Choroba a antibiotiká v 1. trimestri

feferonkan
14. nov 2018

Ahoj dievcence 🙂 prepacte za dalsi prispevok ale velmi sa bojim.
Vedeli by ste mi napisat Vase skusenosti s chorobami v tehotenstve?
Ja som sa uz od piatka necitila dobre, skusala som Vase rady (homeopatika, caje, kloktanie) ale nic nezaberalo, bolo mi len horsie.
V pondelok mi doktor napisal antibiotika (Zinnat) je mi o malinko lepsie uz dnes, ale bojim sa o male.
Jednak kvoli tej chorobe : angina v krku, silne zachvaty kasla, teplota. Ale tiez kvoli tym liekom co musim do seba davat: antibiotika, probiotika, od kaslu, paralen, do toho este uzivam svoje pravidelne lieky na astmu a alergiu.
Mam uplne rozbity zaludok ze ani jest neviem a spat nemozem kvoli kaslu, takze som uplne slaba a vycerpana.
Bojim sa aby vsetky tieto faktory nejak neposkodili male :(
Boli ste vy chore takto v zaciatku tehotenstva? (ja 7tt

arasidka123
14. nov 2018

@feferonkan aj ja som.bola pri prvých dvoch na ATB v prvom trimestri a obaja sú v poriadku..aj teraz som brala zinnat hoci som v 7. Mesiaci..

gabulienka623
14. nov 2018

Ja som brala ATB suprax v 10tt a potom ešte na konci tehu v 9mes. Tiež som mala z toho obavy hlavne v tom 1.trimestri, ale dr aj gynekológ mi potvrdili, že zápal v tele je pre bábo nebezpečnejší ako tie atb. A dcérka je úplne ok.

lorela
14. nov 2018

Neboj sa, všetko bude v poriadku, lekár predsa vie, aké ATB ti ako tehotnej môže predpísať.

maryah
14. nov 2018

Aj ja som v 1.trimestri brala ATB presne v 6.týždni a malý je v poriadku. Presne ako písala mamina hore, samotný zápal je pre dieťa horší ako ATB tak neboj. Prajem rýchle zotavenie. Inak, aj ja mám astmu.

lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre