Je tento výsyp z antibiotík?

katkasofi
24. jan 2016

Babenky malá má angínu, užíva zinnat a dnes ráno sa zobudila s takýmto výsypom... Môže to byt z atb? Tie máme od piatku. Okrem toho jej dávam cebion... Mám ísť na pohotovosť? Či počkať do kontroly? Výsyp je na brušku a krku hlavne 😞😏

marcelatje
24. jan 2016

@katkasofi moja malá mala taký výsyp z ATB Biseptol. Vysadila som a prešlo to.

katkasofi
autor
24. jan 2016

@marcelatje mňa napadla aj šiesta choroba... 😏

marcelatje
24. jan 2016

@katkasofi neviem či existuje kombinácia angíny a šiestej choroby. Skôr to bude asi tá reakcia na lieky 😒

8291
24. jan 2016

Toto vyzera ako alergická reakci na lieky,siesta choroba ma trochu iné vyrážky,

bosoriak
24. jan 2016

@katkasofi Moja dcera mala presne takuto reakciu na penicilin a tak jej zistili alergiu.

limetka69
24. jan 2016

Mm sa takto vysypal po liekoch a dali mu na to imazol. Je to volne predajna mast. 🙂
@katkasofi

katkasofi
autor
24. jan 2016

@limetka69 tak baby boli sme na pohotovosti...s najvyššou pravdepodobnosťou je to rubeola...😞
@bosoriak
@8291
@marcelatje

8291
24. jan 2016

@katkasofi prosiiiim,tak to je v prdeli😠,🙈

katkasofi
autor
24. jan 2016

@8291 hm, ak sa vrátia teploty tak smer nemocnica... Ma za uškami veľké uzliny

8291
24. jan 2016

@katkasofi chúdatenko,ved uzliny môže mať za uškami aj z angíny kludne.tak držim palce nech sa z toho čim skôr dostanete,ale mne to fakt pripadá skôr ako alergiska reakcia.

limetka69
24. jan 2016

Rubeola? To je cudne... Aj moj muz mal zvacsene uzliny, vsetko ho svrbelo a bola to alergia na penicilin. No, my nie sme doktorky 🙂 prajem skore uzdravenie
@katkasofi

bosoriak
24. jan 2016

@katkasofi A tie antibiotika jej nasadili na anginu, aj robili CRP? Ci ich vobec musi uzivat, rubeola je virus. Ak jej ale nasadol virus na uz liecenu anginu, tak treba len dohliadat, aby sa stav nezhorsoval. Ale ak ma len velke uzliny a nema teplotu, bude to v pohode. Inak u deti nema velmi prudky priebeh. Obzvlast, ak si ju dala zaockovat, malo by to prejst rychlo a bez nasledkov.

katkasofi
autor
24. jan 2016

@limetka69
@8291 ďakujeme babenky... My mame aj zápal spojiviek k tomu. Další príznak... A očkovana bude na to až v 15 mesiacoch... Teraz má 11

katkasofi
autor
24. jan 2016

@bosoriak este nebola ockovaná...

bosoriak
24. jan 2016

@katkasofi No chudiatko male, tak to stihla lapit. Ale naozaj sa nemusis obavat, cim mensie dieta, tym lepsi priebeh.

katkasofi
autor
24. jan 2016

@bosoriak ďakujem...je strašne uplačkaná. Dúfam ze to prejde 😉