Izotopy

lelienka25
7. mar 2013

Ahojte mamičky, máte niektorá skúsenosť s vyšetrením Vášho drobčeka nazývané izotopy? My sme boli na také odporučení do Martina a neznie ani nevyzerá to veľmi lákavo :( Náš drobec má necelých 8 mesiacov :( Bojím sa toho.

erni
8. mar 2013

ahoj, osobne skusenosti nemam,ale v podstate sa nemusis bat, vysetruju sa takto rozne organy napr.stitna zlaza,pecen,kosti...ten"izotop" sa podava vnutrozilne a potom sa bud gamakamerou alebo pod CT skuma aktivita,kde sa izotop vychytava a podla toho sa urci aktivita resp.pritomnost nejakeho loziska v tele...okrem toho podania do zily vysetrenie neboli, trosku dlhsie trva a 24 hodin po je clovek "radioaktivny "..drzim palce 🙂

lelienka25
autor
8. mar 2013

Dakujem, Erni. Nakolko ma nas drobcek iba necelych 8 mesiacov, budu ho aj prispavat ☹ Mozno to neznie tak vazne, no i tak sa bojim. I tak velmi pekne dakujem za prispevok. Krasny den prajem.

janinah
8. mar 2013

syn chodí opakovane na izotopovú renografiu,po podaní látky do žily sa dieťa sleduje počítačom a nesmie sa pohnúť,prvé naše vyš. bol horor,mal asi 3 r. a obaja s mužom sme ho držali /dostal injekciu na utlmenie a zaučinkovala presne opačne,bol ešte aktívnejší/no vyšla som odtiaľ mokrá ako myš...potom už ležal dobre,bol starší,rozumnejší,ja som sedela pri ňom,držala ho za rúčku a čítala rozprávku...lekári tam ťa poučia,my sme prvýkrát boli prijatí na detské oddelenie na predprípravu,ale to len večer predtým bolo treba zjesť tabletku a ráno pred vyš. napichnúť žilu,teraz už chodíme priamo tam na vyš.v deň vyš.,ale predtým chodím tam po tú tbl a večer mu ju dám....tiež som s a1x bála,ale nakoniec som bola radaže dobrý výsledok,nám šlo o operáciu a chvalabohu zatiaľ nie je nutná,len musíme sledovať činnosť obličiek

lelienka25
autor
8. mar 2013

@janinah Velmi ma mrzi, ze mate takuto diagnozu, alebo podozrenie. Ja sa toho boji velmi :( Co ak bude mat ta kontrastna latka, ktoru im podavaju vedlajsie ucinky? ☹