Je to hnis?

lady511
3. aug 2014

Ahojte prosím o radu,,rano som si všimla na dcerke 2r a 8m že ma niake karpinky v očku,,tak sme sa šli samozrejme poumývať,,ale ako sa jej to vytvára stále neviete čo to može byt?..už to nieje tvrdšie skor ako hnis,,ma od toho zalepene cele očko ☹ ..mam kupit niaku mastičku na to?..oko zapalené nemá ani červené..očko jej z toho slzí,,,dakujem

pribinak
3. aug 2014

Ist k ocnej, neriskuj, ze sito prenesie aj do druheho oka, ked si napr ruckou prejde po oku

iv01
3. aug 2014

Asi ma prievan ale moze to byt aj nieco vaznejsie, zajtra skoc lekarke, mne sa osvedcili kvapky na predpis pamycon.

mircalla
3. aug 2014

Mozno nejaky problem so slznym kanalikom, i ked dost nezvycajne v tomto veku

lady511
autor
3. aug 2014

dakujem pekne..hned ráno skočíme pre istotu

aliza
3. aug 2014

@lady511 vola sa to konjunktivitida (zapal oka, pricina bakterialna, virus alebo alergia) a treba ist k lekarovi, dostanete ATB mast do oka

saurian
3. aug 2014

@lady511 ako baby radia, treba k doktorke, ci uz ocnej alebo pediatrovi. aj nas to mal, pediater dal kvapky a marticku, jedno z toho bolo ATB, len si uz nepamatam. za par dni to uplne preslo.

bonaqa2013
3. aug 2014

moja dcéra to mala asi vo veku 2 mesiace. Možno ešte aj skor. Dostali sme mastičku do očka a prešlo. Ale žiaľ už si nepamatám názov. Zajtra k lekárovi....

danielahamar
3. aug 2014

vola sa to zapal spojiviek a treba ist pre ant.

mijunik
3. aug 2014

@lady511 Určite s dcérkou hneď zajtra zbehni k lekárke, ale zatiaľ kúp v lekárni Ocuflash, je tam výťažok z očianky rostkovovej a tá pôsobí dezinfekčne, hojivo a všakovako priaznivo. Aby si zatiaľ aspoň niečo v dcérkinej liečbe podnikla. 🙂 Držím palce, nech sa maličkej čím skôr polepší. 🙂

lady511
autor
3. aug 2014

@mijunik noo ved to že aspon dozajtra jej niečo na to dat lebo doma som mala niečo,,ale to som vyhodila,,pozáruke 😒 ..tak som povedala mojmu nech sa spýta v lekárni čo by doporučovali,,ale napíšem mu na lístok toto čo si mi napísala 😉 dakujem

7zahrad
3. aug 2014

@lady511 S takymito vecami sa cez vikend chodi na ocne do nemocnice. Byva to vysoko nakazlive, takze nesmie do kolektivu deti. Treba to zacat hned liecit, lebo hrozi poskodenie zraku. Mali sme to tri krat.

loislane
3. aug 2014

Určite k pediatričke, v prípade potreby vás pošle na očné. Dostanete ATB kvapky alebo mastičku (napr. Tobrex, Floxal) alebo aj aj, a za pár dní je to OK 🙂

lady511
autor
3. aug 2014

@loislane dakujem 😉

werka_t
3. aug 2014

@lady511 my sme na to dostali masticku Oftalmo framykoin (ATB) a doktorka odporucila umyvat ocka repikom - vatovy tampon namocit do repiku a potierat.Tak skus aspon ten repik. Pozor,je to nakazlive,tak si poriadne potom poumyvaj ruky a nepouzivaj jeden tampon na obe ocka,ale na kazde ocko jeden tampon

lady511
autor
3. aug 2014

mala sa zobudila,,cele to ma zlepene a nemože ani otvorit očko,,ideme na pohotovost ☹ ..prosím vas ked som zo senca tak jedine na kramáre s tým však?

lady511
autor
3. aug 2014

@lady511 aj na pohotovosti mi predpíšu antibiotiká? dakujem

loislane
3. aug 2014

neviem kam v BA, ale určite predpíšu, radšej choďte.

maznacik007
3. aug 2014

@lady511 v senci pohotovost neni tak jedine na kramare ano predpisu vam ocnu atb mast .... je to pomerne bezne detske ochorenie ... najma skolkarske pripadne ak by si mala nejaku kamosku v lekarni tak by ti mohli predat alebo aspon framykoin

lady511
autor
3. aug 2014

@maznacik007 a na kramaroch norm álne na detské však?..lebo len raz som bola a to ked sa nemohla vykakat,,,ked bola mimi tak toa si do tej istej budovy ?

charllotte
3. aug 2014

ak ma zalepene ocko a je ten hnis takej zltej alebo zelenej farby a ma take kusky v ocku nie len v kutiku, mate zlateho stafylokoka, aj my ho mavame, ist k dokine, da vam kvapky do ocka, my sme mali nato kvapky pamycon

maznacik007
3. aug 2014

@lady511 ano na normalnu pohotovost tak ako vsetky deti ... ide sa podla poradia ... normalne cakas .. dole prides zaplatis poplatok a ides cakat do cakarne ...

lady511
autor
3. aug 2014

@maznacik007 to viem,,raz sme tam boli,,len som nevedela..že či nieje na kramaroch niaka špecialna pohotovost len na očká,,,ale zdá sa mi že ma aj teplotu zvýšenu 😢

maznacik007
3. aug 2014

@lady511 nie tam ide vsetko .... jedine urazy idu vedla na chirgicku pohotovost ... ako je to na tvojom uvazeni .. osobne by som asi zatial umyvala ocka repikom, vzdy smerom od vonkajsieho kutika ocka dnu ... a dala nieco od teploty a zasla pre masticku az zajtra k lekarke ...

lebo teraz na kramare a ktovie kolko ludi tam bude, a kolko tam budes cakat... ... ked jej neni dobre ... ale zas to neni stav ze nepocka do zajtra ... ale to je len moj osobny pohlad ... a bohate skusenosti z kramarov ... 😅

a ked oni potrebuju konzultaciu z ocneho zavolaju lekara z oddelenia co ma sluzbu ale toto je uplne bezne ochorenie deti ... ktore riesia normalne pediatri

lady511
autor
3. aug 2014

@maznacik007 ale ked píšeš že daju ant,,radšej pojdem tam lebo velmi mi plače že ju to bolí,,plus pediater ma dovolenkua ani neviem kto zastupuje,,a ani by soms a tam zajtra nemala ako dostat jedine busom,,no skrátka je to komlikované radšej pojdem dnes,,

lady511
autor
3. aug 2014

@charllotte ma to na celom očku ked sa teraz zobudila velmi plakala takže radšej idem na pohotovost,,lebo v noci sa mi stále budila a plakala že ju to bolí,,nebudem čakat..počkam na mojho je tu každu chvílu a ideme.,,inak ma to žlté..a všade,,vytieram jej to repíkom

maznacik007
3. aug 2014

@lady511 no tak to potom chod ... ked nemas zajtra u vas pediatra ... a hadam tam nebude vela deti ... 😉

charllotte
3. aug 2014

@lady511 ved jasne, utries a za chvilu to ma znova, moji mali az take riadne kusance v ociach, dostanete kvapky a bude to ok, len necakaj do zajtra 😉

mijunik
3. aug 2014

@lady511 Joooj, maličkej prajem, nech ju to nebolí, neboj, dostane lieky a bude dobre. Fakt pozor na hygienu teraz, aby ste všetci neskončili s hnisavými očami... 🙂 Mala som kolegyňu, bola to už staršia pani a raz mala tak zapálené oči, že ich mala úplne podliate krvou. Bol na ňu hrozný pohľad. No ale chodila s tým do roboty a boli sme na obede, chodievame sa stravovať do školskej jedálne a milá kolegyňa si oči podchvíľou utierala papierovou vreckovkou, lebo jej to slzilo alebo čo a tú použitú vreckovku (stále tú istú) zakaždým položila na tácku, na ktorej mala taniere s obedom... Fuj! Vo svojom veku by už mohla mať rozum, ale evidentne nie... 😠

nathalie111
3. aug 2014

@lady511 podla mna mozes ist rovno na ocne oddelenie,pozrie a osetri jej to ocny lekar,ktory ma sluzbu..
aspon v nemocnici v NR to je tak,ze nejdes cez detsku pohotovost,ale s problemom s ockami rovno na ocne...my sme boli tento tyzden poobede,mala si nechtikom skrabla do ocka,bolelo ju to,slzilo,ocna lekarka ju vysetrila v tmavej komore,kvapla do ocka nejaku farbiacu latku,aby videla ten skrabanec,predpisala kvapky a masticku...ocko prelepili aby si ho nechytala a bolo... 😉
a prve sa nas doktorka spytala,ze co ma?ze ci zapalene ocko...takze aj taketo pripady chodia rovno na oddelenie...

darzneba
3. aug 2014

my to mavame, zalezi ci to je este biele tak staci okuflesh alebo visine, alebo najlepsie opthtalmoseptonex, ale ak je to zelene uz bude zapal a treba bud tobrex, alebo ophtalmoframykoinm, su to typicke detske ,,choroby,, ktora sa dava z dietata na dieta. To ale predpisuje uz ocna. My si to vzdy zozenieme a mame po probleme. Najviac to mavaju skolkari, ako si to ,,podavaju,, medzi sebou
@lady511