Je lepší púder alebo Bepanthen?

migely
4. okt 2014

chcem sa opýtaťčo je lepšie dávať po prebalení nazadoček púder či bepathen a akosa aplikuje púder nasypať na plienku a zabaliť? a ešte jednu otázku keď dámna ranu púder namiesto framikoinu bude to štípať či nie?

meluela
4. okt 2014

@migely puder sa uz nepouziva ... dokocna vraj netreba ani davat kremik pokial nie je zaparenina ... ale to kazdy hovori nieco ine ... ja som prve mesiace davala, ale nabuduce uz nebudem

prasiatko30
4. okt 2014

@migely pokial viem tak puder sa uz vobec nepouziva u malych deti - neodporucuje sa - ja som ani pri jednom dietati nepouzivala. Kvalitny krem a je to

henikav
4. okt 2014

@prasiatko30 preco sa puder nedoporucuje??

liebling98
4. okt 2014

@migely púder sa neodporúča. Ja som vždy používala klasickú rybaciu masť z lekárne, pri začervenaní (zmena stravy, príkrmy, iné mlieko) som dala sudocrem

prasiatko30
4. okt 2014

@henikav som si to normalne musela vyhladat😄😄😄 lebo vysusuje prilis detsku kozu - v tychto rokoch sa odporuca aby bola hydratovana - a pre riziko vdychnutia - vsetci si pamatame tie oblaky co moze puder spravne pouzity narobit 😄😄😄😄

henikav
4. okt 2014

@prasiatko30 no ved preto sa pytam, lebo mam 18 mesacnu dcerku a nikdy nemala ani len zacervenany zadocek, ziadne problemy a pouzivame vylucne puder, ale len vtedy ked treba, inac len umyjeme, vysusime a nedame nic. U syna pred rokmi tiez len puder a nikdy nebol ziaden problem. To vysusenie pokozky si viem predstavit, len keby sme to stale davali. Dakujem za vysvetlenie. Moje kamosky co davaju kadejake kremiky, stale riesia problemy 😉

prasiatko30
4. okt 2014

@henikav ono to zalezi aj od dietata ja som u starsejnemala ziadne problemy a umladsej furt nieco - u nej som pri najhorsich zapateninach pouzivala olivovy olej 😊takze pokial ti to ide ok tak naco menit. Snazita sa drzat puder mimo dosahu deti

migely
autor
4. okt 2014

@meluela kremik dávam preventívne a radšej púder ako chemiu nie? 😉

migely
autor
4. okt 2014

@prasiatko30 ale púder neni chémia či?

migely
autor
4. okt 2014

@liebling98 😖 fuj rybaciu masť blee sám ich neznašam

migely
autor
4. okt 2014

@prasiatko30 ako tomôže vdychnuť ked ja to mamv ruke a aplikujem ale neviem ako rozmyšlam uživať buder ako prevenciu ešte aj Dr. povedala že sa rozhodnite bud chemiu alebo prírodne 😖

migely
autor
4. okt 2014

@henikav a ako ho aplikuješ sypeš ho do plienky alebo na riťulu ?

migely
autor
4. okt 2014

@prasiatko30 ale púder neni chémia a olivovi olej je moc nákladný 😖

emily76
4. okt 2014

@migely no a naco jej tam chces cosi davat? Ved staci pekne poumyvat vodou, pripadne detskym mydlom ale to tiez nemusis zakazdym, poutierat do sucha a ak nema inak problem, hotovo... nam sa osvedcil aj sudocream, ak bolo zacervenane miesto, doteraz ho mame doma... ale tiez ak nemali cervene ritky, tak sme nedavali nic...

migely
autor
4. okt 2014

@emily76 radšej preventívne ale sudokrem je chemia a púder nie 😉

emily76
4. okt 2014

@migely no my sme s nim nemazali v roku ritky zadazkym prebalenim.. nebolo preco... 😉

oladuna
4. okt 2014

SUDOCREM je najlepsi krem.bepanthen je studeny pre deti takze ich chladi hned po natreti. Inak puder sa dava iba po kupani aby sa nezapalila pokozka.alebo ak ma dieta potnicky tak puder pomoze.puder sa nikdy nesype na plienku.vzdy najprv na tvoju ruku a az potom na detsku pokozku. Pozor aby dieta puder nevdychlo lebo to nie je zdrave.

78anita
4. okt 2014

Puder vyhod do kosa. Kozne lekarky by ta ukamenovali. Nejaky dobry krem si vyber. Nam sa osvedcil Sudokrem. V prebalovacej taske mam zas obycajnu Niveu na zadocky z DM. Framykoyn len vo vaznych stavoch (pripadne Bactroban). Pri prebalovani umyt pod vodou. Vysusit dobre (pritlacanim uteraka, nie suchanim). Vecer prd spanim umyt aj detskym mydlom - zmyt bakterie z cikania a kakania. Kremy len v tenkej vrstve natierat. Ak to neustupi, moze to byt aj alergicka reakcia na nejaku potravinu.

migely
autor
4. okt 2014

@oladuna a ked jej to dam priamo na riťulu? musím na ruku ja že sa to dáva do plienky nasypem na plienku a zabalím 😀

simca06022011
4. okt 2014

Ja som puder nepouzila ani raz. Ked bolo treba tak bEpanthen. Ked puder nue je chemua, tak co potom? Na hydrstaciu sme sa po kupani natieralli mliekom telovym. Komplet. A cielene proti zappareninam iba ked to bolo nevyhnutne.

migely
autor
4. okt 2014

@78anita nam praveže povedala dr že bud púder alebo kremik ja radšej púder lebo tam je menej chemii a púder môžem dať aj na ranu lebo mala sa poškrabala že či ju to nebude štipať alebo neham to tak

78anita
4. okt 2014

Puder dokonca ani na potnicky. Detska kozna nam na to dala na premastenie krem - kyselinu mliecnu. A na zacervenane plochy v tenkej vrstve ichtiol (5% pasta). Vsetko moze predpisat aj pediatricka. Nosit bavlnene oblecenie. Najlepsie nefarbene (biele) pri spodnych vrstvach, ktore su v kontakte s kozou. A davat dietatu probiotika pri vsetkych koznych problemoch. Kupele v hypermanganovom roztoku si vraj zas na mokvajuce chrasty (tiez nie na potnicky). Problem pri pudre je, ze koza nie je dostatocne sucha, alebo sa spoti, a ked sa da puder, rozmoci sa na kozi a je to idealne pre bakterie.

zitaje
4. okt 2014

No rocnemu dietatu netreba na zadok nic patlat, ved naco? Radsej ho nechat castejsie na holo, vzduch je naj, lepsi nez kadejake kremiky a pudre 😉 ALebo aspon castejsie prebalovat.
Ja mam krem na zadok od weledy, ked ma drobec naaaahodou cervenu ritku, natriem mu ju tym, vacsinou staci raz a hotovo. ALe on kaka do nocnika a casto tam aj cika.

henikav
4. okt 2014

@migely My sypeme na pekne vyumyvanu a vysusenu ritulku, ale nedavam vela, ako som uz pisala, my sme nikdy nemavali problem a fakt len obcas ked ma mala hnacku ci ine riziko, tak malicko, inac len pekne bez nicoho, umyt, vysusit a zabalit

78anita
4. okt 2014

@migely Nam puder zakazali na novorodeneckom oddeleni hned v nemocke. Potom aj nasa pediatricka pred 4 rokmi pri prvej navsteve domacnosti, ked ho u nas videla. Nasledne detska kozna, kam chodime to potvrdila. A aj moja kozna (ktora robi aj detsku dermu). Radsej teda len umyt a nic nedat (ako puder). A netraba natierat vzdy pri kazdom prebalovani kremom proti zapareninam, len podla potreby. A staci len trosku okolo ritky. Cista voda a dobre vysusenie je TOP.

domak2
4. okt 2014

Puder nie je chemia? a co to je hviezdny prach ? Co s tym ma spolocne olivovy olej a preco je nakladny? Teda ak nie je panensky z toskanska a celkovo nechapem tuto temu. Plienky mate predpokladam z bio bavlny a nie tie chemicke jednorazovky? Sypat puder na ranu? 😕 Ja neviem ale tato tema je teda pekne divna.

milotaa
4. okt 2014

@migely Ahoj. My nepouzivame ani puder ani krem. Davam kukuricny skrob (Maizena, Gustin), ked som nemala kukuricny, dala som aj zemiakovy. Najdes bezne v kuchyni 🙂 Ziadna chemia, efekt rychly, cena nizka. Davam len ked sa zacne tvorit zaparenina a po kupani (kupem 2x do tyzdna). Vezmem trosku na prst a len trosku dam na ritku na najrizikovejsie partie. Tiez davam na hrdielko, lebo ako tam ma previsnutu bradu, tak sa jej to tam tiez zacervenavalo, ten skrob to vzdy hned presusil a preliecil.

sense
4. okt 2014

no ja ti poviem tak nikdy som preventivne nic nedavala ani puder ani krem, az ked prisiel problem a vtedy som aj tak praktikovala najviac cista voda a byt na holo co najviac....

migely
autor
4. okt 2014

@zitaje raz bola hola u priatelkynej mami a naložila na čerstvo vytepovanu sedačku 😀

migely
autor
4. okt 2014

@78anita nam zase kazasa radšej davať púder 😉