Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Je normálne, keď sa 5 mesačné dieťa otáča len na ľavú stranu?

zuzulka474
11. apr 2016

Ma aj uležaná hlavičku

maminkasisa
11. apr 2016

skuste davat hracky na pravu stranu, prihovarajte sa mu z pravej strany, aj v spanku prekladat hlavicku na pravu stranu, malo by sa to casom upravit. len nezanedbat.... a spomenut pediatricke pri najblizsej navsteve, aby nemala stuhnute svaly na pravej strane......

qwertxy
11. apr 2016

Moj malý sa pretaca mesiac a pol ( má teraz 5,5m.). Tiez iba doprava. U neurologicky bol, všetko je ok. Treba motivovať hračkami do ľavej strany plus mi neuro ukázala ako mu "pomôcť" sa pretočiť doľava, aby sa snažil i tam. Čiže spomenúť pediatricke, pošle vás na neurologiu, ak uvazi... Ale nebála by som sa. Dieťa dobehne aj tu " neoblubenu " stranu.

janinah
11. apr 2016

Dieťa sa otáča za svetlom,ku oknu...ja som aj postieľku posúvala,aby sme neboli stále v rovnakej polohe k oknu.

kacena4
11. apr 2016

je to normalne, dieta treba polohovat najma ak spi napr. prekladat na pravu/lavu stravu v postielke, otacat ho raz spi pri nohach raz pri hlave na madraci.... co sa tyka pohybu ak sa este nehybe treba ho co najviac davat na brusko aby sa zacal hybat a dvihat hlavicku bude ju davat na obe strany ako pisu maminy otacat za podnetmi. drzim palceky

tinqua
11. apr 2016

5mesacne dieta by malo vacsinu svojho bdeleho stavu stravit na brusku, zlepsuje sa tak motorika aj vnimanie...a v spanku jednoznacne polohovat, moja bola tiez "lavostranna" nastastie sme to podchytili ked mala dva mesiace ale aj tak este mala s pravou stranou dlho problem (zle podkladala rucky, pomalsi reflex) ...ako radia baby motivovat hrackami, svetlom...nam pomohol asi najviac taky pamprlak na palicke co sa krutil vzdy som na nu utocila z prava, snazila sa ho dostihnut 🙂 tak mi zacala aj liezt 🙂

sardinka335
11. apr 2016

Ulezanu hlavičku ma preto lebo dieťa nepolohuješ...a v 5 mes. zvyčajne uz ,,pasie baranky,, ved chodiš do poradne nie, tak tam treba doktorke povedat, ze dieťatko sa neotáča na obe strany. Inak byva to pomerne časte, ze dieta preferuje jednu stranu. Vola sa to tortikolis - ale to si myslím, ze by si doktorka na poradni všimla ak by sa o tom jednalo. Ostatne uz kočky povedali - motivovat k pohybu, otačaniu do ziadanej strany.

lubi40
12. apr 2016

podla mna to normalne nie je. Moj maly mal placatu hlavu (z jednej strany) od narodenia, lekarka vravela, ze sa to casom spravy, ze mu mam davat hracky na druhu stranu, aby hlavicku otacal. Ale v troch mesiacoch sa to vobec nelepsilo (resp minimalne) a napr aj ked som ho mala na rukach, tak sa na tu druhu stranu nechcel velmi pozerat a ani velmi tu hlavu nevedel na tu stranu otocit. Zasla som znovu k lekarke a ta ma poslala k fyziotarapeutovi. Absovovali sme zopar masazi (prvz tyzden 3 a potom este mesiac po 2 masaze/tyzden). A uz po 1 tyzdni to bol obrovsky rozdiel. Vraj tam mal nieco bloknute a preto nechcel otacat hlavicku. No a po mesiaci sa mu zacala aj hlavicka pekne formovat. Takze za mna, ja by som to urcite konzultovala s odbornikom.
Drzim palce

zuanach
12. apr 2016

Jedna sa pravdepodobne o asymetriu, urcite by sa to spravilo cvicenim, my sme mali na to vojtovku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli