Je to alergia na náušnice?

najzienka
10. aug 2020

Dobrý deň,chcem sa vás opýtať ,nemôže to byť alergia na náušnice ? Dcérka 21 mesiacov to má za obidvoma uskami,framikoin nepomáha .ale dierky nemá ani zapálené ani červené ,len za uskami .

marci77
10. aug 2020

skuste sa opytat a hodit foto aj do tejto skupinky, tam vam zdravotnici poradia😉
https://www.modrykonik.sk/group/6796/

stanulienkat
10. aug 2020

Aky je to kov? Framykoin su antibiotika,kto vam ich predpisal?

lenuliatko84
10. aug 2020

Vidim ze nie su zlate,pravdepodobne ma alergiu.detom by sa mali len zlate davat

najzienka
autor
10. aug 2020

@lenuliatko84 je to biele zlato

najzienka
autor
10. aug 2020

@stanulienkat nie framikoin ,som sa pomýlila ,kalciovu masticku som davala

stanulienkat
10. aug 2020

@najzienka moja malá mala tiež reakciu na zlaté náušnice. Kúpila som jej chirurgickú oceľ a odvtedy nie sú problémy, vyskúšaj.

saxana000
10. aug 2020

Ako ich ma dlho?nasej sa toto vyhodilo az v skolke ale z prednej strany obidve dierky.bola to choroba ruky-nohy usta.zabral detol a repik. Este moze byt ze ak nenosi copik ze sa jej zaparilo za uskami

najzienka
autor
10. aug 2020

@saxana000 najprv to začalo na pravom usku len suché mala ,a teraz úplne. Červené na obidvoch ,toto že ona nemá na diérkach nič ,len za uskom

saxana000
10. aug 2020

Nasej tieza tak ale spredu suche okolo dierky a potom cervene..pozri do pusy na zadok na dlane a chodidla ci nieco nema vyhadzane.my sme mali len 3-4 pupaciky a tie uska

sono2
10. aug 2020

Vymen za žlté. Skús. Každé zlato má iný pomer kovov v ňom. Niečo jej vadí. Este dnes by som jej ich dala vonku.

najzienka
autor
10. aug 2020

@sono2 26.juna som jej ich dala ,dovtedy mala len nastrelovacky,na začiatku nemala nič až tak neskoro by sa to prejavilo?

vittekovaveva
10. aug 2020

@najzienka nastrelovacky su vacsinou hypoalergenne z chirurgickej ocele.. skusot teda chirurgicku ocel alebo ine zlato.. toto vyzera na kontaktnu alergicku reakciu.. mozno kombinacia zlato plus pot ked sa v tychto teplach spotila za uskami

najzienka
autor
10. aug 2020

@saxana000 a z čoho ste to mali? Neviem či sú to náušnice ,ale nikde inde to nemá ,zajtra radšej skončíme na kožné

najzienka
autor
10. aug 2020

@vittekovaveva asi dám naspäť nastrelovacky,len na tých sem tam bolo vidno hnis ,a na tých nič ,asi to bude aj tým že je teplo

katrin21
10. aug 2020

@stanulienkat framykoin sa dava ma take veci, casto pomoze...aj po prepichnuti usi sa dava..

najzienka
autor
10. aug 2020

@katrin21 radšej skočíme na kožné ,neviem či sú to náušnice ,alebo nejaká iná alergia

sono2
10. aug 2020

@najzienka ja som raz mala tiež také za ušami. Mne spôsobil pirsing alergiu, takže nemôžem mať v ušiach dlho náušnice.
Niečo mi nerobí nič a niečo mi vadí už po pár hodinach. Z pravidla zlato viac. Ale retiazky mi nevadia.
Ja nepochybujem, že to má z toho. Veď to má presne tam, kde má dotyk s tým.
Podľa mňa ti na kožnom veľa nepovedia. Ja by som jej to dala dole, nech sa jej to upokojí alergie sú hnusne veci ktorých sa ťažko alebo vôbec nedá zbaviť.

katrin21
10. aug 2020

@najzienka nuz,ak si menila nausnice a tieto vyxera,ze ked lezi na boku sa tam presne dotykaju koze,tak to bude na 90% tym.

najzienka
autor
11. aug 2020

@katrin21 ale na druhom usku to má po celom ,nie len tam kde je nausnica ,že sa to už roztiahlo ďalej?najprv to mala na pravom a za tri dni u aj na druhom

comika
11. aug 2020

@najzienka to moze byt aj z potu. Moj syn nema nausnice a robi sa mu take za uskami. Cistim to tycinkou na usi, namocenou v alkohole a potom natriem kremikom.

stanulienkat
11. aug 2020

@katrin21 ano,je to na hnisajuce loziska. Len ludia si ho mnohokrat sami naordinuju,aj ked netreba,mazu si to 2 dni,aj ked minimim je 7 dni. A vznikaju rezistencie. A kludne to moze byt aj mykoza.

stanulienkat
11. aug 2020

@katrin21
A po prepichnuti usi sa nedava pausalne.

najzienka
autor
11. aug 2020

@katrin21 boli sme na koznom ,premnožené kvasinky,neje to od nausniciek ,dostali sme krém ,na dva týždne ,dúfam že to prejde

katrin21
11. aug 2020

@stanulienkat moze a aj je asi vdaka tomuto teplu,ale Framykoin sa fakt daval aj za socika,aj moja segra si v dospelosti davala u lekara a kazali jej preventivne davat,je to rana atd.. vznikne sa zapalit .. dnes sa uz nastreluje,ale aj synova dcera si dala nastrelit hore a z 2 sa jej jedna brutal zapalila,az Framykoin pomohol,ked som jej dala velmi ju to aj bolelo cele zapalene..

katrin21
11. aug 2020

@najzienka tak fajn.ono to je podla.mna kombinacia podrazdenia od nausnic a zaparenia v tomto teple= zivna poda pre mykozu.