Kašel u 6 týždňového bábätka

linda2766
4. feb 2019

Ahojte vie mi tu niekto poradit co robit pri drazdivom kasli 6 tyzdnoveho babatka? U lekarky sme boli, predpisala nam mucosolvan a kalciovy sirup, po mucosolvane mala dokonca zvracala. Malu kojim, papat papa, spat spinka, ale ten kasel je taky drazdivy, pisklavy ze ju to chudatko zadrhava a nevie to vykaslat...zajtra idem k doktorke zas rano...ale uz som bezradna

misica16
4. feb 2019

@linda2766 aj my sme to mavali prve mesiace vzdy zo zubov soplik a z toho kasel aj 3 tyzdne ... Na pomohol fenistil a odsavanie soplikov vysavacom ked bola trochu vacsia tak po pol roku som vyskusala cibulovy sirup a bol na nezaplatenie aj ked tvrdia ze cibula je alergen podla mna lepsie ako lieky z lekarne do 2 dni bol kasel prec ... Treba poskusat u tak malych babatiek je to tazsie ale to odsavanie soplikov pripadne aj nejake kvapky do nosa a spanok na trochu vyvysenom aby tak nezatekalo do hrdla by mohli pomoct... A nejaky zvlhcovac vzduchu ak nema soplik mozno mate len prekureny byt a vetrat vela 😉

linda2766
autor
4. feb 2019

@misica16 ale moja ma 6 tyzdnov a dokopy jej nic nemozem dat ten kasel je hrozny, najhorsie je ze uz kaslem aj ja :(

misica16
4. feb 2019

@linda2766 no veď ja viem také malé bábo to je najhoršie ... Hádam vám doktorka pomôže a vyskúšajte aspoň trochu zvlhčiť ten vzduch za to nič nedáte stačí dať nádobu s vodou na radiátor a uvidíte .... Zase je pravda že aj chorôb je teraz dosť ale kojené babatko má väčšinou dobrú imunitu

linda2766
autor
4. feb 2019

@misica16 staci aj vlhku handru na radiator?

misica16
4. feb 2019

@linda2766 myslím si že áno...tam ide len o to aby sa vám trochu tá voda odparila do vzduchu ... Držím palce nech to čím skôr prejde a dúfam, že moja rada aspoň trochu pomôže

linda2766
autor
4. feb 2019

@misica16 no ja sa len bojim aby nas neposlali lezat do nemocnice

misica16
4. feb 2019

@linda2766 no tak pri takom malom bábatku sa môže stať aj to ale treba byť pozitívna ... A keby už aj nastala taká situácia tam vám aspoň pomôžu ...ja som s malou tiež bola týždeň keď mala pol roka a bola som nesmierne rada že ju majú pod dozorom lebo sme jej doma nevedeli zraziť teplotu ... Tak sa nebojte nech už je ako chce hlavne aby vám niekto pomohol a budete aj vy kľudnejšia

ukulela
4. feb 2019

@linda2766 k tomu zvlhcovaniu - ja som cielene prala vecer a susila v noci kvoli lepsiemu vzduchu. bez avivaze v eko gele. teraz pri druhom uz mame aj inhalator a zvlhcujeme ked treBA nim - vincentku davame.
treba pravidelne odsavat, ak ma sople. pomoz si libenarom. a tiez na spanok vetrat. teraz pri druhom spavame v izbe mozno o 2 aj 3 stupne chladnejsej, ako pri prvom a ziadne problemy. radsej tenku ciapku na hlavu, ako prekurit.

malinajahoda
4. feb 2019

@linda2766 moja malá tak kaslala až pískala, doslova štekala. Hrozný zvuk, až mi ťažko bolo. Bol to zápal priedusiek. Dr dala antibiotiká.

linda2766
autor
5. feb 2019

@malinajahoda my to mame tiez a od dnes sme v nemocnici koli tomu 😢

linda2766
autor
5. feb 2019

@misica16 uz sme bohuzial v nemocnici :(

misica16
5. feb 2019

@linda2766 no tak to ma mrzí ale hádam vám tam rýchlo pomôžu ... Prajem vám skoré uzdravenie

malinajahoda
5. feb 2019

@linda2766 robili vám už nejaké vyšetrenia?

linda2766
autor
11. mar 2019

Boli sme tam dva dni a teraz kasle zas....v podstate po mesiaci :(

linda2766
autor
11. mar 2019

Respektive bol len slabsi a potom sa to akoby vratilo

linda2766
autor
11. mar 2019

Mam doma hedelix ale tie sopiky z nej neviem dostat von...resp.nevie ich vykaslat...odsat sa da len to co ma v nose, ale to, co ma v hrdle nie :(

malinajahoda
11. mar 2019

@linda2766 a co vám vlastne zistili?