo opravdu vzhůru
- brání se tělesnému kontaktu
- potí se nebo mu silně bije srdce
- ke obtížné ho vzbudit.

Pokud je dítě mladší 6 let a má často projevy nočního děsu, nemusíte si dělat žádné starosti. S největší pravděpodobností nemá vážné problémy ani psychickou poruchu. Odbornou pomoc můžete vyhledat v případě, pokud se vám zdá, že je vaše dítě úzkostlivé a napjaté také během dne.
Nejvíce pomůžete dětem mladším 6 let, když nebudete dělat nic! Noční děs se nedá odstranit, je nutné se s ním naučít žít v naději, že se problém vyřeší časem sám od sebe.

Příčiny noční úzkosti a noční můry lze hledat v zážitcích a událostech, se kterými se dítě střetává během dne a pak se na něj "valí". Děto v té době mezi 3 a 6 rokem začínají přemýšlet o svých pocitech, jakými jsou např. vztek, strach, pocit viny. Unoční můry pomáhá objetí a utěšení, to je rozdíl od nočního děsu.

Rozdíly mezi noční můrou a očním děsem:

o co se jedná?
noční můra -- zlý sen, který se vyskytuje v REM fázi spánku, po kterém nastáváúplné probuzení
noční děs -- neúplné probuzení z hlubokého spánku

kdy to pozorujeme?
noční můra -- nikdy během snu, nýbrž poté, co se dítě probudí a pláče nebo křičí
noční děs -- během ataků nočního děsu, dítě křičí a tluče kolem sebe. Poté je již klidné

kdy se vyskytuje?
noční můra -- ve druhé polovině noci, když dítě sní nejintenzivněji
noční děs -- obvykle za 1-3 hodiny, někdy také po 4 hodinách po usnutí

jak se dítě chová?
noční můra -- většinou pláče a má strach ještě i po probuzení. Během noční můry se dítě nehýbe. Po probuzení často pláče a má ještě strach
noční děs -- sedí nebo stojí v postýlce. Pohazuje sebou nebo kolem sebe tluče. Mluví, brouká, křičí nebo pláče. Má současně strach a je pomatené, má zrychlený puls a potí se. Všechny symptomy se po probuzení vytratí

jak na vás dítě reaguje?
noční můra -- vnímá vás a nechá se utěšit. Vyhledává tělesný kontakt
noční děs -- nevnímá vás a nedá se utišit, brání se tělesnému kontaktu

jak opět usne?
noční můra -- kvůli strachu má někdy potíže znova usnout
noční děs -- normálně, rychle, často aniž by se před tím úplně probudilo

vzpomene si na to dítě příští ráno?
noční můra -- pokud je dost staré, umí si sen vybavit a umí jej podle okolností také vyprávět
noční děs -- žádná vzpomínka - ani na sen, ani na tlučení kolem sebe a křik
https://www.modrykonik.cz/forum/spanek/nocni-mu...

belllinka
10. júl 2014

@pectore Ty si naštuduj slovenčinu. Medzery sa píše s tvrdým.

pectore
10. júl 2014

@belllinka ja nejdem nic studovat gramaticke chyby su sucastou mojej osoby..som stym plne zmierena a menit to nebudem...len na rozdiel od teba tym nikomu neublizim... 😉

belllinka
10. júl 2014

@pectore Komu ublizujem?

berilka
10. júl 2014

úplne to sedí na ten náš zážitok - ten nočný des. ale je to dobré, že sme ho viac nezažili. Vďaka Bohu.

pectore
10. júl 2014

@belllinka zlou radou...spochybnovanim ockovania....tym ak bezdovodne odradis mamicku od ockovania ..jej a jej dietatu mozes ublizit...popremyslaj si nad tym....

ushuaia
10. júl 2014

Ja sa nestacim cudovat, ze ockovanie moze za hystericky plac dietata... 😕 , a ano aj malickym detom sa sniva...mozu mat nocne mory...@citronade...ockovanim to nieje, nestresuj sa prosim ta...vedlasie ucinky ockovania sa prejavia zvycajne do 48 az 72 hodin..., nechapem jednu vec preco musite poniektore zbytocne strasit mamicky...je to na zamyslenie...

seahorse27
10. júl 2014

@citronade Toto poznam doverne, lenze u mojej dcerky sa to zacalo objavovat az okolo 1 roka. Vzdy to prislo tak po 1-2 hodinach odvtedy, ako zaspala. Vyzeralo to naozaj hrozostrasne, hystericky plakala, vobec nas nespoznavala, normalne nas odstrkovala. Asi po 10 minutach sa trochu upokojila, ale neprebudila sa a potom zaspala. Rano si nic nepamatala. Toto vobec nesuvisi s tym, ze nieco zle prezila pocas dna. Suvisi to z dozrievanim nervovej sustavy a s tym, ze take male dieta este nevie spracovat zazitky, ktore prezilo pocas dna, aj uplne bezne - stretlo viac ludi, nieco nahodou zahliadlo v telke a nevedelo si to vysvetlit, proste hocico, co este nechape (a take male dieta toho chape dost malo). U nas sa to vyskytlo tak raz za 2 mesiace, tak sme z toho nerobili vedu. Od 3 rokov sa to vyskytovalo len velmi sporadicky. Teraz ma mala 5 rokov, obcas place zo spanku, ale je to ovela menej intenzivne a da sa lahsie upokojit. Proste niektore deti maju k tomu sklon, ale urcite z toho vyrastu...

emyk
10. júl 2014

no teda popísalo sa tu toho kadečo. ..... nikdy nevieš co na babo a ako veľmi zapôsobí, uz vela vníma ma vela podnetov, moja mala takýto prvý plač ( a je to niečo strasneeee) 😉 vštyroch mesiacov a s prestavkami takými mesacnymi trvaju dodnes (13 mesiacov) , ale u mojej som si všimla, ze je to zo zubov.Prvý zub mala na konci 4teho mesiaca a na ten prvý z ničoho nič rev nezabudnem a odvtedy vždy keď začne takto revat, a ešte k tomu iba v noci ( ttiež je to akoby sa jej nieco zlé snivalo ) viem,ze rano nájdem prerezany zubcek, ma ich uz 11! No toje moja dcéra. ...uvidíš sama, len nestresuj 😉 prajem dobrú noc

katrinka8
10. júl 2014

Ahoj, ja si tiez myslim, ze to bol nocny des. Deticky to mavaju (nocne mory su nieco ine - to si aj rano pamataju) - rano si to uz nepamataju. Nasa dcerka to tiez mala, bola sice starsia, ale bolo to cosi hrozne - resp. vyzeralo to skutocne hrozostrasne. Rano sme sa jej len opytali, ci si nieco pamata z noci (nehovorili sme, co sa dialo) - nic. Bola vysmiata. Takze sa urcite neobavaj, je to pomerne caste u deticiek. Ono to vyzera naozaj hrozostrasne, clovek si nespoznava vlastne dieta (nasa nas odstrkovala, kricala, plakala, do toho volala "maminka, maminka", oci otvorene a uplny zachvat, vobec nevnimala, co jej hovorime. Trvalo to par minutiek, asi zo 5, potom zrazu zaspala a bolo). Mala to zatial len raz, uz davnejsie.

emyk
10. júl 2014

@seahorse27 súhlasím: -)

saskia64
10. júl 2014

Obycajna nocna mora, my sme sa tiez prvy krat vylakali, ked dcerka zacala kricat zo sna.

edvelyn
11. júl 2014

@belllinka Hlinik se odstehoval do Humpolce...

edvelyn
11. júl 2014

@edvelyn no takto vazena pani ktora je vzdy a vsade proti ockovaniu...moja dcera to mala este pred prvym ockovanim..z coho to asi tak bolo?hadam ju v porodnici tajne zaockovali?? Nie to bude asi ozaj z toho ze dieta zaziva kazdy den nove veci a staci ak zatrubi auto alebo stekne pes a dieta moze mat z toho zle sny....ale Teba za to asi platia aby si to antiockovanie vsade strkala...

edvelyn
11. júl 2014

@belllinka ta sprava nad bola pre teba

nikawero12
11. júl 2014

@belllinka moje IQ ty nerieš, radšej sa zamysli nad tým, čo za hyenizmus si tu predviedla na adresu jednej preľaknutej mamičky. Vieš čo je to empatia? Zrejme nie, lebo to by si musela mať v hlave funkčný mozog a nie nasraté.

belllinka
11. júl 2014

@nikawero12 Moja, ty si radšej otvor cas.sk a zapájaj sa tam do diskusií, úroveň tvojich príspevkov tam perfektne zapadne. 🙄