Je to 6. choroba?

jajuska13
26. máj 2018

Ahojte, malý 2r, mal od utorka večera teplotu z ničoho nič celý deň bol normálny večer sa ešte na odrážadle vozil a prišli sme dnu a zrazu začal byť umrncany a už mal zvýšenú teplotu. V stredu aj štvrtok mal tiež vo štvrtok v noci mu vytlstupila až na 39.5. Dostal v noci nurifen a odvtedy už nemal teplotu. Čiže také dva dni tri noci. Bez iných príznakov. Pre istotu som zaniesla moc vo štvrtok na kontrolu a v piatok som mala. Prísť znova s močom. To už som zo zobrala aj malého už nemal teplotu už bol úplne ok, ale Dr povedala ze ho pozrie keď som tam s nim a pozrela do hrdla a ze angína. Dala mu hneď atb. Žiadne crp ani výter že mal veľmi veľké mandle, áno to ma, ale nemal na nich žiadne biele povlaky typické pre angínu. Dala mu súprax. V piatok nebol malý vyhazdany ale v sobotu sa postupne začal nemal nič a dnes sa začína vyhadzovať. Môže to byť od tej jednej dávky už suoraxu co zobral v piatok? Alebo je to 6 choroba a atb berieme zbytocnevyhadzovať, teda dnes sa mu to rozširuje po

pininka
26. máj 2018

Podla mna je to jednoznacne z liekov, isla by som radsej na pohotovost, a prestala mu davat tie lieky.

kika831
26. máj 2018

@jajuska13 najpravdepodobnejsie je to alerg reakcia na antibio. Lieky treba vysadit. Ak sa vam da, zabehnite s nim na pohotovost, ak nie, antibio vysadte a v pondelok zavolajte svojej pediatricke

mery34
26. máj 2018

Syn takto po 3 dnoch skoro 40tiek na pohotovosti dostal antibiotika, ze angina. Tiez sa na dalsi den vyhadzal a nasa doktorka povedala, ze to bola siesta choroba ked ho videla.

kikulik1
26. máj 2018

6ta choroba : 3 dni teploty nad 39. Ked teploty ustupia sa ti vytvoria cervene flaky na pokozke a ked ich stlacis . Tak zbelie cast... toto ke urcite rakcia na antibiotika , zbehnite na pohotovost

jajuska13
autor
26. máj 2018

@mery34 a atb ste museli douzivat?
@mery34

jajuska13
autor
26. máj 2018

Lenže súprax mal aj. Pred rokom a nevýhodil sa z nich

kika831
26. máj 2018

@jajuska13 to moze byt aj reakcia na lieky v kombinacii s nejakou inou potravinou- skrizena reakcia. Lieky sa musia vysadit. My sme tak mali po 3 dnoch reakciu na antibio augmentin a hned sme ich vysadili a dostali fenistil na potlacenie alerg prejavov.

mery34
26. máj 2018

@jajuska13 vykaslali sme sa na to po dohode s doktorkou. Antibiotika grckal, takze jednu davku som mu po kvapkach davala hodinku. Tiez ich dostal bez CRP, len letmy pohlad do hrdla.

naattalie
26. máj 2018

6ta choroba ma vysev akoby sa dietko doslova opalovalo cez sitko take male bodky aspon teda moja mala bola takto vyhadzana

tamaris
26. máj 2018

Neboli ste nahodou na slnku?

katrin21
26. máj 2018

@jajuska13 pri 6 chorobe byva hrdlo cervene..aj mojz mala, Dr.povedala, ze podla toho sa to aj pozna, ze je tak inak cervene jak pri angine a viroze...a vysyp sedi..ano, podla mba na 99% je to 6 choroba... presne takto vyzerala
Doktorka vasa je podla mna mimo.ATB sh zbytocne

cammeronka
26. máj 2018

Pri siestej chorobe sa atb nedavaju..a je pre nu typicke vyhadzanie na tvaricke v tvare motýľa po troch dňoch teplot nad 39..

jenny04
26. máj 2018

Myslím si že je to tiež reakcia na antibiotiká lebo môj malý keď mal šiestu chorobu tak dva dni sme mali vkuse vysoké teploty do 40 , ktoré bolo ťažké zraziť.Antibiotika žiadne a keď ustúpili teploty tak sa vyhadzal na brušku ale bolo to také slabé ružové vyhadzanie.

angelina15
26. máj 2018

Každe dieťa to asi znáša ináč. My sme mali okolo 8 mesiacov. Z hodiny na hodinu dieťa mrzuté a teplota okolo 39 - 39,5 nedala sa ničím klesnúť. Na striedačku nurofen a Ibalgin baby, zábaly. Na druhý deň sme išli radšej na pohotovosť (bol víkend). Na pohotovosti nás vystrašili že to bude asi zápal mechúra. Ihneď nemocnica. V nemocnici crp ok a aj všetky vyšetrenia. Teplota stále vysoka. Na tretí deň ráno zmizla teplota a len sa veľmi vyhadzal po celom tele. Ale bez teploty. Do večera mu vyrážky pekne pomizli. To je choroba na kvalitný stres.

danielitta6
26. máj 2018

vyhadzanie na tvaricke v tvare motyla je pri 5 tej chorobe, nie siestej, U nas to vyzeralo presne tak isto, plus to cervene hrdlo- o obidvoch deti rovnako. Vyrazky nam naopak zmizli na nejaky siesty den. Nie som doktor, ale nase baby ked nieco dostanu, tak vzdy virus s koznymi prejavmi a toto mi nepride na alergicku reakciu, ale typicky virusovu

jajuska13
autor
26. máj 2018

@kika831 a dali vám iné atb alebo už nie

dracikdrahosko
26. máj 2018

Ako to opisuješ, podľa mňa tiež ide o šiestu chorobu. My sme ju prekonali v 6. mesiacoch, príznaky boli rovnaké - niekoľko dní vysoké teploty skoro 40 stupňov, potom pokles, znova vybehla ... atď, čo je typické pre šiestu chorobu. Keď sme ju prekonali, tiež nám doktorka hovorila o možnosti výsevu na pokožke, no ten sme chvalabohu nemali. Povedala nám, že vyrážky netreba ničím natierať, tak ako vyšli, tak odídu samé od seba. Ja by som chlapca sledovala a keby po pár dňoch tie vyrážky neodišli, situáciu by som riešila s pediatrom.

jajuska13
autor
26. máj 2018

Ahojte ďakujem vám. Bola som na pohotovosti, Dr kázala vysadiť lieky, ale ze to z liekov nebude, že pre alergickú reakciu na atb je typický vysyp ako mapy červené na tele, a všade, nie len na hrudi. Pozerala aj hrdlo a tam nevidela žiadny zápal, teda žiadnu angínu tam nevidí ako naša Dr včera. Maly je už čulý a blázni sa nič mu nie je. Dala som fenistil a pôjdeme asi pre istotu na výtery aj krv by som rada dala skontrolovať. Už som povedala ze nikdy len tak na slepo atb. Len ma štve ze som mu ich dala už včera mohla som počkať do dneška. Vcera som si nevšimla vysyp aj to ma mylilo. Ak teplota ustúpila v piatok ráno, mal by sa aj vyhodiť v piatok nie? Vyhodil sa až dnes asi.. Taky akoby hluchý deň včera. A myslíte ešte ze som nenarobila malému sarapatu v tele keď jeden deň ich užíval tie atb? A dnes ráno tiež jednu dávku?

jajuska13
autor
26. máj 2018

@mery34 a ako dlho ich užíval celkovo?

jajuska13
autor
27. máj 2018

A prosím co si o tom myslite celkovo že zobral tie atb jeden deň a jedno ráno, v podstate 1 dávku aj pol.jed všade sa píše ze keď sa už začnú brat atb musia sa dobrat. Bojím sa aby nebol potom na atb rezistentny alebo niečo podobné. Nenarobila som zle v jeho malom telíčku? Mali ste to aj vy tak ze keď vám dr kázala po pár dňoch prestať užívať kvôli vysypu, už vam nenapísala ďalšie a užívali vaše deti atb len 1-2dni?nic im potom napr o mesiac nebolo?

mery34
27. máj 2018

@jajuska13 dva dni - od soboty do pondelku.

mery34
27. máj 2018

@jajuska13 nebolo mu potom nic a o rok mal anginu normalne a tie iste penicilonove antibiotiku mu normalne zabrali.

mvo
27. máj 2018

Siesta choroba, mali sme uplne to iste, Mudr. Nam kukla do hrdla ze, angina,... Dala ATB, protestovala som, ze ved vsetko papa, ani nehovori ze hrdielko ju boli,.... Skocili sme na CP Kramare vyhadzana, na druhy den som brala kartu a menila detsku. Nezobrala jej ani krv ani moc, prosto rak od stola 2 rocnej dala ATB. Druha pani doktorka oresny opak. Dcera ma uz 7 a ATB sme malu len 1 jrat, preniesla som na nu nejaku soplavu potvoru.

jajuska13
autor
27. máj 2018

@mvo a tie atb ste užili? Nejaké dávky? Potom ste vysadili a išlo sa ďalej? Už vám nerobila žiadne výtery ani testy? Ja sa bojím ze som spravila zle ze som mu dala tie prve dve davky v piatok a jednu v sobotu

saraz
27. máj 2018

@jajuska13 moj syn mal tiez vysoke teploty, dr. mu dala Atb vraj angina a na druhy den sa vyhadzal myslela som ze z liekov tak som isla na pohotovost a tam mi povedali ze 6 choroba a lieky uz mu nemam davat. lutovala som ze som mu ich vobec zacala davat, lebo okrem teploty bol uplne Ok

mery34
27. máj 2018

@mvo nam antibiotika dali prave na Kramaroch. 😀

mvo
27. máj 2018

@jajuska13 nie, ked som pisala ze rovnako, tak aj ja som dala 2 davky,... To je nic. Bud kludna, teraz jej ATB uplne zafungovalo. Neboj sa, je to ok

michaella94
27. máj 2018

my sme so 6 chorobou skoncili v nemocnici...teploty mal take vysoke ze mu nesli zrazi ani za svet pomohla az infuzia cez lad...po 3 dnoch na infuzkach po teplote ani stopy a vysyp...podla mna to co ospisujes je 6ta choroba...ale tiez to moze byt reakcia na lieky...urcite zajdi k dr ze co povie...nech maly neberie zbytocne atb ked nemusi...pri 6tej chorobe sa atb neberu je to virusove ochorie...

mvo
27. máj 2018

@mery34 tak my sme mali stastie, bola tam mlada pani doktorka, jej detska bola starsia pani, ani nevedela co je to 5 a 6 choroba

marissenka
27. máj 2018

Naša to mala ako ročná,teploty,boli sme na ORL mala trochu uši zapálené... antb,po 3 dňoch vysyp mierny,..potom sa už celá vyhadzala a nechali nás v nocnici,môže z toho až hrdlo spuchnut