Joint hypermobility syndróm

Dcerka ma 5rokov,stazuje sa na bolesti noh a ruk,trva to uz vyse 3 roky dost casto kriva pri chodzi akokeby mala zlomenu nozku.Sme mimo sk a az do jula sme nevedeli co je s nou,len opakovali ze je vysoka rastie preto ma bolesti,jeden cas povedali ze ma detsku reumu a az v july prisiel papier ze ma hypermobilny syndrom.Teraz musi cvicit kazdy den,raz za mesiac ideme k fyzioterapeutke,ktora dava stale ine cviky.Maju to aj vase deti?Nemam sa s kym o tom porozpravat,poradit.vopred vam dakujem
katy1979
11. okt 2013
Hypermobilitu maju aj moje deti ale povedal nam to rovno ortoped a fyzioterapeut. Nemuseli sme cakat na nejake vysledky.
Tychto deti ci rodicov tu najdes viac.
My teda az take zavazne problemy ako vy nemame
domin85
11. okt 2013
@hatapkagb hypermobilny syndrom je po slovensky jednoducho zvysena pohyblivost klbov. I ked poviem pravdu, nestretla som sa u maleho dietata s takymi potiazami ako popisujes, na druhej strane poznala som dievcinu, ktorej dlhodobo riesili artritidu a nakoniec sa zistilo ze bolesti ktore ma su silne kvoli kombinacii s hypermobilitou. Nakolko mala artritidu, mala vyrazne obmedzeny pohyb a tym sa zvysovali bolesti. Zakladom je udrziavat v takomto pripade deti v pohybe- len nie nejaky balet alebo gymnastika kde sa este zvyrazni tento problem. Ale kym sa budu hybat a pouzivat svoje svaly, budu mat svaly aj dost pruzne a pevne aby klby odrzali tam, kde patria 😉
hatapkagbautor
11. okt 2013
@katy1979 A tvoje deti sa nestazuju na bolesti?dcerka mava niekedy vysoke teploty,ale chora nie je,potom zacne krivat.Malo kresli pretoze ju zacne boliet ruka,alebo ak ide na wc nie vzdy ale casto krici ze potrebuje podrzat ze sa nevladze drzat sama.
hatapkagbautor
11. okt 2013
@domin85 ospravedlnujem sa ze som to tak napisala neuvedomila som si,mohla som si to prelozit do slovenciny,ale myslim ze viete o com je rec.Ved to ze ani ja som to nikdy o tom nepocula zvlast u deti,no dlho im to trvalo,ale aspon robia nieco.Len mam mensi problem nechce cvicit,lebo ju to boli,chapem ju a je mi to luto,skusala som to aj hravou cestou a aj cvicenim s nou.
katy1979
11. okt 2013
@hatapkagb starsi sa stazuje mladsi zatial nie. Ale on sa dost hybe takze asi naozaj svaly ho drzia pokope. Starsi je troska tarbavy. Takze donutit ho k pohybu je umenie. Nohy ma ploche ako kacka, clenky vpadnute, nevladze chodit. Uz po chvili vonku sa stazuje ze ho bolia nohy. Take teploty mavame aj my. Ale to byva bezne u deti.
maca_p
11. okt 2013
@hatapkagb ja ako dieta som to nevnimala, ale postupom veku, veru ano. mam ho na kolenach a na lumbalnej chrbtici. kolena zatial drzia, ale lumbalka ma strasne boli, najmä rano kym sa rozhybem. a 😉 niekedy ma boli cely clovek
hatapkagbautor
11. okt 2013
@katy1979 aj dcera je vkuse v pohybe,akurat niekedy pride domov ze ju bolia nozky,tak si musi sadnut ale inak sa snazi nemysliet na to.
hatapkagbautor
11. okt 2013
@maca_p dcerka ked stoji rovno tak kolena ma v zadu.No rano je to najhorsie kym sa rozhybe,skolu mame ani nie 5 min peso no s nou to trva aj 10min,poobede je to uz lepsie,tak ma to mrzi,je mi jej luto,ked beha vzdy je posledna,ale nebeha ako ostatne deti beha tak polamane,jooj
maca_p
11. okt 2013
@hatapkagb presne, tie kolena a to rozhybanie...
ja sa citim v celku okej, aj pravidelne sportujem. ale mam to a bude sa to zhorsovat. 😞
hatapkagbautor
11. okt 2013
@maca_p zhorsovat?ako to myslis ak mozem vediet,to aj dcerke bude horsie?ci je to u kazdeho inak?
domin85
11. okt 2013
@hatapkagb mne sa neospravedlnuj, ja som mala dojem ze ty poriadne nevies co sa deje, ze si vystrasena z diagnozy 😃 😃 co sa tyka toho co som zachytila zhorsovat alebo nie- kazdy reaguje uplne inak a dcerka ma 5 rokov, myslim ze je zbytocne teraz vyvodzovat zavery a zbytocne sa lakat... Len spravit nejake opatrenia- najst jej nejaky pohyb, co ju bavi- idealne je plavanie, ale celkovo pohyb vo vode. A ked bude vacsia a pojde sa na turistiku, na bicykle a podobne, na narocnejsie trasy jej zaobstaraj bandaz 😉 obavam sa, ze viac ako robis urobit nemozes, len cas ukaze, ako sa vyvinie dalej. Kazdopadne drzim palcek 😉
emiliar
5. mar 2014
moj syn ma hypermobilny syndrom . skuste plavanie je velmi dobre
ortopedicka obuv , bolesti mal a presli mu
susik77
8. apr 2015
@hatapkagb : My mame podobne priznaky, mam tusaka, ze to bude mat dcera, ma 5.5 roku. Vcera jej robila pediatricka odbery, hovorila, ze jej pride, ze mala smeruje k nej. revmatoidnej artritide...mame ist aj na ortopediu.
hatapkagbautor
10. apr 2015
@susik77 Dcerke pomohli cviky,aj ked ich nechcela moc cvicit,boleli ju nozky.Drzim palce
hatapkagbautor
19. máj 2015
@susik77 ahoj mate nieco nove?
susik77
24. máj 2015
@hatapkagb popravde stale neviem co jej je, ortoped hovori ze rastove bolesti a neurologicka ze ploche nohy.ortoped hovori, ze ma len trochu ploche, ze ani vlozky nepotrebuje...tak neviem.

Začni písať odpoveď...

Odošli