Jogurt kyslejší ako obvykle. Je to normálne?

adrioska
28. máj 2010

Ahojte baby,
maly mi papava kazde rano biely jogurt. Vcera mi manzel dokupil, lebo sa nam minuli. Ale ked som rano jeden z nich nacala a ochutnala, tak sa mi zdal ovela kyslejsi, nez zvykne byt (kupujeme stale tu istu znacku, takze uz velmi dobre poznam jeho chut). Nesmrdel ani nic, ale zdal sa mi kyslejsi nez obvykle, tak som malemu nedala, bala som sa. Myslite, ze mozem? Mohli tam len pridat viac tych kultur alebo co a preto je taky? Mam obavu, ze vsetky, ktore vcera nakupil, budu mat taku istu chut. Inak kupujeme tu znacku Zott - modry kelimok.

murinka
28. máj 2010

nepises nic o konci spotreby-mrkla si? 😕

murinka
28. máj 2010

inak u nas v obchode manzel kupil 2x v tyzdni jogurty malej a tie boli 3dni po zaruke 😠 vsetko je mozne 😔

adrioska
autor
28. máj 2010

spotrebu ma do 24.6., takze to je v pohode...neviem, ja by som to zjedla, len malemu sa bojim dat, neviem, co si mam o tom mysliet...

mamutka
28. máj 2010

adrioska, napis vyrobcovi a hod sem odpoved 😉 aj ja som zvedava....
ja by som to nezjedla, maly uz duplom nie, ja uz som mala otravu z jedla, preto ze niekto zabudol jogurty par hodin v aute v lete 😠 ale hlavne ze datum mali ok, tak to dali do chladnicky a akoze pohoda...

pia22
28. máj 2010

My sme mali skusenost s jogurtom-overena slovenska znacka-este horsiu. Kupila som a este v ten den isla zjest, ked som si nastastie vsimla, ze cely povrch pokryvala biela plesen!!! Po zaruke nebol. Bolo ju na tom bielom povrchu velmi tazko vidiet, keby som kelimok prevratila, tak sa zmiesa s obsahom
😠

atrami
28. máj 2010

Nám sa najlepšie osvedčili smotanové. Tie musia byť vraj rýchlejšie spracované.Stalo sa nám, že raz bol na vrchu s plesňou, až neskor som si všimla, že bol poškodený vrchnák. Ak kúpim obyčajný- manžel už kúpil malému aj nízkotučný 😀 , má občas inú konzistenciu. 😖

dadis
30. máj 2010

mne sa raz stalo, ze mi maly zjedol pokazeny jogurt.(biela Rajo Probia) ani neprotestoval ☹ ...ja som sa striktne dodrziavala zasady, ze som nikdy nezobrala do ust maleho lyzicku a neochutnavala nou jedlo predtym nez som dala jemu. Normalne som jogurt otvorila, dieta som nakrmila, zjedol cely kelimok a ked som ho isla ododit, este som trosku posledne zbytky vyskrabala a dala si do ust...bol taky nahorkasty, uplne divny...fuj..a to moje zlate dieta to v pohode zjedlo...potom sme ho pozorovali, ale nastastie nic mu nebolo...odvtedy vzdy olizujem viecko, ked jogurt otvorim, moj manzel to sice nenavidi...ale tak aspon vzdy ochutnam ci je ok...

dadis
30. máj 2010

a inak nebol po zaruke...to kontrolujem vzdy 😉

mamutka
30. máj 2010

dadis, no pekne 😝 to asi sposobil dajaky debo v obchode co ked nalozil nakup do kosika a zbadal dlhe rady pri pokladni, tak capol jogurty dakde medzi ponozky a prasil prec....uz som neraz videla predavacky nadavat, ze ludia aj smotanu a pod pohadzu medzi mineralky a nechaju tak.....kto vie ako dlho to tam ostava...
ja som tiez najskor ochutnavala tak, ze som si dala trochu na chrbat ruky, ale odkedy moj junior ochyta co vidi a potom si ruku ocuca, tak to neriesim, kym nie som chora, tak si dam jeho lyzicou, ved to neolizujem a neslintam na tom, stiahnem perami...
my najcastejsie kupujeme zvolenske jogurty, ale tiez mi par krat divne zavanal, nejedli sme to radsej...

adrioska
autor
31. máj 2010

Baby, ten konkretny jogurt som samozrejme vyhodila a bola som zvedava, ci aj ostatne (s tym istym datumom) budu take. Ale tie sa mi uz zdali v poriadku, tak som malemu dala. Zatial chvalabohu vsetko OK. Inak, co sa tyka kostovania, tak ja tiez ochutnam predtym, nez mu dam (ak nie som chora), uz to tiez neresim, lebo aj tak vsetko olizuje a pcha do ust (minule vonku som sa chvilu nepozerala a uz olizoval gucu zeminy 😅 ). NO a predtym nez mu to dam, tak to aj ovoniavam (mnohokrat vyzeram ako vadna 😀 , ale fakt sa bojim, aby nezjedol nieco pokazene...dnes nema clovek uplnu garanciu...) A tiez vsetko, co davam do kosika v obchode, tak pozeram datumy.
Zvolenske jogurty su tiez velmi chutne, ale zavanaju takou umelinou, ci co...aspon mne...ale velmi ich lubime a tiez zvykneme kupovat.
Dakujem vam velmi pekne za odpovede. 🙂

atrami
2. jún 2010

dadis, pekne 😖 😖 😖 😖 😖

Ja som ray bola reklamovať jogurt, tých rečí okolo, zobrali sme sa radšej išli preč.
Za hodinu som tam bola znova. Pozerali na mňa ako na chorú- teraz som tam doniesla kura z toho istého nákupu. Zase rečííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí. Zavolali aj vedúcu, ochranku a ľudí sa nahrnulo. Keď som im tam vytasila zelené kura 😖 , ozeleneli oni. Rečí mali ako koza bobkov, vraj za to možem ja. Nakoniec vyšlo najavo, že mali výpadok elektriny, odvtedy sme v Bille neboli!

bobmaxko
17. apr 2017

@adrioska neviem ci to primarne suvisi s kulturami a bakteriami prirodzenymi pre jogurt, ak by aj ich tam bolo viac ako obvykle tak to pre kohokolvek - i dieta - bude len zdravsie a nie nebezpecne

ibrunova
17. apr 2017

@adrioska To čo je za jogurt, čo má trvanlivosť do 24.6? To musí byť čistá umelina..

spoony
17. apr 2017

Pozri dátum príspevku - písaný bol 28.5.2010.

ibrunova
17. apr 2017

@spoony Hihi díky 🙂