Kaloba - liek z koreňa pelargónie Pelargonium sidoides

Ahojte,tento rastlinný liek je už na trhu dlhšie.Je tu na MK už aj niečo o tom popísané,mňa však zaujímajú,, čerstvé" informácie či Vašim deťom pomohol,alebo teda či ste spozorovali zlepšenie zdravotného stavu Vašich detí.V popise udávajú,že má chrániť sliznicu dýchacích ciest pred útokom vírusov a baktérií,zvýšiť aktivitu imunitného systému,uvoľniť a odstrániť hlien z ​​dýchacích ciest.Ďakujem za diskusiu k téme.
klincek
29. okt 2013
@luy my sme ho skusali pred par mesiacmi, ale uz ho nekupim 😉. kazdy reaguje inak, no u nas zbytocne vyhodene peniaze..
anjelicek26
29. okt 2013
@luy - u nas sa ten liek vola inak, ale je to to iste. Nam nepomohol, davala som si ho ja a aj maly a ziadna zmena. Navyse je to peke horke a maly to nechcel ani za ten svet.
zuj
29. okt 2013
mne ho poradila doktorka, tiez ho este testujeme, ale mne sa zda, ze nam pomohol...
libka1
29. okt 2013
poradila nam ho pediatricka, nepomohol
luyautor
29. okt 2013
@zuj menej často ochorie dieťatko,alebo lepší priebeh chôrôb?dik
zuj
29. okt 2013
@luy mne ho radila davat preventivne, ked je napr. chory niekto iny v rodine aby neochorela napr. dcera, alebo ak su nejake naznaky prechladnutia aby bol lahsi priebeh...
lucinka4
29. okt 2013
@luy na odporucanie doktorky a nam pomaha.nasadim pri prvych priznakoch a do 1-2 dni je fit. Lepsie ako klasicke atb 🙂
janadd
29. okt 2013
my sme ho mali viackrát a mám pocit,že nám pomohol, zmiernil priebeh ochorenia, nemuseli sme dostať antibiotiká, treba ho dávať hneď pri prvých príznakoch prechladnutia, a pravidelne
zuj
29. okt 2013
@anjelicek26 ta chut je ozaj ako svedske kvapky, ale mojej malej to nejako nevadilo a da sa dat aj do caju...
lion13
29. okt 2013
u nás nepomohol
adkasmolka
29. okt 2013
nepomohol. U nas pomahaju pripravky od znacky JUST a este colostrum od Biocol.
cecil36
29. okt 2013
Po precitani zlozenia som ani nemala chut ho malemu dat. 😉
luyautor
29. okt 2013
@cecil36 dik za názor,čo si tam našla?je to rastlinný liek
luyautor
29. okt 2013
@adkasmolka žial u nás ani jednému dietatu kolostrum nepomohol
cecil36
29. okt 2013
@luy 6. ĎALŠIE INFORMÁCIE

Čo Kaloba® obsahuje

Liečivo je extrakt z koreňa Pelargonium sidoides (1 : 8-10) (EPs® 7630). Extrakčná látka je 11 % etanol (m/m).

10,0 g (= 9,75 ml) roztoku obsahuje 8,0 g extraktu z koreňa Pelargonium sidoides.

Pomocou látkou je glycerol 85 % a čistená voda.
anjelicek26
29. okt 2013
@cecil36 - fuha som bola vytiahnut ten moj... u nas sa to vola Umckaloabo 😃 U nas je na 10g extraktu - 8g vytazku z korena pelargonium sidoides korena a 11% ethanol. Ziadne pomocne latky tu nepopisuju. Takze presne to iste.
cecil36
29. okt 2013
@anjelicek26 v sk letaku je toto co som skopcila a mna to teda odradilo, aby som to malemu dala. A vyrobcu mate toho isteho ako my?
anjelicek26
29. okt 2013
@cecil36 - ISO Arzeneimittel Ettlingen
cecil36
29. okt 2013
@anjelicek26 u nas som nasla toto: Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca
Dr. Willmar Schwabe GmbH & Co.KG
Willmar-Schwabe-Str. 4
D-76227 Karlsruhe
Nemecko
luyautor
30. okt 2013
@cecil36
@anjelicek26 väčšina rastlinných liekov obsahuje etanol,teda 99% z nich,tak sa vlastne získava extrakt,a napr. hemopatiká obsahuju 1,026 g čistého etanolu v 100 kvapáchk 65% materskej tinktúry ,to len k tomu etanolu,v diskusii mi však ide len o to či Kaloba pomohola,či nie
cecil36
30. okt 2013
@luy mne viac ako etanol vadi 85% glycerolu a ten pomer, kolko je tam etanolu, glycerolu a kolko ucinnej latky. A ak chces vediet ci pomohla, tak kamoske ani jej synovi vobec nepomohla.
luyautor
30. okt 2013
@cecil36 dik za odpoved

Začni písať odpoveď...

Odošli