Je to 6. choroba?

jajuska13
26. máj 2018

Ahojte, malý 2r, mal od utorka večera teplotu z ničoho nič celý deň bol normálny večer sa ešte na odrážadle vozil a prišli sme dnu a zrazu začal byť umrncany a už mal zvýšenú teplotu. V stredu aj štvrtok mal tiež vo štvrtok v noci mu vytlstupila až na 39.5. Dostal v noci nurifen a odvtedy už nemal teplotu. Čiže také dva dni tri noci. Bez iných príznakov. Pre istotu som zaniesla moc vo štvrtok na kontrolu a v piatok som mala. Prísť znova s močom. To už som zo zobrala aj malého už nemal teplotu už bol úplne ok, ale Dr povedala ze ho pozrie keď som tam s nim a pozrela do hrdla a ze angína. Dala mu hneď atb. Žiadne crp ani výter že mal veľmi veľké mandle, áno to ma, ale nemal na nich žiadne biele povlaky typické pre angínu. Dala mu súprax. V piatok nebol malý vyhazdany ale v sobotu sa postupne začal nemal nič a dnes sa začína vyhadzovať. Môže to byť od tej jednej dávky už suoraxu co zobral v piatok? Alebo je to 6 choroba a atb berieme zbytocnevyhadzovať, teda dnes sa mu to rozširuje po

jajuska13
autor
27. máj 2018

@saraz presne aj ja ľutujem ze som nepockala ešte deň. Užil tri dávky aj vy? A potom keď ste išli vašej Dr tak ta aj skonštatovala že sa z mýlila? Vy ste mu aj do hrdla pozerali?

saraz
28. máj 2018

@jajuska13 tiez som mu dala Atb asi 3x, ja som mu hrdlo nepozerala, kedze sa do toho nevyznam. A Dr. nepovedala na to nic, len ze mal naozaj hrdlo skarede. Zase musim povedat, ze Atb nechce velmi davat, no CRP mu mohla vtedy urobit. To je trochu aj moja chyba mala som si ho vyziadat.

elisimi13
28. máj 2018

Ahoj. Pri 6tej chorobe je výsyp ukoncenie teplot, cize aj choroby. Uz by teda nemal dostat horucku. Moje obe deti mali 6tu chorobu a naozaj tak aj bolo. Tak uvidis...ak nepride teplota, bola tk 6ta...výsyp odzneje sam, 2-3 dni a je prec. Nicim nenatierat 😉